Finále Ligy mistrů bez alkoholu | iSport.cz
20. května 2009 • 17:04

Finále Ligy mistrů bez alkoholu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Ilustrační foto - pivo
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finále fotbalové Ligy mistrů, které se ve středu 27. května uskuteční v Římě, budou provázet rozsáhlá bezpečnostní opatření. Vedení města dokonce rozhodlo, že v den finále se po celém Římě nesmí prodávat alkohol.Chce tak předejít střetům mezi anglickými fanoušky Manchesteru United a místní radikální skupinou fotbalových příznivců, jejichž potyčky v minulosti vyústily i ve vážná zranění.

"Zažádal jsem ministerstvo vnitra o nasazení více policejních sil, aby byla zajištěna větší bezpečnost při finále," uvedl starosta Říma Gianni Alemmano pro deník La Repubblica.

Reagoval tak mimo jiné na prohlášení britského ministerstva zahraničí, které varovalo fanoušky Manchesteru, že návštěva finálového utkání v Římě je potencionálním nebezpečím.Ke zvýšení bezpečnosti má přispět i úplný zákaz prodeje alkoholických nápojů, což by mělo pomoci zmírnit agresivitu fanoušků.

Podle Alemmana budou probíhat rozsáhlé kontroly po obchodech a barech, zda je zákaz dodržován.Fanoušci římských celků Lazia a AS jsou považovaní za nejnebezpečnější v Itálii.

V posledních letech nebylo výjimkou, když jejich potyčky s příznivci soupeře doprovázela bodná zranění. V roce 2007 během čtvrtfinále Ligy mistrů to poznali právě i fanoušci Manchesteru, kteří se střetli s příznivci AS Řím. Osmnáct fanoušků to odneslo zraněním, z toho tři byli pobodáni.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud