Arsenal - Slavia. Koho vedle Zimy? Nabízí se 4 jména i jiný systém | iSport.cz
7. dubna 2021 • 13:15

Slavia řeší apokalypsu. Koho vedle Zimy? Nabízí se 4 jména i jiný systém

Vstoupit do diskuse
1
 • Kdo nastoupí v obraně Slavie vedle Davida Zimy?Kdo nastoupí v obraně Slavie vedle Davida Zimy?FOTO: koláž iSport.cz

  Jedna ťafka, pak hned druhá. Slavia má před svátečním střetem s Arsenalem ve čtvrtfinále Evropské ligy kráter ve středu obrany. Tradiční lídr defenzivní linie Ondřej Kúdela se ještě v úterý zmítal v teplotách a bral antibiotika, navíc mu stopku vystavila i UEFA, a Simona Deliho poslal do karantény koronavirus. Kdo doplní Davida Zimu ve stoperské dvojici? Nabízí se čtyři jména, případně i změna rozestavení.

 • Jan Bořil (30)

  Zápasy v sezoně: 33

  Na stoperu: 2
  Na levém kraji: 30
  Na pravém kraji: 1

  Centrální pozici v defenzivní linii si vyzkoušel ve skupinové fázi proti Leverkusenu, dopadlo to havárií. Slavia padla 0:4, experiment nevyšel. V nezvyklém prostoru se necítil komfortně, špatně četl hru, chyboval u branky Schicka. V Beer Ševě byl součástí tříobráncového systému. Výsledek? 1:3…

  Tip Sportu: 5%

  Kapitán Slavie Jan Bořil v utkání s Leicesterem Kapitán Slavie Jan Bořil v utkání s LeicesteremFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Alexander Bah (23)

  Zápasy v sezoně: 29

  Na stoperu: 0
  Na pravém kraji: 15
  Na halvbeku (v Sönderjyske): 14

  Trenér Jindřich Trpišovský má cit pro originální řešení, které na první pohled nedávají smysl, ale v reálu se ukážou být spásnou variantou. Takovou může být přesun šlachovitého Dána do středu defenzivy, pravý kraj by pak pokryl Lukáš Masopust. Limitem tohoto řešení je fakt, že Bah má se stoperem nulové zkušenosti.

  Tip Sportu: 10%

  Alexander Bah při svém debutu za Slavii v zápase proti Olomouci Alexander Bah při svém debutu za Slavii v zápase proti OlomouciFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Jakub Hromada (24)

  Zápasy v sezoně: 29

  Na stoperu: 0
  Ve středu zálohy: 28
  Na pravém křídle: 1

  Během svého působení ve Slavii se ve středu obrany v ligovém zápase nikdy neobjevil, nicméně s nezvyklým postem drobné zkušenosti má. Před rokem a půl vedle Frydrycha dusil ofenzivní choutky Vyšehradu v utkání MOL Cupu, stopera si výjimečně střihl i během působení v Liberci a Plzni. Je nejžhavější variantou.

  Tip Sportu: 75%

  Jakub Hromada velkou šanci neproměnil Jakub Hromada velkou šanci neproměnilFoto Michal Beránek (Sport)

 • Tomáš Holeš (28)

  Zápasy v sezoně: 27

  Na stoperu: 0
  Ve středu zálohy: 25
  Na pravém kraji: 2

  Je to bojovník s vysoce zodpovědným přístupem k povinnostem a nesmírně chytrým chováním v průběhu bitvy. Nižší výška je však jeho výraznou nevýhodou pro přesun na stopera. Navíc existuje vysoký předpoklad, že vzhledem k výše zmíněným vlastnostem o něj Trpišovský nebude chtít přijít ve středu pole.

  Tip Sportu: 5%

  Tomáš Holeš je jednou z variant do středu slávistické obrany Tomáš Holeš je jednou z variant do středu slávistické obranyFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Tříobráncový systém

  Kde byl vyzkoušen: Beer Ševa 1:3

  I touto cestou se může ubírat uvažování trenérského štábu Slavie. Jenže přechod na tříobráncové schéma má hned tři minusy: zlý zážitek z Beer Ševy, minimální zkušenosti s tímto stylem a nedostatek hráčů, kteří by takovou pozici zvládli a cítili se v ní dobře. Pokud se přesto Slavia rozhodne přepnout do tohoto režimu, zřejmě by pozici tří stoperů obhospodařovali Bah, Zima a Bořil, nebo Hromada.

  Tip Sportu: 5%

  Kdo nakonec bude parťákem Davida Zimy? Kdo nakonec bude parťákem Davida Zimy?Foto Michal Beranek / Sport

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud