Peklo pro Kangu?! V Turecku se chystají na klíčového muže Sparty | iSport.cz
Jan Vacek
14. srpna 2019 • 15:15

Peklo pro Kangu?! V Turecku se chystají na klíčového muže Sparty

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z TURECKA | Sparťanské fotbalisty čeká zítra v Trabzonu peklo. Doslova. Chystá se na ně zhruba 40 tisíc domácích fanoušků, svěřenci trenéra Václava Jílka se ocitnou až v nenávistném prostředí. V případě jednoho hráče to bude ještě násobně umocněné. Guélor Kanga, klíčový muž letenského celku, se totiž s příznivci tureckého velkoklubu dostal do křížku už v prvním utkání v Praze. A fanatičtí příznivci domácích osnují pomstu.Jakmile vkročí na pažit arény Medical Park Stadium, spustí se z napěchovaných ochozů zuřivý pískot. To lze považovat za jistotu. Guélor Kanga je totiž s fanoušky Trabzonsporu, čtvrtečního soupeře Sparty v odvetě třetího předkola Evropské ligy, téměř ve válečném stavu.

Osobní antipatie panují už od roku 2014, kdy Gabonec nastupoval za Rostov a narazil s ním právě na Trabzonspor. Už tam se s příznivci tureckého celku dostal do konfliktu, ten nyní pokračuje.

Zhruba 200 VIP fanoušků Trabzonsporu, kteří na jinak uzavřené Letné sledovali první duel, na Kangu pokřikovalo už v průběhu prvního utkání. Jakmile pak lídr Sparty po změně stran zvýšil krásným gólem na 2:0, namířil si to k hlavní tribuně přímo před a předvedl tradiční provokativní gesto s rukou na uchu. Tím z turecké strany spustil ještě větší bouři. Více o celém incidentu čtěte ZDE>>>

„Myslím si, že Kanga moc nevěděl, co dělá, na koho to dělá a s kým si zahrává. V Turecku mu určitě za to dají co proto. Rozhodně to nepřejdou a znepříjemní mu to. Otázka je, zda on není ten typ hráče, se kterým to ani nehne,“ míní Ondřej Čelůstka, jenž za Trabzonspor dříve nastupoval.

Zkušený bek situaci vystihl dokonale. Kanga bude ve čtvrtek večer v Trabzonu nepřítelem číslo jedna, nepůjdou po něm pouze domácí příznivci, ale velice pravděpodobně i protihráči. Nelze ovšem předpokládat, že by se to na jeho výkonu mělo výrazněji podepsat. Elitní záložník si z hněvu z tribun nic nedělá, což ukázal na jaře během pražských derby v Edenu. Naopak působí dojmem, že si takové situace užívá. I proto ho Sparta na odvetu nějak speciálně nepřipravovala.

Zkouší to jako na Konatého?

Kolem osmadvacetiletého záložníka je vůbec pořádně živo. V týdnu před odvetou totiž turecká média přišla se zprávou, že by Trabzon rád Kangu získal do svých služeb. Podle informací deníku Sport ovšem nikdo z vedení tureckého celku zástupce Sparty nekontaktoval, žádná jednání o případném transferu neprobíhají.

Sparta má v tomhle směru bohaté zkušenosti. Před třemi lety projevila tehdejší Steaua Bukurešť zájem o Tiémoka Konatého, došlo k tomu bezprostředně po vzájemném střetu v předkole Ligy mistrů. Tehdy ovšem nabídka z Balkánu opravdu přiletěla, Konaté si snažil přestup vytrucovat, třikrát nedorazil na trénink a nakonec byl přeřazen do juniorky.

Nyní je to trochu jiný příběh. Nejpravděpodobněji se jedná o snahu Gabonce rozhodit. I ta se ale zřejmě mine účinkem. Dnes byl totiž Kanga vůbec prvním hráčem Sparty, který se na letišti dostavil k odbavovací přepážce. Před odletem se ochotně fotil s fanoušky, sálala z něj dobrá nálada.

To hlavní ovšem na oporu Sparty teprve čeká. V odvetě to má být on, kdo svým výkonem nakopne tým směrem k postupu. Navzdory tomu, že v turecké výhni bude nepřítelem číslo jedna.

Sparta vyrazila do tureckého pekla. S týmem odcestoval i Hložek

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Šmicer a Kolář o Kangovi: Skvělý hráč, ale trenér se ho nemá doprošovat

Vstoupit do diskuse
0
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud