Slavia - Inter Milán: Tři rady pro sešívané, jak porazit italského giganta | iSport.cz
Jakub Konečný
27. listopadu 2019 • 18:00

Tři rady pro Slavii, jak porazit Inter: zlepšit finále i zužitkovat presink

Vstoupit do diskuse
0
 • Deník Sport nabízí tři detaily, které by bylo fajn do dnešního duelu vypilovat (21.00 - ONLINE ZDE), aby z toho tentokrát bylo třeba konečně vítězství. Deník Sport nabízí tři detaily, které by bylo fajn do dnešního duelu vypilovat (21.00 - ONLINE ZDE), aby z toho tentokrát bylo třeba konečně vítězství.FOTO: Pavel Mazáč / Sport

  V prvním kole základní skupiny Ligy mistrů sehrála Slavia na hřišti Interu (1:1) téměř dokonalé utkání, v němž přišla o výhru až v nastavení. Co tehdy šlo udělat lépe? Deník Sport nabízí tři detaily, které by bylo fajn do dnešního duelu vypilovat (21.00 - ONLINE ZDE), aby z toho tentokrát bylo třeba konečně vítězství.

 • ZLEPŠIT FINÁLE

  76. hektický Jan Bořil76. hektický Jan BořilFoto Sport

  Zvláště po vedoucím gólu Slavia na San Siru ovládla hru a měla několik slibných příležitostí, jak svůj náskok zdvojnásobit. Třeba Jan Bořil po přihrávce Nicolae Stancia mohl míč ještě posunout na zcela volného Petera Olayinku, jenže místo toho nepovedeně zakončil. První úkol tak zní jasně – je potřeba zásadním způsobem zlepšit řešení finální fáze, na posledních 30 metrech prokázat kvalitu a klid.

  55

  Slavia zatím v Lize mistrů vyprodukovala 55 střel, tedy víc než Barcelona (51), Dortmund (48) i Inter (45). Vytěžila z nich však pouze dvě branky.

  Conte: Budeme trpět. Oproti začátku sezony jsme ale vyspělejší

 • ZUŽITKOVAT PRESINK

  51. Nicolae Stanciu vypíchl míč Stefanu Sensimu51. Nicolae Stanciu vypíchl míč Stefanu SensimuFoto Sport

  Hráči Interu jsou při rozehrávce hodně sebevědomí, někdy až bohorovní, za což je lze vytrestat. Pokud se podaří získat míč hluboko na jejich polovině, je už k brance blízko. Jako v této situaci, kdy se Nicolae Stanciovi podařilo obrat o balon Stefana Sensiho a vypadalo to na nadějnou přesilu tří červenobílých na dva domácí. Stoper Stefan de Vrij nicméně rodící se nebezpečí hned zažehnal.

  46 %

  Slavia i Inter zatím v Champions League vykazují stejný průměr držení míče – 46 procent.

  Trpišovský se od Conteho inspiroval. Start Koláře je možná nejistý

 • UHLÍDAT STANDARDKY

  23. Danilo D‘Ambrosio hlavičkuje sám23. Danilo D‘Ambrosio hlavičkuje sámFoto Sport

  Útočný tandem Lautaro Martínez–Romelu Lukaku budí respekt, možná až strach, nicméně v Miláně jej obrana Slavie dokázala udržet na uzdě. V čem naopak hosté až nečekaně propadávali, to bylo bránění standardních situací. V první půli se po nich snadno do zakončení dostali Stefan de Vrij a Danilo D‘Ambrosio, v nastaveném čase pak Inter po dohraném trestném kopu Stefana Sensiho vyrovnal na 1:1.

  2/5

  Slavia zatím v Lize mistrů inkasovala celkem pět 2/5 gólů – z toho dva (na Interu a doma s Barcelonou) po standardních situacích.

  Slavia před Interem: Na předzápasovém tréninku nechyběl Souček ani Stanciu

   

Vstoupit do diskuse
0
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud