Smrtící ofenzivní letka, dvojí tvář Nity i vykoupení. Co ukázala Sparta? | iSport.cz
27. listopadu 2020 • 05:00

Smrtící ofenzivní letka, dvojí tvář Nity i vykoupení. Co ukázala Sparta?

Autor: jav, apr
Vstoupit do diskuse
18
 • Po dvou ligových prohrách zabrali. Fotbalisté Sparty si podruhé smlsli v Evropské lize na Celtiku Glasgow. Stejně jako ve Skotsku, tak i na Letné zvítězili 4:1. Trenéru Václavu Kotalovi vyšel tah s brankářem Florinem Nitou, svůj výkon pozdvihl oproti předchozím týdnům také kapitán Bořek Dočkal. Řádilo také ofenzivní duo Juliš – Karlsson. Co ukázal čtvrteční zápas Sparty?

 • Dvojí tvář Nity

  Stejně jako na Celtiku dostal šanci na úkor Milana Heči. Volba trenérskému štábu Sparty na rumunského gólmana vyšla na výbornou. Byť v úvodu předvedl kiks při odkopu a chvíli na to byl bezmocný při gólové střele Édouarda. Poté ale Spartu několikrát podržel. Vytáhl k tyči mířící trestný kop Édouarda, téhož hráče zvládl vychytat i ve chvíli, kdy dostal nabito na malé vápno. Nita se stihl přesunout a šanci zlikvidovat. Jakmile měl něco řešit rukama, byl jistý v kramflecích.

  V brance dostal šanci se ukázat Florin NitaV brance dostal šanci se ukázat Florin NitaFoto Pavel Mazáč/sport

 • Stavební kámen smolařem

  Dávid Hancko zažil zvláštní comeback. U inkasované branky ho doslova vymotal Édouard, osamocený slovenský stoper neměl nárok. Jinak ale působil jistě, míče mu neodskakovaly a dokázal hru Letenských uklidňovat. Přidal i nadstavbu v podobě branky na 1:1, která Spartu nastartovala v cestě za výhrou. Stihl však odehrát jen 64. minut, pak jej z trávníku dostalo zranění.

  Dávid Hancko zažil zvláštní zápasDávid Hancko zažil zvláštní zápasFoto Pavel Mazáč/sport

 • Probuzený lídr

  Schytával to. Ze všech stran. Za výkony ve Spartě i národním týmu. Bořek Dočkal za sebou nemá zrovna jednoduché týdny, ve čtvrtek večer ale všem pochybovačům poslal jasný vzkaz. S páskou na ruce byl tou vůdčí postavou, jak se od něj očekává. Part s Celtikem zvládl bravurně. Nejen, že si připsal dvě asistence, ale taky zvládl pracovat do defenzivy a naběhat spoustu kilometrů. Pokud by si tuhle laťku udržel, ona kritika rychle utichne. Nebyl by k ní totiž vůbec žádný důvod.

  Lukáš Juliš se proti Celtiku trefil po nádherné nahrávce Bořka DočkalaLukáš Juliš se proti Celtiku trefil po nádherné nahrávce Bořka DočkalaFoto Pavel Mazáč / Sport

 • Smrtící ofenzivní letka

  Vzpomínáte, co před třemi týdny provedli Lukáš Juliš s Davidem Mobergem Karlssonem ve Skotsku? Nyní se jim něco podobného povedlo i v domácí odvetě. Jejich kooperace na hrotu znovu klapala, nádherně to dokumentovala třetí branka. Seveřan si nabral balon, prolétl za záda obránců a nádherně ho naservíroval parťákovi. Juliš se do míče bez rozpaků opřel placírou a z voleje pojistil cenný triumf. Proti slavnému sokovi nasázel ve dvou duelech už pět gólů, spolupráce s hravým Karlssonem mu sedí náramně. Domácí soutěž je něco jiného, i v ní by ale tohle spojenectví třeba mohlo zafungovat.

  Lukáš Juliš dal Celtiku pět gólůLukáš Juliš dal Celtiku pět gólůFoto Pavel Mazáč/sport

 • Plechatého vykoupení

  Po výbuchu s Dynamem byl stejně jako rada dalších hráčů Sparty na indexu. Na rozdíl od Milana Heči či Davida Lischky ovšem Dominik Plechatý důvěru od trenéra opět dostal. A splatil jí měrou vrchovatou. Hlavně v prvním poločase byl velice aktivní v podpoře ofenzivy. Uplatnil svou rychlost, dovolil si kličku a vyvezení balonu, odvaha v jeho výkonu hrála prim. I směrem dozadu byl mnohem pevnější. Viditelně pookřál po boku zkušenějších parťáků Davida Pavelky s Dávidem Hanckem a dal jasně najevo, že stojí za to s ním nadále pracovat. Potenciál mu určitě nechybí.

  Dominik Plechatý vykoupil špatný výkon proti BudějovicímDominik Plechatý vykoupil špatný výkon proti BudějovicímFoto Martin Sekanina

Vstoupit do diskuse
18
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud