City otočilo s PSG, postupují oba. Dál jde i Real a Inter, Atlético padlo s AC

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Manchesteru City ve skupině Ligy mistrů oplatili porážku PSG, doma uspěli 2:1. Díky výsledku druhého zápasu (Bruggy - Lipsko 0:5) oba postupují ze skupiny A. Postup slaví i Real, který vyhrál v Tiraspolu 3:0, a Inter, jenž ve stejné skupině zdolal Šachtar 2:0. Liverpool porazil Porto 2:0 a je dál stoprocentní. Portugalci ještě budou hrát o postup, boj u druhé místo se zamotal díky triumfu AC Milán na půdě Atlética 1:0. V „céčku“ zdolal Sporting Dortmund 3:1 a díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů Borussii poslal do Evropské ligy. Ajax otočil s posledním Besiktasem, vyhrál 2:1 a je dál stoprocentní.

Skupina A: Postupují City i PSG

Lídra francouzské soutěže PSG dostal v Manchesteru do vedení na začátku druhé půle Mbappé, který při svém jubilejním 50. startu v Lize mistrů vstřelil 29. gól v soutěži. Domácí ale utkání otočili díky brankám Sterlinga a Gabriela Jesuse. Úřadující anglický šampion tak vrátil svému rivalovi předchozí porážku 0:2 a zajistil si s 12 body postup ze skupiny A z první příčky.

PSG, které mělo na lavičce po zranění se vracejícího obránce Ramose, má o čtyři body méně, přesto díky výhře Lipska v Bruggách také postupuje. Německý celek se dočkal první výhry v tomto ročníku soutěže, po dvou brankách vstřelili Forsberg a Nkunku.

FC Bruggy - Lipsko 0:5 (0:4)
Branky: 12. a 90.+3 Nkunku, 17. z pen a 45.+1 Forsberg, 26. Silva. Rozhodči: Massa (It.).

Manchester City - Paris St. Germain 2:1 (0:0)
Branky: 63. Sterling, 76. Gabriel Jesus - 50. Mbappé. Rozhodčí: Orsato (It.).

Skupina A

1. Manchester City 6 4 0 2 18:10 12
2. Paris SG 6 3 2 1 13:8 11
3. Lipsko 6 2 1 3 15:14 7
4. Club Brugge 6 1 1 4 6:20 4

Skupina B: Zamotaný boj o druhé místo

O druhé postupové místo se bojuje už jen ve skupině B. V ní sice dosud stoprocentní Liverpool porazil po brankách Alcantary a Salaha 2:0 Porto, do boje se však po výhře 1:0 na hřišti Atlética Madrid vrátilo italské AC Milán.

Jedinou branku na hřišti španělského mistra vstřelil tři minuty před koncem Messias. Svěřenci trenéra Pioliho tak mají stejně jako Atlético čtyři body a v posledním kole přivítají Liverpool. Atlético zase bude bojovat na hřišti Porta, které má o bod více.

Atlético Madrid - AC Milán 0:1 (0:0)
Branka: 87. Messias. Rozhodčí: Vinčič (Slovin.).

Liverpool - FC Porto 2:0 (0:0)
Branky: 52. Alcantara, 70. Salah. Rozhodči: Zwayer (Něm.).

Skupina B

1. Liverpool 6 6 0 0 17:6 18
2. Atlético 6 2 1 3 7:8 7
3. FC Porto 6 1 2 3 4:11 5
4. Milán 6 1 1 4 6:9 4

Skupina C: Sporting poslal Dortmund do EL

Stoprocentní bilanci drží dál Ajax Amsterodam. Nizozemský celek sice ztrácel po první půli na hřišti Besiktase Istanbul, když se ve 22. minutě prosadil z penalty Ghezzal, hostům však pomohlo do druhé části střídání kanonýra Hallera. Ten nejprve v 54. minutě vyrovnal a o čtvrt hodiny později i vývoj zápasu otočil.

Útočník z Pobřeží Slonoviny vstřelil v tomto ročníku Ligy mistrů již devět branek a dělí se o post nejlepšího střelce s Lewandowskim z Bayernu Mnichov. Ajax v soutěži zatím neztratil ani bod, naopak Besiktas prohrál i pátý zápas v tomto ročníku LM.

Druhé místo ve stejné skupině C vybojoval Sporting, který v přímé bitvě porazil doma 3:1 Borussii Dortmund. Portugalský celek musel pro jistotu postupu vyhrát o dvě branky, jelikož první duel prohrál v Německu 0:1, a tento náskok získal již do přestávky díky záložníkovi Pedru Goncalvesovi. Ten vstřelil podruhé za sebou v utkání Ligy mistrů dvě branky, což se z dosud z portugalských fotbalistů podařilo jen sedmkrát Cristianu Ronaldovi.

Goncalves mohl ve druhé části dotáhnout hattrick, ale nařízený pokutový kop neproměnil a míč dorazil do sítě až dobíhající Porro. Dortmund, který hrál od 74. minuty bez vyloučeného Cana, už jen snížil v nastaveném čase díky Malenovi.

Besiktas Istanbul - Ajax Amsterodam 1:2 (1:0)
Branky: 22. Ghezzal z pen. - 54. a 69. Haller. Rozhodčí: Peljto (Bosna).

Sporting Lisabon - Dortmund 3:1 (2:0)
Branky: 30. a 39. Pedro Goncalves, 81. Porro - 90.+3 Mallen. Rozhodčí: Del Cerro Grande (Šp.). ČK: 74. Can (Dortmund).

Skupina C

1. Ajax 6 6 0 0 20:5 18
2. Sporting 6 3 0 3 14:12 9
3. Dortmund 6 3 0 3 10:11 9
4. Besiktas Istanbul 6 0 0 6 3:19 0

Skupina D: Dál jde Real a Inter

O dvojici postupujících je jasno i ve skupině D, kde Real vrátil Šeriffu Tiraspolu zářijovou domácí porážku 1:2 a uspěl na hřišti moldavského týmu 3:0. Hráčům „Bílého baletu“ zajistil klid už po půl hodině hry Alaba. Na konci první části ještě zvýšil náskok Kroos a po přestávce se prosadil i Benzema.

Spolu s Realem jde dál také Inter Milán, jenž porazil Šachtar Doněck 2:0. Italský mistr se mohl dostat poprvé do vedení v 58. minutě, kdy se prosadil Martínez, jeho branka ale nebyla uznána kvůli předchozímu faulu Džeka. Bosenský útočník však svůj přečin napravil o chvíli později, kdy si naběhl na odražený míč a střelou z hranice pokutového území otevřel stav zápasu. Pětatřicetiletý kanonýr vzápětí přidal po centru Perišiče i druhý gól a vstřelil svou jubilejní padesátou branku v evropských soutěžích. V Lize mistrů jich zaznamenal již 25. Poslední Šachtar v evropských pohárech končí.

Inter Milán - Šachtar Doněck 2:0 (0:0)
Branky: 62. a 67. Džeko. Rozhodčí: Hategan (Rum.).

Šeriff Tiraspol - Real Madrid 0:3 (0:2)
Branky: 30. Alaba, 45.+1 Kroos, 56. Benzema. Rozhodčí: Marciniak (Pol.).