Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Besiktas Istanbul : Ajax - 24. listopadu 2021   18:45

Besiktas Istanbul
22' R. Ghezzal
1:2
(1:0)
Ajax
Ajax
54' Haller  (Tagliafico) • 69' Haller  (Lisandro Martínez)
Günok – Rosier, D. Vida, Montero (80. Uysal), Meraş – Pjanić (80. Uçan), Topal (80. Hutchinson) – R. Ghezzal (67. Batshuayi), Teixeira (59. Bozdogan), NKoudou – Larin.
Peljto – Ibrisimbegović, Beljo – Gigovic (BIH) VAR: Guida, Doveri (ITA)
Vodafone Park, Istanbul
Ajax
A. Onana – Mazraoui (72. J. Timber), Schuurs (77. Rensch), Lisandro Martínez, Tagliafico (77. Blind) – Klaassen, S. Berghuis (84. Taylor), Gravenberch – Neres, Tadić (C), Daramy (46. Haller).
Gorter, Pasveer – Blind, Danilo, Haller, Labyad, Rensch, Taylor, J. Timber.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:9. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:17.
Favorit dnešního zápasu se poměrně nadřel, ale díky skvělému druhému poločasu dokázal otočit stav a nadále Ajax zůstává v Lize mistrů stoprocentní. Besiktas předvedl sympatický výkon, turecký celek ale naopak zůstává i po pěti zápasech bez bodu.
90+5'
90+4'
VAR ale jen potvrdil rozhodnutí postranního rozhodčího, respektive jeho správnost. Byl to ofsajd.
90+3'
Už to vypadalo, že se bude Haller radovat z hattricku, jenže jeho gólu předcházel ofsajd a skóre se tak nemění. Akce se nicméně ještě zkoumá na videu.
90+2'
Besiktas převzal balon, snaží se vymyslet útočnou akci ale je daleko od branky soupeře.
90+1'
Dostatek času na střelu měl ve vápně Neres, jeho pokus ke vzdálenější tyči ovšem zblokoval Meras.
90'
Nad rámec druhého poločasu se bude nastavovat tři minuty.
88'
Po souboji ve středu hřiště přišlápl Larin nohu Klaassena. Za svůj šlapák vidí žlutou kartu.
87'
Bozdoganova přihrávka do vápna vypadala prvně velmi slibně, nabíhal si pro ní Batshuyai. Nakonec byl ale míč příliš dlouhý, skončil v rukavicích Onany.
86'
Prudký centr se snažil z první zakončit Hutchinson, jenže netrefil balon ideálně. Jeho pokus letěl vysoko nad branku.
85'
Na vlastní polovině fauloval Haller Merase a vidí za svůj zákrok žlutou kartu. Besiktas rozehraje volný kop.
84'
Nizozemský celek rozehrál rohový kop a nebezpečně hlavičkoval Martínez. Skvělým zákrokem se blýskl Günok, který rukou vytáhl balon z brankové čáry!
84'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Kenneth Taylor.
83'
Ve vápně měl dobrou střeleckou pozici prvně Berghuis, poté Tadić ale oba hráči Ajaxu prováhali ideální možnost ke střele.
82'
Vidovi dlouho trvala rozehrávku, míč mu tak vzal Neres. Jeho finální přihrávka do vápna ale nebyla dostatečně přesná.
80'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Salih Uçan.
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Mehmet Topal, přichází Atiba Hutchinson.
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Francisco Javier Montero, přichází Necip Uysal.
79'
Montero zůstal po posledním souboji s Hallerem v bolestech. Nakonec ho musela z trávníku odnést nosítka, odnesla to jeho záda.
78'
Dlouhý centr ve vápně soupeře zpracoval krásně Larin. Zkusil po krátké kličce vystřelit, ale rána mu vůbec nesedla.
77'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Nicolás Tagliafico, přichází Daley Blind.
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Perr Schuurs, přichází Devyne Rensch.
76'
Na polovině hřiště získal balon Haller a už se hnal na branku domácích, jenže při souboji s Monterem fauloval.
74'
Na vlastní branku vyslal malou domů Gravenberch a Onana musel rychle vybíhat, protože málem do šance vyslal Larina. Hostující brankář ale byl u míče dříve a nekompromisně odkopl.
72'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Noussair Mazraoui, přichází Jurriën Timber.
72'
Přímo z rohu domácí branku Ajaxu neohrozili, krátce poté zakončoval z velké dálky Bozdogan, jenže vysoko přestřelil.
71'
Na druhé straně centroval do vápna Rosier, Batshuaye sice nenašel ale vybojoval alespoň roh pro Besiktas.
69'
Ajax právě vstřelil branku!
Nizozemský celek dokázal přímý kop využít dokonale a obrací stav skóre! Centr z levé strany se pokoušel zakončit Martínez, ovšem našel spíše střílenou přihrávkou SÉBASTIENA HALLERA, který jen nastavil kopačku a poslal míč s pomocí břevna do sítě. Asistence: Lisandro Martínez.
69'
U postranní čáry fauloval Vida, Ajax tak bude mít k dispozici volný kop v útočné třetině hřiště.
68'
Ajax se nebezpečně přibližoval brance, ale obě střelecké příležitosti hosté prováhali. Nadále však pokračují s balonem.
67'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Rachid Ghezzal, přichází Michy Batshuayi.
65'
Kolmici do vápna pohotově pohlídal Montero, který nechal míč doběhnout do zámezí. Odkopávat bude Günok.
63'
Domácí rozjeli poměrně zajímavý útok, bohužel pro ně N'Koudou byl v ofsajdu a u balonu tak bude znovu Ajax.
62'
Odražený balon se pokusil z první zakončit z velké dálky Pjanić, jenže vůbec mu to nesedlo a míč tak skončil daleko od branky.
61'
Centr z levé strany zakončoval hlavou Tagliafico, ale jeho pokus nebyl přesný. Navíc to nebyl nikterak razantní hlavička.
59'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Alex Teixeira, přichází Can Bozdogan.
58'
Balon si ve vápně po centru Nerese zpracoval Haller, ale ten z malého vápna vysoko přestřelil branku domácích!
57'
Na polovině hřiště špatně rozehrál Montero, ale naštěstí pro domácí Ajax zaspal možnost rozjet rychlý brejk.
56'
Ajax je při chuti a vybojoval rohový kop. Z něj ovšem nic pozitivního nevzešlo, balon se postupně dostal zpět až k Onanovi.
54'
Krásnou přihrávku z vlastní obrany vyslal Gravenberch, byla sice trochu delší, jenže skluzem se do ní vrhl Tagliafico, který těsně před Günokem přihrál před prázdnou banku. SÉBASTIEN HALLER jako rozený střelec neměl problém dostat míč do sítě. Asistence: Nicolás Tagliafico.
52'
Slušnou ránu z dálky vyslal Berghuis, míč trochu zaplaval ve vzduchu. Günok si ale nicméně poradil a vyboxoval míč.
51'
Poměrně otevřenou obranu nechal Ajax, přihrávkou se snažil uvolnit spoluhráče Larin, ale tu vystihl Vida.
50'
Útok po pravé straně zkusil vést Rosier, ale fauloval soupeře a tak se k míči vrátí opět Ajax.
48'
Do šance se sice dostal Haller, ale předtím fauloval Vidu a tak rozehrávat budou z vlastní poloviny domácí.
47'
Ajax rozehrál druhý poločas a nadále drží balon na kopačkách. Velmi pomalý postupný útok.
46'
Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Mohamed Daramy, přichází Sébastien Haller.
46'
Besiktas se dnes prezentuje velmi sympatickým výkonem, ačkoliv Ajax drží více balon a opticky je lepší celek, tak domácí měli rozhodně nebezpečnější šance. Orli proměnili pokutový kop a mohlo to být o dvě branky, ale v závěru poločasu Larin v jasné šanci selhal. Nutno podotknout, že nizozemský celek nehraje zdaleka v plném složení, to ale na výkonu Besiktasu neubírá.
45+3'
45+2'
Volný kop ale přečetl Günok, který vyběhl a vyskočil pro letící centr. Domácí brankář tak zachytil balon a uklidnil hru.
45+2'
Na levé straně hřiště fauloval Rosier, Ajax tak bude mít jednu z posledních možností jak v prvním poločase srovnat.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu se budou nastavovat dvě minuty.
45'
Besiktas ale dokázal získat balon ve svůj prospěch a nespěchá dopředu. Naopak domácí se snaží udržet míč co nejdéle na kopačkách.
44'
Tlak Ajaxu v posledních desítkách sekund stupňuje. Hosté se nastěhovali před vápno a snaží se najít mezírku v obraně soupeře.
43'
Teixeru vyslal do obrovské šance Larina, který zakončoval sám před Onanou, ale toho nedokázal v jasné šanci prostřelit!
42'
Hned několik hráčů Ajaxu se nastěhoval do vápna domácích, celou akci zakončoval z první Daramy, ale jeho rána letěla hodně mimo.
41'
Pěkný centr zpracoval ve vápně Larin, jenže v momentě, kdy se snažil zakončit ho o balon obral Martinez.
39'
Nevesova přihrávka se ve vápně příhodně odrazila k Berghuisovi, ten sice střílel z první ale zeď hráčů domácích nepropálil.
38'
Tlak Ajaxu v posledních minutách upadá a Besiktas se čím dál častěji dostává k míči. To domácím rozhodně vyhovuje.
36'
Berghuis se snažil kolmicí uvolnit Tadiće, ale ten prohrál osobní souboj s Vidou. Míč tak je proklouzal do rukavic Günoka.
34'
Na levé straně si velmi dobře vedl N'Koudu, který vymíchal soupeře a poslal přízemní centr na Teixeiru. Ten zakončoval z první ale bližší tyč o kousek minul.
33'
Besiktas nadále drží balon a nikam nespěchá. Drží míč na vlastní polovině a postupně se posouvá k brance soupeře.
32'
Z rohového kopu se domácím nepodařilo vytvořit si šanci, ale aspoň má turecky tým míč na kopačkách a může si oddychnout od tlaku soupeře.
31'
Velmi rychlý brejk Besiktase vyslal do šance Larina, který střílel k bližší tyči a Onana musel bleskově zasáhnout. Vykopl míč na roh.
30'
Pěkný centr z levé strany posílal ke vzdálenější tyči Tadić. V hlavičkovém souboji byl úspěšnější Rosier, jinak by Daramy zakončoval do prázdné branky.
29'
Besiktas se snaží uklidnit hru a zahrát si s balonem, ale to se mu moc nedaří. Ajax znovu u balonu a postupně se posouvá k brance.
28'
A znovu slušná šance Ajaxu. Ve vápně si přichystal míč ke střele Daramy, jeho tvrdou ránu ale zlikvidoval Günok!
26'
Obrovská příležitost Tadiće, který zpracoval po chybě domácího obránce balon na hranici vápna. Na zakončení měl hodně času, ale skvěle ho vychytal Günok!
25'
Nizozemský tým vybojoval rohový kop, ale obrana Istanbulu bez větších potíží odvrátila míč do zámezí.
24'
Ajax se snaží bleskově odpovědět a kombinoval ve vápně domácích. Obrana Besiktase ale nedala hostům prostor.
22'
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Domácí jdou možná překvapivě do vedení. RACHID GHEZZAL nedal Onanovi šanci, ačkoliv hostující brankář vystihl směr, střela byla velmi přesně umístěná. Tady nebylo o čem!
21'
Ano, je to penalta pro Besiktas! Mazraoui zblokoval hlavičku Topala rukou.
21'
Ze šance byl alespoň rohový kop pro Besiktas. Po centru možná zahrál rukou Mazraoui a situace se bude kontrolovat na videu!
20'
Besiktas ale umí zahrozit! Přízemní centr z levé strany málem zakončil sám před brankou Larin, chyběl mu zhruba metr.
20'
Vyběhnout proti centru za obranu domácích musel Günok, ale zvládl to bez potíží, takže Tadić zakončovat nemohl.
19'
Besiktas spoléhá prozatím hodně na brejky, ten poslední ale skončil už na polovině. Ačkoliv domácí měli hodně možností jak rozvinout útok.
17'
Centr ke vzdálenější tyči kroutil Ghezzal, bohužel pro domácí N'Koudou ho nestihl na hrací ploše a rozehrávat tak bude Onana.
16'
Centr od rohového praporku mířil na Tadiće, jehož zakončení ale letělo vysoko nad branku a odkopávat tak bude Günok.
15'
Netrvalo dlouho a Ajax znovu u míče. Po levém křídle vybojoval Daramy alespoň rohový kop pro hosty.
14'
Pjanič musel být po srážce s vlastním spoluhráčem chvilku ošetřovaný, nicméně hra už pokračuje dále a u balonu Besiktas.
12'
U vápna domácích vybojoval míč Tagliafico, což málem potrestal Neres, který zakončoval ve vápně, jenže minul vzdálenější tyč o pár decimetrů.
11'
Velmi slušný pokus vyslal z dobrých dvaceti metrů Rosier, který mířil k bližší tyči a chybělo jen kousek, aby vymetl horní roh branky! Nakonec se míč opřel jen o boční síť.
10'
Slibně se rozvíjející akci hostů zastavil Montero, který vystihl narážečku Tadiće. Celek z Amsterdamu ale posléze zpět u balonu.
9'
Tadić vybojoval pro Ajax rohový kop. Odražený míč na hranici vápna zakončoval z první Daramy, jeho rána měla slušnou razanci ale mířil nad břevno domácí klece.
8'
Z levé strany zkoušel najít ve vápně spoluhráče N'Koudou, ale Onana byl dobře postaven a schoval míč do rukavic.
7'
Na druhé straně se odhodlal k pokusu z poměrně velké vzdálenosti Schuurs, ale branku domácích netrefil.
6'
Na balonu nyní Besiktas, který volí postupný útok. Zatím ale kombinuje spíše na vlastní půlce a těžko hledá cestu kupředu.
5'
Svou akci vedl po levém křídle Daramy, nakonec se rozhodl odcentrovat ale našel jen stopera domácích Vidu.
3'
Holandský celek se nastěhoval na útočné polovině, ale prozatím je od branky soupeře poměrně daleko.
2'
U pravé postranní čáry získal balon Rosier, jeho centr do vápna ale skončil daleko za brankou hostů. Rozehrávat bude Onana.
1'
Utkání za přispění velmi hlasitého chorálu domácích fanoušků rozehrál Besiktas. K míči se ale poměrně záhy dostal Ajax.
1'

Besiktas Istanbul: Günok – Rosier, D. Vida, Montero, Meraş – Pjanić, Topal – R. Ghezzal, Teixeira, NKoudou – Larin.
Náhradníci: Destanoglu – Batshuayi, Bozdogan, Hutchinson, Karaman, Özyakup, Uçan, Uysal, Welinton.
Trenér: Yalcin S.

AFC Ajax: A. Onana – Mazraoui, Schuurs, Lisandro Martínez, Tagliafico – Klaassen, S. Berghuis, Gravenberch – Neres, Tadić (C), Daramy.
Náhradníci: Gorter, Pasveer – Blind, Danilo, Haller, Labyad, Rensch, Taylor, J. Timber.
Trenér: ten Hag E.

Rozhodčí: Peljto – Ibrisimbegović, Beljo – Gigovic (BIH) VAR: Guida, Doveri (ITA).

4. P, 4 Z, 0 – 0 – 4, Skóre: 2:12, 0 b.
--------------------------------------------------------------------
Besiktas Istanbul     (Skupina C)

Turecký klub se do vyřazovacích bojů podíval naposledy v roce 2018, tehdy v osmifinále jednoznačně nestačil na Bayern Mnichov. Na nápravu si bude muset Besiktas minimálně další rok počkat, protože je po čtyřech kolech bez bodu a tím pádem bez šance na postup do play-off. Na třetí Sporting ztrácí 6 bodů, navíc s portugalským celkem Istanbul prohrál vysoko oba vzájemné duely, takže ve hře už není ani účast v Evropské lize. BJK vstřelilo pouze dvě branky a jeho počínání mezi smetánkou je letos velmi tristní.

1. P, 4 Z, 4 – 0 – 0, Skóre: 14:2, 12 b.
AFC Ajax     (Skupina C)

Holandský celek má dvě kola před koncem základních skupin zajištěn postup do vyřazovacích bojů. Dá se tak předpokládat, že opory týmu dostanou volno, neboť Ajax současně bojuje o první místo v Eredivisie. Tým z Amsterdamu se letos může chlubit obranou jako zeď. Z dosavadních 17 soutěžních zápasů inkasoval pouze 4 branky. Naproti tomu Erik ten Hag neordinuje žádný beton, neboť Ajax zároveň nastřílel soupeřům hrozivých 56 gólů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.