Inter doma nečekaně padl, United prohráli na Feyenoordu 0:1

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Manchesteru United vstoupili do Evropské ligy překvapivou porážkou 0:1 na hřišti Feyenoordu Rotterdam. Svěřenci trenéra Josého Mourinha tak nenapravili víkendovou ligovou prohru s Manchesterem City. O další nečekaný výsledek se postaral izraelský celek Hapoel Beer Ševa, který ve sparťanské skupině K vyhrál 2:0 na hřišti favorita skupiny Interu Milán.  Austria Vídeň ve skupině E, do které patří i Plzeň, vyhrála 3:2 na hřišti Astry Giurgiu.

Inter Milán měl od začátku velké problémy s útočníkem Maranhaoem, který i v 54. minutě přihrál na úvodní gól Vítorovi. O pojistku se z přímého kopu postaral Buzaglo. Hapoel mohl vyhrát i vyšším rozdílem, ale zahazoval šance. V největší šanci Interu trefil ještě za bezbrankového stavu tyč Éder.

Mourinho z hlavních opor Manchesteru United šetřil jen Ibrahimovice, jinak nasadil silnou sestavu včetně Pogby, ale herně se jeho týmu nedařilo. Více šancí měli domácí a brankář De Gea se musel ohánět. Jenže v 79. minutě vyšla Feyenoordu rychlá akce a po zpětné přihrávce už Vilhena hostujícího gólmana prostřelil.

To už byl na hřišti i Ibrahimovic. Švédský kanonýr mohl srovnat z přímého kopu, ale gólman zasáhl. Manchester mohl zachránit alespoň Bailly, ten ale trefil jen tyč.

Vídeňská Austria trochu překvapivě veze všechny tři body z Rumunska díky vysoké produktivitě. Po čtvrthodině hry vybojoval Friesenbichler pokutový kop po faulu brankáře a Holzhauser otevřel skóre. Domácí útočník Alibec ale rychle srovnal, když zužitkoval centr ze standardní situace.

Pak ale znovu ukázal svou kvalitu Friesenbichler a hezkým lobem vrátil Austrii vedení, které po změně stran umocnil střelou z přímého kopu Grünwald. Astra už stačila jen snížit zásluhou hlavičky Sapunara, přestože posledních deset minut hrála přesilovou hru po vyloučení Rotpullera. Ten tak přijde o zápas s Plzní, který se bude hrát za dva týdny ve Vídni.

Nevídaný obrat pak předvedli hráči Zenitu Petrohrad. Přestože ještě v 75. minutě prohrávali na půdě Maccabi Tel Aviv 0:3, nakonec vyhráli 4:3.

Skupina A:

Luhansk - Fenerbahce 1:1 (0:0)
Branky: 52. Grečiškin - 90.+6 Kjaer

Feyenoord Rotterdam - Manchester United 1:0 (0:0)

Skupina B:

Young Boys Bern - Olympiakos Pireus 0:1 (0:1)

Maccabi Tel Aviv - Petrohrad 3:4 (1:0)
Branky: 26. a 70. Medunjanin, 50. Kjartansson - 77. Kokorin, 84. Mak, 86. Guliano, 90.+2 Djordjevič. ČK: 81. Dasa (Maccabi)

Alkmaar - Dundalk 1:1 (0:0)
Branky: 60. Wuytens - 89. Kilduff. ČK: 72. O'Donnell (Dundalk)

Astra Giurgiu - Austria Vídeň 2:3 (1:2)
Branky: 18. Alibec, 74. Sapunaru - 16. Holzhauser z pen., 33. Friesenbichler, 58. Grünwald. ČK: 79. Rotpuller (Austria)

Rapid Vídeň - Genk 3:2 (0:1)
Branky: 51. Schwab, 59. Joelinton, 60. vlastní Colley - 30. a 90. z pen. Bailey.

Sassuolo - Bilbao 3:0 (0:0)
Branky: 60. Lirola, 75. Defrel, 82. Politano.

Branky: 3. Dossevi - 13. Rossi.

Panathinaikos Atény - Ajax Amsterodam 1:2 (1:1)
Branky: 5. Berg - 34. Traoré, 67. Riedewald. ČK: 69. Ivanov, 90. Wakaso - 79. Ziyech.