4. listopadu 2008 • 13:23

Žižkov definitivně povede Ščasný

Autor:
Zdeněk Ščasný
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novým trenérem fotbalistů Viktorie Žižkov se stal Zdeněk Ščasný, který u posledního mužstva prvoligové tabulky nahradil odvolaného Josefa Csaplára.Uvedl to dnes řekl tiskový mluvčí klubu Jiří Fryc. Jedenapadesátiletý Ščasný už žižkovský tým v minulosti trénoval a v roce 2002 s ním v nejvyšší soutěži obsadil třetí místo.

Nový žižkovský kouč prý o nabídce nepřemýšlel dlouho. "Dostal jsem ji včera (v pondělí) večer a dnes se vše dotáhlo do konce. První trénink povedu ve středu. Jednoznačným cílem, který v novém působišti mám, je záchrana v lize," uvedl  Ščasný.

Při rozhodování prý hrály hlavní roli vzpomínky na tři roky, které strávil na Žižkově na přelomu dekády. "Měl jsem nějaké kontakty ze zahraničí, o české lize jsem v tuto dobu příliš neuvažoval. Jenže vzpomínky na tehdejší působení ve Viktorce převážily," dodal staronový žižkovský kouč.

Ščasný působil v pražském klubu mezi roky 1999 a 2002, kdy Viktoria zažila své nejlepší období v poválečné éře. V sezoně 2001/02 klub dokonce sahal po mistrovském titulu, ale v posledním ligovém kole prohrál 0:1 na Slavii. Z prvenství se tak radoval Liberec, zatímco Viktoria klesla na třetí místo.

Současné vedení žižkovského klubu změnilo trenéra už podruhé v této sezoně. Stanislav Griga byl odvolán v září po pátém kole, v pondělí po dalších sedmi ligových zápasech skončil i Csaplár. Pod jeho vedením se pražský celek propadl až na dno tabulky.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze