Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sporting : Dortmund - 24. listopadu 2021   21:00

Sporting
Sporting
30' P. Gonçalves  • 39' P. Gonçalves  • 81' Porro (P. Gonçalves)
3:1
(2:0)
Dortmund
90+3' Malen  (Reus)
Sporting
Adán – Feddal, Coates (C), Inácio – Porro (88. Ugarte), Palhinha, Nunes, Reis (67. Esgaio) – Sarabia (67. N. Santos), Paulinho (82. Tomás), P. Gonçalves (88. Nazinho).
Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků)
Dortmund
Kobel – Meunier, Pongračić (67. Tigges), Akanji, N. Schulz (46. Can) – Reinier (66. Zagadou), Witsel (66. Dahoud), Bellingham – Reus (C) – Brandt, Malen.
Hitz, Ostrzinski – Zagadou, Dahoud, Can, Tigges, Knauff, Passlack.

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 14:11.
Je dobojováno a z výhry se mohou radovat fotbalisté Sportingu. Ti i ve druhém poločase podali velmi soustředěný výkon a svému soupeři téměř nic nedovolili. Definitivní pojistku přidal Lisabon v 81. minutě, kdy se trefil Porro. Za hosty ještě v závěru snížil Malen, avšak jeho gól už nic neřešil. Po dnešku je navíc jasné, že Sporting postoupí do jarní fáze Ligy mistrů a na Dortmund bude čekat pouze Evropská liga.
90+9'
90+8'
Žlutou kartu dostává Antonio Adán (Sporting Lisabon).
90+7'
Před vápnem Sportingu šel k zemi Tigges, ale hlavní sudí nechal pokračovat ve hře.
90+6'
Tomás ostře zajel do Dahouda a musel být rád, že nebyl jeho zákrok oceněn žlutou kartou.
90+5'
Borussia se samozřejmě ještě snaží hrát dopředu, nicméně do konce zápasu už moc času nezbývá a musel by se stát zázrak, aby žlutí ještě srovnali.
90+3'
Dortmund právě vstřelil branku!
Hosté ještě v závěru snižují na rozdíl dvou branek! Brandt zleva odcentroval do vápna a jeho nabídku prodloužil Reus na DONYELLA MALENA, jenž pak zblízka překonal bezmocného Adána.
90+2'
Bellingham to zkoušel individuálně přes střed hřiště, avšak po pár metrech o balon přišel.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby bylo nastaveno sedm minut.
90'
Dahoud hledal svým dlouhým pasem Tiggese, ale ten neměl šanci zastihnout jeho pas na hrací ploše.
89'
Hosté i v deseti více drží balon, avšak Sporting už si závěr zápasu v pohodě hlídá.
88'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Pedro Gonçalves, přichází Flávio Nazinho.
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Manuel Ugarte.
87'
Zagadou si špatně převzal balon a poté musel rychle nahrát dozadu na Kobela, neboť jinak by mu míč odebral Tomás.
86'
Na opačném konci hřiště poslal míč do šestnáctky Tigges, jehož nabídka skončila u Adána.
85'
Esgaio poslal do vápna velmi dobrý centr, avšak Goncalves jeho nabídku přeběhl.
84'
Palhinha chtěl vyslat do útoku Goncalvese, avšak ten se přes Akanjiho k míči nedostal.
83'
Po rozehrávce se vydal hned dopředu Malen, ale jeho individuální akce se s úspěchem nepotkala.
82'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Tiago Tomás.
81'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Sporting přidává třetí gól a zdá se, že je rozhodnuto! Pokutový kop si vzal na starost Goncalves, který ale kvůli zásahu Kobela hattrick nezkompletoval. Hostující gólman však vyrazil míč před sebe a dobíhající PEDRO PORRO jej pak hlavou poslal za jeho záda.
80'
Pedro Gonçalves (Sporting Lisabon) neproměňuje pokutový kop.
80'
Španělský sudí strávil u obrazovky jen pár sekund a poté ukázal na penaltový puntík!
79'
Tak pozor! Hlavní sudí ještě komunikoval s asistentem u videa, jenž mu doporučil překontrolovat celou situaci u monitoru.
78'
Zagadou v pokutovém území atakoval Paulinhu a ten šel okamžitě k zemi. Penalta z toho ale nebude.
77'
Hostům byl odmáván dnes již několikátý ofsajd, tentokráte se v postavení mimo hru zapomněl Tigges.
76'
Palhinha se zbavil svého strážce a poté si to namířil do vápna, kde ho už zastavil Zagadou.
75'
Nyní už se opět hraje a míč mají ve své moci hosté, kteří však kombinují daleko od Adánovi svatyně.
74'
Hosté budou dohrávat v deseti! Emre Can by zřejmě v celé strkanici nejaktivnější a arbitr del Cerro mu hned udělil červenou kartu.
74'
Žlutou kartu dostává Pedro Porro (Sporting Lisabon).
Žlutou kartu dostává Matheus Nunes (Sporting Lisabon).
Žlutou kartu dostává Paulinho (Sporting Lisabon).
74'
Žlutou kartu dostává Marco Reus (Borussia Dortmund).
74'
Žlutou kartu dostává Dan-Axel Zagadou (Borussia Dortmund).
73'
Po zákroku Cana na Porra se všichni hráči seběhli k sobě a nastala velká strkanice, kterou museli uklidňovat i hráči z lavičky. Uvidíme, jak celou situaci vyřeší hlavní rozhodčí.
72'
Výborně to teď udělal Reus. Ten na sebe navázal dva protihráče a poté přenesl hru na volného Meuniera.
71'
Domácí gólman si navíc vyžádal ošetření, a momentálně je tak v péči lékařů.
70'
Po následném rohu byl odpískán nedovolený zákrok Akanjimu, jenž fauloval brankáře Adána.
69'
Tigges dostal dobrou přihrávku za obranu a poté vypálil, ale jeho ránu obětavě zblokoval Coates.
68'
V dobré palebné pozici se zjevil Malen, kterému byl ale odmáván ofsajd.
67'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marin Pongračić, přichází Steffen Tigges.
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Nuno Santos.
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Matheus Reis, přichází Ricardo Esgaio.
66'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Mahmoud Dahoud.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Reinier, přichází Dan-Axel Zagadou.
65'
Dortmund si nedokáže pomoct ani standardkou. To potvrdil Brandt, jehož centr od rohového praporku skončil u Adána.
64'
Bellingham se krásně uvolnil, jenže poté nedokázal procpat svůj centr do pokutového území.
63'
Hostům se opět daří hrát na útočné polovině, nicméně stále nemohou najít cestu přes pevnou obranu Lisabonu.
62'
Goncalves chtěl zaútočit na hattrick, a proto vypálil zpoza šestnáctky. Tentokráte však bránu netrefil.
61'
Dalším střeleckým pokusem na straně Borussie se prezentoval Bellingham. Jeho pokus Adánovi vypadl, ovšem nikdo ve žlutém se k dorážce nedostal. Balon pak odklidil do bezpečí Coates.
60'
Žlutou kartu dostává Sebastián Coates (Sporting Lisabon).
59'
Kobel dostal špatnou přihrávku, a proto musel rychle z brány. Nakonec byl však u míče první a před Sarabiou rozehrál na volného Cana.
58'
Hostující brankář měl práci i o pár chvil později. Z hranice vápna na něj vypálil Bellingham, jenž ale nasměroval svou střelu přímo do Adánových rukavic.
57'
Následný roh už nic nepřinesl, Reusovu nabídku si totiž ze vzduchu stáhl gólman Adán.
56'
Po standardce Brandta zakončoval z dobré pozice Akanji, jenž ale trefil před sebou stojícího Coatese.
55'
Žlutou kartu dostává João Palhinha (Sporting Lisabon).
54'
Dortmund se po rohovém kopu dočkal snížení, avšak kvůli jasnému ofsajdu Meuniera nemohla být branka uznána. Pokračovat se ta bude za stavu 2:0.
54'
Lisabonští už nemusí nikam spěchat, a proto nyní drží balon ve své moci a v klidu kombinují na své polovině.
53'
Paulinho spadl ve vápně a chtěl si vymodlit pokutový kop, jenže hlavní arbitr nechal hru plynout dál.
52'
Porro znovu podpořil útok a poslal do vápna výborný centr, který na poslední chvíli odvrátil Pongračić.
51'
Akce Dortmundu byla teď přerušena kvůli ofsajdu Witsela, jenž se zapomněl za defenzivní linií Sportingu.
50'
Ten nic nepřinesl a naopak Sporting se pak vydal do brejku, ze kterého málem padla třetí branka! Goncalves totiž ve vápně předložil míč Sarabiovi, kterého ale famózně vychytal Kobel.
49'
Can se zbavil Porra a poté hledal Malena, ke kterému ale nepustil míč Coates. Následovat však bude roh.
48'
Balon se po několika odrazech dostal k Malenovi, který okamžitě pálil. Střela mu ale vůbec nesedla a Adán ani nemusel zasahovat.
47'
S první akcí druhého přišel Sarabia. Ten se snažil přejít přes Akanjiho, ovšem ten ho do šance nepustil.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Nico Schulz, přichází Emre Can.
46'
Je za námi úvodních pětačtyřicet minut a hráči odchází do kabin za stavu 2:0 pro domácí. Dortmund vstoupil do utkání lépe a od začátku více držel míč. Do žádné šance se ale nedostal a nakonec přišel trest. Po chybě Schulze se totiž trefil Goncalves, jenž se o pár minut později trefil i podruhé, a poslal tak svůj tým do dvoubrankového vedení. Za hosty mohl snížit Malen, nicméně jeho zakončení zastavil na brankové čáře Inácio.
45'
45'
Své defenzivní úkoly si nyní splnil Sarabia, jenž se vrátil s Meunierem a poté mu ukopl balon od nohy.
44'
Witsel odzbrojil Palhinhu a poté hledal Reuse, avšak jeho nahrávka byla příliš dlouhá.
43'
Porro si dal míč daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu fauloval Schulze.
42'
Po rohovém kopu hlavičkoval Brandt, který ale nedokázal nasměrovat balon mezi tři tyče.
41'
Hosté mohli rychle snížit! Malen se dostal do vápna, kde udělal kličku Adánovi a poté zakončoval do prázdné brány. Na čáře však brankáře Sportingu nahradil Inácio, po jehož zásahu z toho bude jen roh.
39'
Domácí krátce před koncem první půle přidávají druhou branku! Reis si chtěl ve vápně narazit se Sarabiou, ovšem ten byl tísněn Akanjim. Švýcarský stoper však odehrál míč jen na vápno k PEDRU GONCALVESOVI, jenž se do balonu opřel z první a parádní ranou překonal Kobela.
38'
Bellingham se snažil probít do pokutového území, ale proti třem protihráčům neměl šanci uspět.
37'
Porro se utrhl na křídle a poté hledal Paulinha, ke kterému však balon nepustil vracející se Witsel.
36'
Witsel se dostal pod tlak Palhinhy a nakonec musel být rád, že španělský sudí odpískal domácímu středopolaři nedovolený zákrok.
35'
Hosté jsou i nadále o něco aktivnější, jenže zatím se jim nedaří dostat se přes dobře zformovanou defenzivu Sportingu.
34'
Brandt přišel o míč a domácí pak šli do brejku. Ten zakončoval Sarabia, jehož pokus ale zblokoval Witsel.
33'
Tu rozehráli hosté na krátkou vzdálenost a nyní se snaží kombinovat kolem šestnáctky Lisabonu.
32'
Krátce po rozehrávce se do útoku vydal Witsel, jenž nakonec vybojoval pro svůj tým další standardku.
30'
Sporting se po půl hodině hry dostává do vedení! Na Fedallův dlouhý nákop si za obranu Dortmundu zaběhl PEDRO GONCALVES, jenž pak tváří v tvář Kobelovi nezaváhal. Klíčové však bylo obrovské zaváhání Schulze, který nedokázal pas domácího stopera zastavit a dovolil křídelníkovi Lisabonu dostat se k míči.
30'
Ten tradičně rozehrál kapitán Reus, jenž ale nenašel nikoho ve žlutém. Jeho centr totiž odvrátil Inácio.
29'
U postranní čáry byl poslán k zemi Bellingham, a německý celek tak bude mít k dispozici volný přímý kop.
28'
Sporting se mohl po zisku vydat dopředu, ovšem Reis postrádal podporu spoluhráčů, a proto raději obrátil hru na Adána.
27'
Důležitý obranná zákrok předvedl Feddal, jenž čistým skluzem zastavil rozběhnutého Brandta.
26'
Witsel přišel o balon ve středu hřiště a následně musel stáhnout k zemi Nunese, který by jinak mohl postupovat do brejku.
25'
Po delší době si zahrál také gólman Borussie Kobel, kterého zapojil do hry Schulz.
24'
Brandt se snažil prostrčit míč na volného Reuse, ale k tomu balon nepustil Coates.
23'
Dortmund se rychle prokombinoval až k vápnu, ale tam jeho akce skončila kvůli dalšímu ofsajdu Reuse.
22'
Sporting se zatím nemůže úplně dostat do hry a spíše se hraje na jeho polovině.
21'
Po sérii několika osobních soubojů byl odpískán faul Reinierovi, který poslal k zemi Palhinhu.
20'
Porro se snažil nastartovat Paulinhu, jenže jeho kolmý pas vystihl dobře postavený Pongračić.
19'
Reus se mohl rychle hnát do šance, ale jeho snahu nakonec překazil signalizovaný ofsajd.
18'
Sarabia se snažil prosadit na levém křídle, ovšem pozorně bránící Meunier mu čistě balon odebral.
17'
Bellingham ostře dohrál Reise a hlavní sudí mu pak dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
16'
Meunier si teď neporozuměl s Reusem a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
15'
Malen si navedl balon do středu pole a poté to zkusil ze střední vzdálenosti. Adán byl ale včas na zemi a pokus nizozemského útočníka zneškodnil.
14'
Po několika nepřesnostech ve středu hřiště se míč dostal k Bellinghamovi, jenž už raději nahrál dozadu na Akanjiho.
13'
Porro si narazil se Sarabiou a poté poslal balon do vápna. Nikdo z jeho spoluhráčů se ale nenacházel v prostoru, kam centr směřoval, a tak si pro něj bez problémů došel Kobel.
12'
Akanji chtěl přenést hru doleva na Schulze, jenže jeho nepovedený pas skončil v zámezí.
11'
Dobrou práci nyní odvedl Reis, který zatlačil na Meuniera a donutil ho ke zpětné nahrávce na Kobela.
10'
Ten se ale Dortmundu příliš nevydařil, Brandtovu nabídku na přední tyč totiž odhlavičkoval Nunes.
9'
Brandt vyslal dopředu Schulze, jehož následný centr zblokoval jeden z obránců Sportingu na roh.
8'
Reusova nabídka mířila do dobrého prostoru, avšak brankář Adán včas vyběhl a míč vyboxoval daleko od své svatyně.
7'
Brandt vystihl pas Palhinhy a poté byl faulován při postupu vpřed. Uvidíme první standardní situaci Dortmundu.
6'
Hosté od začátku utkání vysoko napadají a domácí stopeři s tím mají poměrně velké problémy. Nyní to potvrdil Coates, který pod tlakem odehrál míč do autu.
5'
Po souboji s Feddalem šel v pokutovém území k zemi Malen, ovšem hlavní arbitr zůstal v klidu. Následovat tak bude odkop od brány Lisabonu.
4'
Zpoza vápna to nyní zkusil Reus, jehož pokus ale nenadělal Adánovi příliš starostí.
3'
Jeho rozehrávku si vzal na starost Sarabia, jenž našel Coatese. Zakončení kapitána domácích však nebylo přesné.
2'
Z pravé strany přilétl do vápna Borussie nepříjemný centr a Meunier ho raději odvrátil na rohový kop.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Dortmundu, kteří budou hrát v žlutých dresech. Jejich soupeř pak zvolil zeleno-bílou sadu.
1'

Sporting Lisabon: Adán – Feddal, Coates (C), Inácio – Porro, Palhinha, Nunes, Reis – Sarabia, Paulinho, P. Gonçalves.
Náhradníci: Paulo, Virginia – Tabata, Neto, Ugarte, N. Santos, Tomás, Esgaio, Braganca, Nazinho.
Trenér: Rúben Amorim

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Pongračić, Akanji, N. Schulz – Reinier, Witsel, Bellingham – Reus (C) – Brandt, Malen.
Náhradníci: Hitz, Ostrzinski – Zagadou, Dahoud, Can, Tigges, Knauff, Passlack.
Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: Carlos del Cerro (ESP) – Juan Carlos Yuste (ESP), Roberto Alonso Fernández (ESP).
První vzájemné utkání

28.9. 2021 – Borussia Dortmund – Sporting Lisabon 1:0

Branky: 37. Malen (Bellingham)

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Hummels, Akanji, Guerreiro (75. N. Schulz) – Bellingham, Witsel, Dahoud (9. Brandt) – Reus – T. Hazard (71. M. Wolf), Malen (75. Reinier).

Sporting Lisabon: Adán – Neto, Coates, Feddal – Porro (84. Tabata), Palhinha (84. Braganca), Nunes, Reis (84. Esgaio) – Sarabia (74. Cabral), Tomás (58. N. Santos) – Paulinho.
Pořadí týmů ve skupině C po čtyřech kolech

1. AFC Ajax – 12 bodů, 14:2
2. Sporting Lisabon – 6 bodů, 9:7
3. Borussia Dortmund – 6 bodů, 4:8
4. Besiktas Istanbul – 0 bodů, 2:12
Borussia Dortmund

Také Dortmund zatím prožívá velmi solidní sezonu. V Bundeslize se nachází na druhém místě a jeho ztráta na vedoucí Bayern Mnichov činí jen jeden bod. Dobré výkony předváděl i na začátku skupinové fáze Ligy mistrů, nicméně po dvou mačích s Ajaxem, který žluté dvakrát porazil, jejich postupové šance klesly. Nyní ale mají vše ve svých rukou a na rozdíl od Sportingu mají v závěrečném kole o něco lehčího soupeře. Dnes ale bude Borussia postrádat Erlinga Haalanda, který je už několik týdnů na marodce. Uvidíme, jak si BVB s absencí svého nejlepšího kanonýra poradí.
Sporting Lisabon

Letošní sezona zatím Sportingu vychází parádně. V domácí soutěži ještě neprohrál a společně s Portem vládne portugalské lize. Vstup do Ligy mistrů Lisabonu příliš nevyšel, neboť první dva zápasy prohrál s celkovým skóre 1:6. Následně však přišel dvojzápas s Besiktasem. Proti tureckému celku získali zelení šest bodů, a vrátili se tak do boje o postup do jarní fáze. Dnešní zápas bude každopádně pro Sporting naprosto klíčový. V případě jeho prohry by totiž bylo jasné, že společně s Ajaxem postoupí ze skupiny právě Dortmund, který by měl při rovnosti bodů s lisabonským týmem výhodu lepších vzájemných zápasů.
Hezký středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes je na programu osm zápasů skupinové fáze Ligy mistrů a k vidění bude také souboj Sportingu Lisabon s Dortmundem, který začne v 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.