13. července 2014 • 12:50

Beckham o finále: MS vyhraje Argentina, protože má Messiho

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Česko - Švédsko 7:3. Nároďák se porve o zlato, finále po 14 letech!
Česko - Švédsko: Klíčový gól Kašeho na 3:2 v semifinále MS v hokeji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace David Beckham před očekávaným finále MS v Brazílii mezi Argentinou a Německem favorizuje jihoamerický tým. A to především díky jeho kapitánovi. „Lionel Messi je vážně úžasný. Zároveň je to ale týmový hráč,“ chválí Beckham argentinskou hvězdu. A pokud má říct přesný tip? „3:1 pro Argentinu,“ věří populární Angličan.Argentina má podle Beckhama řadu talentovaných hráčů, kteří hrají s velkou vášní. Nejvíce ovšem vyzdvihl hlavní hvězdu týmu. A to nejen pro střílení gólů.

„Messi je jednoduše znamenitý. Dělá lidem velkou radost tím, jak hraje. Co jej činí mimořádným, je, že je taky dobrý týmový hráč. Má skvělé individuální schopnosti, vítězství pro něj ale znamená vše a když jeho spoluhráči střílejí góly, je první, kdo jim gratuluje," pochválil hráče Barcelony.

Naopak Německo podle bývalého anglického reprezentanta hvězdu první třídy postrádá. Evropský tým to ale nahrazuje něčím jiným.

„Německo šlo do turnaje se zkušeným mužstvem, proto nebyla většina překvapena, že se dostali tak daleko. Nemají žádnou mimořádnou hvězdu, ale mají dobrý tým, který funguje dohromady,“ uvedl Beckham, jenž si na MS zahrál třikrát.

Devětatřicetiletý Beckham, jenž nastoupil ke 115 reprezentačním zápasům, si celý letošní šampionát v Brazílii chválil. „Bylo skvělé, jak hrála mužstva jako Kostarika nebo Kolumbie. Výbornými výkony se světu navíc ukázalo hned několik mladých hráčů.“

To platí zejména pro kolumbijského záložníka Jamese Rodrígueze, který se šesti góly vede před finálovým utkáním tabulku střelců MS.

„Jeho trefa proti Uruguayi byla pro mě nejkrásnější na celém turnaji. Už před šampionátem jsem o něm něco slyšel a hodně lidí mi říkalo, že je velký talent. Že v tomto věku odehrál takový zápas na MS ukazuje, jak moc talentovaný skutečně je. Má před sebou velkou budoucnost,“ poznamenal Beckham.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 4
Články odjinud


Články odjinud