Žižkovský Kalod zničil hattrickem Čáslav

Kalod na archivním snímku.
Kalod na archivním snímku.Zdroj: ČTK
ČTK
Druhá liga
Začít diskusi (0)

Fotbalisté Viktorie Žižkov zvítězili v 18. kole druhé ligy v Čáslavi 3:0, všechny branky vstřelil útočník Richard Kalod. Dnešní zápas byl pro oba celky jarní premiérou, neboť jejich duely minulého kola byly kvůli počasí odloženy.

Čáslavští měli před sebou soupeře, s kterým v minulosti čtyřikrát prohráli a navíc mu nevstřelili ani gól. Nepodařilo se jim to ani dnes a v tabulce je od sestupových příček dělí jediný bod.

Domácí si v úvodu vynutili převahu, z té ale vytěžili jen několik rohů. Hosté byli daleko produktivnější: v 13. minutě jim stačil první brejk k vedoucí brance. Po pravé straně unikl Vaculík a na jeho křížnou přihrávku si naběhl nejlepší střelec Viktorie Kalod.

Po půlhodině hry byl po dvou faulech krátce po sobě vyloučen žižkovský Brabec. Gólman hostů Hruška se ale musel mít na pozoru jen těsně před přestávkou, kdy zneškodnil Pacákův trestný kop.

Domácí kouč poslal do druhé půle další útočníky, ovšem ke gólu to nevedlo. Prosadili se naopak znovu Pražané. V 61. minutě Janek z pravé strany přihrál na hranici šestnáctky Kalodovi, který se uvolnil, otočil a poslal míč k tyči.

V 75. minutě pak hosté rozehráli trestný kop kolmo vpřed, Kalod unikl obraně Zenitu a završil hattrick.

Čáslav - Žižkov 0:3 (0:1)

Branky: 13., 61. a 75. Kalod. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Koval. ŽK: Pešír, Hlava, Haniak - Brabec, A. Hruška, Kalod, Martan. ČK: 31. Brabec. Diváci: 425.

Sestavy:

Čáslav: Poštulka - Kotrba, Haniak (65. Džafič), Ricka, Růžička - Šisler - Dobal (46. Kunášek), Hlava (46. Fikejz), Hašek, Pacák - Pešír. Trenér: Frťala.

Žižkov: Hruška - Janek, Brabec, T. Procházka, Vepřek - Culek - Vaculík, Schneider (33. J. Petrů), Pulkert - Kalod, Martan (48. Novák, 82. Koukal). Trenér: Petržela.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů