Zvláštní zápas! Brno dalo divný gól a domácí kotel "ublížil" Plzni

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Byla to divná situace. Divně vysvětlená. Divně vyřešená. Řeč je o gólu Brna v Pluzni na 1:1. Klobouk dolů před střelcem Alešem Schustrem, který se pustil hlavou do souboje s pěstmi Matúše Kozáčika. Taky to pořádně schytal. Ale způsob, jakým se stadion ve Štruncových sadech o brance dozvěděl, byl… Prostě divný.

Hosté: 41. Schuster

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (C) – Petržela, Hrošovský, Kolář, Hořava (46. Horváth), Končal (81. Wágner) – Tecl (63. Ďuriš).

Hosté: Hladký – Košťál, Pernica (C), Schuster – Šisler, Buchta (59. Skalák), Malík, Keresteš – Pašek (88. Kunc), Hyčka, Lutonský (84. Šumbera).

10267 diváků

Přerušeno. Plzeň bude kopat, protože Schuster byl v ofsajdu. Nebo fauloval brankáře? Čert ví… Běží 41. minuta a na zemi se válí po souboji s Matúšem Kozáčikem zvalchovaný stoper Zbrojovky. Jenže chvíli předtím, než se jeho záda potkají se zemí, končí míč po Schustrově snažení v síti. Ale přichází druhý problém – píšťalka sudího Pavla Fraňka se ozvala ještě dřív, než stačil balon doletět do brány.

Logicky pak vzbudilo údiv, když asi o tři minuty později (!) z tlampačů ve Štruncových sadech zaznělo: „Ve 41. minutě Zbrojovka vyrovnává. Střelcem branky je Aleš Schuster!“

Když se k tomuhle incidentu vyjadřovaly obě strany – Plzeň a Brno – po zápase na tiskovce, hodně se rozcházely ve vnímání.

„Já myslel, že to byl faul na Aleše a měli jsme kopat penaltu. Ale až čtvrtý sudí nám pak oznámil, že to byl gól,“ popsal svůj pohled Václav Kotal, trenér Brna.

„Nejdřív mi to přišlo jako faul na našeho brankáře. Pak ke mně ale sudí přiběhl a řekl mi, že pískal gól. Jenže on podle mě pískal ještě v době, kdy balon nebyl vůbec za čárou. Vytvořil si trošku alibi, myslím, že míč skutečně v bráně nebyl v době, kdy rozhodčí pískal,“ řekl kapitán Plzně David Limberský.

Franěk skutečně pískal dřív, než mohl kdokoliv důvodně zvedat ruce radostí. Gól ale platí, zápas skončil 1:1 a Viktoria si za své zaváhání může z velké části sama. „Dokud se nepřerušilo, hráli jsme velmi dobře. Pak jsme ale byli nekoncentrovaní, rozházení, ve druhém poločase křečovití, nemohli jsme se dostat do tempa. Proto těch 1:1,“ uznal trenér domácích Dušan Uhrin.

Tohle bylo další memento zápasu, ve kterém už vůbec o nic nešlo. Další protestní akce fanoušků. Vulgarismy vůči předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi a antisemitské pokřiky proti Slavii dohnaly Fraňka k tomu, aby přerušil utkání. Nehrálo se zhruba tři minuty, domácí kotel neutišil ani Limberský a z tribuny ve 31. minutě dokonce vlajkonoši úplně odešli. Vrátili se až na druhý poločas.

„Ublížilo nám to, trochu nás to vyvedlo z koncentrace,“ mrzelo Limberského.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.