Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Paris SG - 24. listopadu 2021   21:00

Manchester City
63' Sterling (Jesus) • 76' Jesus (B. Silva)
2:1
(0:0)
Paris SG
50' Mbappé
Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Cancelo – Gündoğan (C), Rodri, Zinčenko (54. Jesus) – Mahríz, B. Silva, Sterling.
Steffen, Carson – N. Aké, Laporte, Fernandinho, Palmer, McAtee, Jesus.
D. Orsato – A. Giallatini, F. Preti (všichni ITA)
Etihad Stadium, Manchester
Paris SG
Navas – Hakimí, Marquinhos (C), Kimpembe, N. Mendes (67. Kehrer) – Paredes, A. Herrera (61. Danilo Pereira), I. Gueye (67. Di María) – Messi, Mbappé, Neymar.

Tímto se s vámi loučím, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a příště na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:5.
Situace v tabulce skupiny A je tak jasná, MC postupuje z prvního místa, jeho soupeř ze stříbrné pozice. O třetí příčku to bude ještě boj mezi Lipskem a Bruggami, německý tým hraje příští zápas doma s Manchesterem City, Bruggy zajíždějí na hřiště PSG.
Pohledný zápas končí, ve druhé půli viděli diváci góly tři. Hosté se nejprve v jejím úvodu ujali vedení, které se snažili uhájit, ovšem to se jim nepovedlo. Krátce po hodině hry se domácím povedlo vyrovnat a čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby dokonat obrat. Nutno říct, že si Manchester City vítězství nejspíš zasloužil, byl aktivnější i nebezpečnější.
Zajímavostí je, že bohatý francouzský tým nezahrával jediný rohový kop.
90+4'
90+3'
Ederson si vyběhl pro centrovaný míč a uklidil jej do náruče. Zápas brzy skončí.
90+3'
Ještě jedna žlutá karta, kterou dostává střelec rozdílového gólu Gabriel Jesus (Manchester City) za faul na Neymara.
90+2'
Navas teď nerozehrál od své brány k levé postranní čáře moc dobře, míč prakticky daroval protivníkovi.
90+1'
Příliš přetažený centr hostů letí do zámezí, Ederson nikam spěchat nebude.
90+1'
O tři minuty bude druhý poločas prodloužen.
90'
Fotbalisté anglického mužstva drží balón ve své moci a nechtějí v závěru připustit nějaké potíže.
88'
Teď to není příliš koukatelný fotbal, ale je pravda, že MC se snaží hru spíš už jen zdržovat.
86'
A je to nyní anglický tým, který nikam nepospíchá a jeho hráči si v klidu přihrávají.
85'
Kombinace na jeden dotek teď domácí tak úplně nevyšla, přízemní přihrávka před bránu nenašla žádného příjemce.
84'
Gabriel Jesus se dostával do další dobré příležitosti, ovšem tentokrát byl od míče čistým způsobem odstaven.
83'
Nepřesnou rozehrávku domácí vystihli a zmocnili se balónu.
82'
Hosté jsou zatlačeni na své polovině, čas jim teď bude ubíhat velmi rychle.
80'
Žlutou kartu dostává João Cancelo (Manchester City), který skluzem zajel do Messiho.
79'
Leandro Paredes se provinil faulem a jeho tým tak přichází o balón.
76'
Manchester City právě vstřelil branku!
Domácí otáčí skóre a nyní je to francouzský gigant, kdo musí dotahovat. Silva se neukvapil se střelou na levé straně a velmi dobrou přihrávkou vyzval ke skórování GABRIELA JESUSE, který míč nejspíš netrefil tak, jak si přál, ale i tak jej poslal do vzdálenějšího dolního rohu soupeřovy brány. Teď obrana hostů docela zaspala.
75'
Ale i na druhé straně se děly věci. Hned dva hráči MC zůstali volní před malým vápnem, Bernardo Silva byl především tím, kdo čekal připravený zakončit na míč, ale ten byl v poslední chvíli zastaven obránci PSG.
74'
PSG se mohlo vrátit zpátky do vedení. Neymar si naťukl míč se spoluhráčem, poté obešel obránce a dostal se před brankáře, avšak přízemní střelou poslal balón vedle bližší tyče. Myslím, že domácím teď hodně zatrnulo.
72'
Po poměrně dlouhé době drží balón delší dobu i hostující celek. Spíše ale jen šetří čas, i bod mu stačí.
71'
Obrat mohl být dokonán, ovšem nejen, že Gabriel Jesus nechal vyniknout pouze Navase, který jeho nebezpečnou střelu vytěsnil mimo tři tyče, navíc stál v ofsajdu.
70'
Hostům se nedaří dostat míč pod kontrolu na delší dobu, než je pár vteřin. Jsou pod poměrně velkým tlakem.
68'
Rodri se dostal k odraženému balónu, na nic nečekal a střílel z dálky, jenže levačkou zasáhl míč hodně špatně a poslal jej daleko vedle brány. Takto to jistě nechtěl.
67'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Nuno Mendes, přichází Thilo Kehrer.
67'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Ángel Di María.
67'
Zahrávat budou rohový kop, ale ještě předtím přijde na řadu střídání hostů.
66'
Hra může po krátké pauze pokračovat dál a domácí pokračují v útočné aktivitě.
64'
Nuno Mendes leží na trávníku a žádá si ošetření, za což si vysluhuje bučení publika.
63'
Domácí srovnávají a zřejmě zaslouženě. Kyle Walker poslal přihrávku na střed, na hranici malého vápna nedokázal zakončit Jesus, ale míč dokázal tečovat na levou stranu, kam naběhl RAHEEM STERLING, jenž trochu se štěstím tečoval balón levačkou do bližšího dolního rohu brány. Navas neměl šanci zasáhnout včas.
62'
MC dál drží míč na kopačkách a kombinuje na soupeřově polovině.
61'
Rijád Mahríz nebyl daleko od srovnání. Jeho tvrdou střelu z pravé strany ale vyběhnutý Navas dokázal vyrazit ke spoluhráčům.
61'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Danilo Pereira.
60'
Také na hostující straně se chystá střídání, Ander Herrera sedí na trávníku a na nohy se mu moc nechce. Zda ale bude on tím, kdo půjde ze hřiště nevím.
59'
Rúben Dias a o chvíli později Gabriel Jesus střílel z pravé strany, v obou případech byl míč zblokován. Po tom druhém bude následovat rohový kop Manchesteru City.
59'
PSG se sice ocitlo v přečíslení, ale celou akci si zbytečně zkomplikovalo a také o balón přišlo.
58'
Domácí si faul u velkého vápna nevynutili a musí se hodně rychle vracet.
57'
Dlouhý míč ale doputoval přímo do náruče vyběhnutého gólmana.
57'
A hosté pokračují u balónu dál, po faulu budou rozehrávat standardku na útočné polovině.
56'
Kombinace na jeden dotek francouzskému týmu nevyšla, Kylian Mbappé přihrával z pravé strany, ale našel pouze protihráče.
55'
Poprvé v utkání se žlutí, po téměř hodině hry. Rodri (Manchester City) hodně tvrdě zkosil Paredese a po zásluze inkasuje kartu.
55'
Hosté málem využili otevřené domácí obrany, ale Ašraf Hakimí pokazil kolmou přihrávku a z šance tak nebylo nic.
54'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Gabriel Jesus.
54'
Bude se poprvé střídat, Guardiola reaguje na inkasovaný gól změnou v sestavě.
53'
Souhra se jim ale nezdařila, míč získává hostující mančaft.
52'
Idrissa Gueye se sice diví, ale zbytečně. Jeho faul na soupeře byl zcela evidentní, domácí rozehraje kousek za středovou lajnou.
50'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Docela tvrdá rána pro domácí tým. Po pěkné kombinaci se k míči u levé hranice velkého vápna dostal Messi, jeho přihrávka sice byla tečována, ale míč se dostal na pravou stranu ke zcela nepokrytému KYLIANOVI MBAPPÉMU, jenž překonal vyběhnutého gólmana střelou mezi nohy.
49'
Domácí si špatně na útočné straně přihráli, Ašraf Hakimí dobře vystihl jejich záměr a míč získal pro své barvy.
48'
Nepřesný centr domácích končí u Navase, který bere míč snadno do rukavic.
47'
Ilkay Gündoğan se dostával do šance, ale nejen, že míč mezi tři tyče neusměrnil, navíc se chytil do jasného ofsajdu.
46'
Do druhé půle vstoupila obě mužstva bez změn v sestavě.
46'
První poločas branku nepřinesl, ale bylo se na co dívat. Aktivnější jsou jednoznačně domácí hráči, kteří byli několikrát velmi blízko skórování, v největší šanci trefil jejich kapitán tyč. Hosté toho směrem dopředu moc nepředvedli, navzdory svého silného útočného tria, až v závěru nebyl daleko gólu Mbappé, ale ani jemu se nepovedlo rozvlnit síť. Dočkají se fanoušci zásahu ve druhém dějství?
45+1'
45'
Tak takto to Raheem Sterling jistě nechtěl. Hráč s číslem 7 na dresu pálil před hranicí velkého vápna příliš vysoko nad bránu. Tento pokus rozhodně nemohl skončit úspěšně.
44'
Hosté vyrazili ve třech proti dvěma, Kylian Mbappé obdržel dlouhý pas do pokutového území, těsně za jeho hranicí se rozhodl střílet, ale mířil jenom nad břevno. Jistě zatím největší možnost PSG.
43'
Ašraf Hakimí vystihl křižnou přihrávku soupeře a zastavil tak jeho útočnou akci.
41'
Po poměrně dlouhé době se PSG dostalo na útočnou polovinu, kde se hráči přihrávají mezi sebou.
40'
Lionel Messi zůstává ležet na travnaté ploše po ataku Cancela, karta se udělovat nebude.
39'
Hosté rozehrávají od své svatyně a nikam se vůbec neženou, což se domácím vůbec nezamlouvá.
38'
John Stones se provinil útočným faulem a míč tak musí odevzdat.
38'
Další rohový kop pro domácí tým.
37'
Jeden z hostí neodehrál letící balón zrovna dobře, poslal jej vysoko do vzduchu, ale míč se stočil tak, že skončil u Navase, který jej rychle sebral do rukavic.
36'
Kyle Walker hledal přízemní přihrávkou do pokutového území nabíhajícího spoluhráče, k tomu ale míč nedorazil.
36'
Teď se hostům po delší době povedlo zmocnit míče a mohou zkusit sami zaútočit.
35'
Tlak MC neustává a PSG má docela problémy, řekl bych, že gól je na spadnutí.
34'
Rúben Dias adresoval svůj střelecký pokus pouze do protihráče, od něhož se míč odrazil do zámezí.
33'
A znovu příležitost pro MC, Rijád Mahríz střílel po zemi na vzdálenější tyč, Keylor Navas, třebaže není na brankáře zrovna vysoký, se ale dokázal natáhnout a míč vyrazit.
33'
Obrovská šance vzápětí, Nuno Mendes velmi špatně míč odkopl a k tomu se dostal Ilkay Gündoğan, kapitán anglického mančaftu ale zamířil ze svého pohledu pouze do pravé tyče brány francouzského týmu. Velká škoda pro domácí.
32'
Málem byl k vidění vlastní gól, když jeden z hostů skluzem poslal míč k bližší tyči své brány, ale Navas rychlým skokem míč chytil.
31'
Hlavní arbitr zády zblokoval centr domácího mužstva k pravé postranní čáře, hru poté přerušuje a míč dává zpět anglickému týmu.
30'
Manchester City kombinuje na útočné polovině, ale nedaří se mu dostat do zakončení. Půl hodiny za námi a duel dvou gigantů stále branku nepřinesl.
29'
A Marquinhos znovu v hlavní roli, tentokrát po faulu na něj bude PSG rozehrávat ze svého pokutového území. Faulem se provinil Raheem Sterling.
28'
Olexandr Zinčenko se dostal do slušné příležitosti, ovšem jeho střelu na bližší tyč zblokoval Marquinhos.
27'
Nuno Mendes se jako první z hostů trefil mezi tři tyče, jeho přízemní střelu však Ederson bez větších problémů lapil.
26'
Ašraf Hakimí se dvakrát snažil křižně přihrávat směrem k bráně, ale nevyšlo to ani po zemi a poté ani vzduchem.
25'
Navasovi teď po malé domů utekl míč, ale brankář hostů jej dostihl a rychle odkopl co nejdál to šlo.
24'
Nuno Mendes si vynutil v obraně faul a PSG tak může v klidu rozehrávat.
23'
Keylor Navas znovu pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou, míč posílá po zemi k pravé postranní čáře.
22'
Kylian Mbappé byl hodně nešetrně faulován Rodrim. Ten klidně mohl vidět žlutou kartu a hostům se nelíbí, že tomu tak není.
22'
Olexandr Zinčenko po přízemní přihrávce na nic nečekal a vypálil z levé strany pokutového území, jeho pokus však zblokoval Presnel Kimpembe.
20'
Přetažený centr nedoběhl žádný z hráčů MC, Ilkay Gündoğan balón navíc tečoval hlavou a poslal jej vedle vzdálenější tyče.
19'
Domácí rozehráli roh z levé strany, nyní to zkusí z té druhé.
18'
Zatím největší šance utkání, po krásné kombinaci se do zakončení z úrovně penalty dostal Rijád Mahríz, jeho střelu však hlavou tečoval nad břevno Ašraf Hakimí, který tak zřejmě zabránil gólu. Stadionem to jen zahučelo.
16'
Po faulu na Neymara rozehraje pařížský celek na soupeřově polovině.
15'
Čtvrt hodina za námi, na první gól se stále čeká, o něco aktivnější jsou domácí fotbalisté.
14'
Hosté přes pevnou obrannou hráz soupeře neprošli a musí se rychle stáhnout.
13'
Rijád Mahríz chtěl střílet z voleje na pravé straně velkého vápna, jenže míč špatně trefil a do šance se tak nedostal.
13'
A domácí se dožadovali pokutového kopu poté, co v šestnáctce upadl Rijád Mahríz, ale hlavní arbitr zůstává ledově klidný.
12'
Idrissa Gueye založil útok ze středového kruhu, přihrál spoluhráči na pravou stranu, ale zpětné přihrávky se nedočkal, míč byl zastaven domácími hráči.
11'
PSG nikam příliš nepospíchá, spíše se snaží udržet balón co nejdéle ve své moci.
10'
Rijád Mahríz dobře odcentroval míč z pravé strany na vzdálenější tyč, kde si balón snažil zpracovat jeden z jeho spoluhráčů, do zakončení se ovšem nedostal.
9'
A opět u balónu anglický mančaft, který hledá cestičku do velkého vápna.
8'
Ale po chybě mohlo být zle, Olexandr Zinčenko se ale příliš dlouho rozpakoval se střelou a o balón jej čistě připravil navrátivší se soupeř.
7'
Hosté poprvé v zápase drží míč delší dobu, jejich hra pokračuje přihrávkami u středové čáry.
6'
Rijád Mahríz ještě střílel z ostrého úhlu na bližší tyč a Navas si připisuje první zásah, když vyráží míč do zámezí.
5'
První slušná možnost utkání. Rodri vracel centrovaný míč před odkrytou bránu, kam nabíhal jeden z jeho spoluhráčů, avšak Presnel Kimpembe výborně zahrál v obraně a hlavou odvrátil míč do bezpečí.
5'
Rijád Mahríz si zatančil s míčem na pravé straně a nakonec si přeci jen vynutil faul.
4'
Dvakrát zahráli hosté poměrně riskantní malou domů, ale Navas si vždy dokázal poradit a míč odkopl včas do bezpečí.
3'
Hosté nerozehráli úplně dobře, ale budou vhazovat aut.
2'
Domácí se dostávali do první šance, avšak přihrávka až před bránu neprošla a míče se zmocňuje francouzský tým.
1'
Úvodní výkop obstarají hosté, ale ještě předtím potupné pokleknutí na obou stranách.
Oba celky jsou nastoupeny na hrací ploše.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Cancelo – Gündoğan (C), Rodri, Zinčenko – Mahríz, B. Silva, Sterling.
Náhradníci: Steffen, Carson – N. Aké, Laporte, Fernandinho, Palmer, McAtee, Jesus.
Trenér: Josep Guardiola

Paris Saint-Germain FC: Navas – Hakimí, Marquinhos (C), Kimpembe, N. Mendes – Paredes, A. Herrera, I. Gueye – Messi, Mbappé, Neymar.
Náhradníci: Franchi, G. Donnarumma – Ramos, Dagba, A. Diallo, Kehrer, Verratti, Di María, Danilo Pereira, Wijnaldum, Dina Ebimbe, Icardi.
Trenér: Mauricio Pochettino

Rozhodčí: D. Orsato – A. Giallatini, F. Preti (všichni ITA).

Nejlepší střelci

Nejvíce zásahů obstaral Manchesteru City v Lize mistrů třicetiletý Alžířan Riyad Mahrez, který pálil do černého ve čtyřech případech.

Na straně PSG je to argentinská hvězda Lionel Messi, jenž má na kontě o jeden zásah méně.

Manchester City – PSG 0:0

Kromě posledně zmíněného utkání, jenž skončilo bez branek, se všechny duely odehrály v rámci Ligy mistrů.
PSG

Francouzský mančaft dokázal zatím jako jediný ve skupině anglický mančaft porazit, avšak na rozdíl od něj zaznamenal ze čtyř duelů kromě dvou výher i dvě remízy, proto za svým protivníkem zaostává o jeden bod. Hvězdný tým nejprve překvapivě remizoval 1:1 na hřišti Brugg, poté vyhrál doma 2:0 nad MC a po přestřelce 3:2 nad Lipskem, následovala opět remíza, opět gólové hody a opět s Lipskem, tentokrát na jeho stadionu a PSG inkasovalo za stavu 1:2 gól z penalty v 90+2. minutě utkání. Pokud chce pomýšlet na postup do osmifinále z první příčky, musí dnes bezpodmínečně vyhrát.

Ve francouzské lize je mužstvo z hlavního města zcela suverénní, vyhřívá se v čele tabulky s pohodovým jedenáctibodovým náskokem, na kontě má dvanáct výher ze čtrnácti utkání, dvaatřicet vstřelených a čtrnáct inkasovaných gólů. Ze hřišť soupeřů si hráči PSG ze sedmi klání odvezli šestnáct bodů díky pěti výhrám a jedné remíze, do černého pálili třináctkrát a o pět branek méně dostali.

Anglický tým zatím celou skupinu vede, na kontě má devět bodů, když si ze čtyř utkání odnesl tři výhry a jednu porážku. Pokud už vyhrál, tak poměrně vysoko. Nejprve porazil doma 6:3 Lipsko, následovala porážka 0:2 na hřišti dnešního protivníka, ale poté opět vysoká výhra 5:1 v Bruggách a 4:1 nad stejným soupeřem, avšak na domácí půdě. MC tak dosáhl už patnácti branek, což je téměř dvojnásobek než druzí PSG a Lipsko, jenž mají na kontě osm zásahů, a sedm jich inkasoval.

Také v Premier League se Manchesteru daří, patří mu druhá příčka s 26 body, na vedoucí Chelsea ztrácí body tři. Na své půdě z šesti mačů prohrál jen v jediném případě, jednou remizoval a z ostatních zápasů odešel jako vítěz, vstřelil patnáct gólů a pouze dva (oba při překvapivé porážce s Crystal Palace) inkasoval.
Sportu zdar, fotbalu zvlášť. Dámy a pánové, vážení fotbaloví fanoušci a příznivci. Liga mistrů dnes pokračuje 5. kolem, jednotliví postupující jsou pomalu ale jistě známi a dnes k nim mohou přibýt další. Velice pikantní duel, boj o vedoucí příčku, se odehraje ve skupině A, kde anglický Manchester City vyzve francouzského giganta PSG. Prvně jmenovaný tým je pasován do role favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.