Pauly zasáhl do rasismu v Bítýšce. Pokuta a distanc? Prostě málo! | iSport.cz
21. srpna 2020 • 11:15

Pauly zasáhl do rasismu v Bítýšce. Pokuta a distanc? Prostě málo!

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
6
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Výhra Sparty? Napětí si nechte, rozhodl haluzák. Poznar nejlíp stíní
LIGA NARUBY: Magnet Ondrášek, velkorysý Kolář a štafle zpátky ve hře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Funkcionář fotbalistů Veverské Bítýšky na Brněnsku Luboš Lajcman už zná trest za výstup ve víkendovém utkání 1. B. třídy. Za rasistické urážky rozhodčího zaplatí 15 tisíc korun a do konce podzimu nesmí na lavičku. Generální sekretář FAČR Jan Pauly reagoval, že trest je příliš mírný.Luboš Lajcman podle brněnské disciplinárky „opakovaně urážel rozhodčího ponižujícími a rasistickými výroky, hanobícím rasu a náboženství a hrubými urážkami provedenými zvlášť hrubým způsobem.“ Za to dostal pokutu 15 tisíc korun a na 12 soutěžních zápasů nesmí v jakékoli funkci na lavičku, vzhledem k počtu týmů v soutěži to znamená celý podzim.

Pokutu 10 tisíc korun dostal i klub z Veverské Bítýšky za to, že urážkám nezabránil a za zkreslující údaje v zápise.

Trenér a funkcionář Lajcman se „proslavil“ při víkendovém zápase, kdy po sporně posouzeném faulu a následném vyloučení svého rodinného příslušníka na hřišti začal častovat rozhodčího Varola Ikizgüla rasistickými výroky „Táhni, teroristo islámskej. Bys nás tady všechny vystřílel,“ křičel podle zápisu o utkání.

Trest se ale může ještě změnit. „Je to prostě málo!“ napsal na Twitter generální sekretář FAČR Jan Pauly. „Naše předpisy umožňují generálnímu sekretáři, aby podal dovolání, a já svého práva využiji. Budu apelovat na exemplární potrestání,“ dodal.

K dění v zápase Veverská Bítýška – Kobeřice už se vyjádřil i jeho hlavní aktér. „Nebudu si hrát na svatýho, byl tam zákrok, on to blbě posoudil a já se neudržel. Byla to ode mě blbost,“ přiznal Brněnskému deníku Luboš Lajcman.

K urážkám ho kromě faulu mělo vyprovokovat i chování rozhodčího. „Začal přede mnou něco mluvit arabsky a pak zakřičel: Alláhu Akbar. Na to jsem reagoval,“ prohlásil. Rozhodčí Ikizgül přitom na Facebooku napsal, že vůbec není muslim.

Vstoupit do diskuse
6
Články odjinud


Články odjinud