Béčko Sparty vyhrálo na Žižkově, v nastavení rozhodl Pudhorocký

Autor: ČTK, krm
0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Fotbalisté Sparty B zvítězili v 18. kole druhé ligy na hřišti posledního Žižkova 2:1. Rozhodující gól malého pražského derby vstřelil Petr Pudhorocký ve třetí minutě nastaveného času.

Sparťanské béčko poslal do vedení ve 24. minutě Turyna. Domácí Aggoun dostal za čtvrt hodiny červenou kartu, přesto oslabená Viktoria v nastavení první půle vyrovnala díky proměněné penaltě Kopičára.

Až těsně před koncem zápasu Pudhorocký rozhodl o úspěchu letenského mužstva, které vyhrálo po dvou porážkách a je páté v tabulce. Žižkov v soutěži čeká na vítězství 14 kol od poloviny srpna.

Varnsdorf porazil Příbram 3:0 a poskočil na čtvrté místo. Dva góly vstřelil v úvodním poločase Dordič, po změně stran zvýšil Schön. Domácí potřetí za sebou zvítězili bez inkasované branky, Středočeši prohráli po třech kolech a jsou třináctí.

Táborsko na svém hřišti remizovalo 1:1 s nováčkem Vyškovem. Ve 26. minutě otevřel skóre hostující Vintr, krátce po změně stran odpověděl Plachý. Deváté Táborsko protáhlo sérii bez výhry na šest utkání, hostům patří 11. příčka.

18. kolo druhé fotbalové ligy:

Viktoria Žižkov - Sparta Praha B 1:2 (1:1)
Branky: 45.+3 Kopičár z pen. - 24. Turyna, 90.+3 Pudhorocký. Rozhodčí: Křepský - Podaný, Slavíček. ŽK: Voltr, Soungole, Pulpit (trenér) - Gelašvili, A. Gabriel, Jonáš, Pudhorocký. ČK: 38. Aggoun (Žižkov). Diváci: 2540.

Táborsko - Vyškov 1:1 (0:1)
Branky: 52. Plachý - 26. Vintr. Rozhodčí: Adámková - Dresler, Žurovec. ŽK: Mach, Navrátil - Moučka, Olšanský. Diváci: 612.

Varnsdorf - Příbram 3:0 (2:0)
Branky: 23. a 41. Dordič, 50. Schön. Rozhodčí: Dorušák - Kotík, Mikeska. ŽK: Kvída (Příbram). Diváci: 453.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40