Jan Podroužek
11. srpna 2022 • 16:50

„Jiná“ tráva v Aténách. Když se zalije, bude to svižné. Slávisté řeší obutí

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šéfové Slavie a Sparty ve Sportu. Podívejte se, jak prožívali los Evropské ligy
Superstar Klopp vs. klíčový Kuchta, Slavia může zaskočit AC Milán
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z ATÉN | Řeší se, jestli v základní sestavě nastoupí jako tradičně uprostřed zálohy, nebo v obraně jako náhrada za Eduarda Santose. A sám Tomáš Holeš se pak potřebuje rozhodnout, v jakém druhu kopaček vyběhne do zápasu. Trávník na Panathinaikosu totiž na první pohled vypadá docela zvláštně.Když se k pažitu blížíte, z pár metrů máte spíš pocit, že se před vámi rozléhá umělka. Vlas na hřišti je velmi krátký a pravidelný, vzbuzuje to právě ten neodbouratelný dojem čehosi „narafičeného“, nikoliv přírodně rostlého. Navíc včera večer byla plocha tradičně dost vysušená kvůli velkému vedru, které v Aténách v tomto období tradičně panuje.

Až teprve po hmatu máte – díky hlíně v podloží – jistotu, že stojíte na přírodní trávě, ostatně přesně tak, jak to uvádí Panathinaikos ve svých dispozicích. Přesto je ten pohled pro Středoevropana netradiční.

„Je to jako na Kypru,“ říká Holeš a připodobňuje zdejší povrch travám v nedaleké zemi, kde je přibližně stejné podnebné pásmo a tudíž i travnaté porosty vypadají bratrsky.

„Už jsem na podobné trávě hrál v lisovkách, je to na to úplně ideální. Akorát je potřeba hřiště pořádně pokropit, jinak to bude strašně pomalé,“ upozorňuje na svízel takového porostu a už ví, do čeho půjde. Tedy umělé lisované měkčí špunty. Ty, které se na krátce střižené vlasy hodí víc. Navíc když je podloží tak pevné jako v Aténách, z kovových kolíků pak hráče úděsně bolí nejen chodidla.

Zvláštnost terénu ostatně připouští i trenér Jindřich Trpišovský a nazývá ho skoro tajemně „jiným povrchem“.

Když se tohle před utkáním dobře zalije, může to být svižná podívaná.

Panathinaikos - Slavia na O2 TV SPORT

Studio k přímému přenosu začíná v 19:00 na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal, moderátor David Sobišek přivítá experta Jakuba Podaného a brankáře Slavie Přemysla Kováře. Komentují Tomáš Radotínský a Václav Pilný, reportérkou přímo z Atén bude Denisa Doležalová.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

V iSport.cz studiu okomentují odvetu Slavie na půdě Panathinaikosu Stanislav Levý s Pavlem HartmanemFoto iSport.cz

SESTŘIH: Slavia - Panathinaikos 2:0. Divočina v Edenu, červené a skvělý Usor
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Skupina H
Články odjinud


Články odjinud