12. prosince 2015 • 20:04

Věříte v postup? Samozřejmě, psal Čech. A smál se nad Tureckem

Autor: ,
Petr Čech věří, že Češi postoupí na EURO ze skupiny
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští fotbalisté už znají své soupeře pro EURO ve Francii, které se bude konat v příštím roce. V konkurenci silného Španělska, ambiciózního Chorvatska a nevyzpytatelných Turků si troufají na postup ze skupiny. Brankář Petr Čech na Twitteru napsal, že samozřejmě věří v postup. Následně ale vážně dodal. „Skupina je to velice těžká, ale tím, že jsme šli ze třetího koše, jsme s tím museli počítat.""Je to velmi těžká skupina. Mám z ní stejné pocity, jako když nám vylosovali kvalifikaci," prohlásil bezprostředně po losu šéf FAČR Miroslav Pelta.

To český brankář Petr Čech zůstává optimistou. Když se fotbalová reprezentace ptala na Twitteru fanoušků, zda věří, že Češi postoupí ze základní skupiny D, sdílel příspěvek s komentářem: „Samozřejmě.“

K losu se však vyjádřil později i vážně. „Skupina je to velice těžká, ale tím, že jsme šli ze třetího koše, jsme s tím museli počítat. Ani do jednoho zápasu nepůjdeme jako favorit, takže nebudeme pod tlakem a bude záležet jen na nás, jak dobře budeme hrát, jak se připravíme a kolik bodů uhrajeme,“ hodnotil los brankář Arsenalu.

„Na papíře ta skupina vypadá nějak, ale realita může být jiná. Hraje se až na konci sezony a bude záležet na momentální formě. Bylo by zbytečné předem skládat zbraně,“ dodal reprezentační brankář.

Toho pobavilo, že se Češi znovu utkají s tureckým výběrem. „V březnu přátelák s Tureckem - dlouho jsme s nimi nehráli!“ napsal na Twitter. Reprezentace se s Turky totiž potkala v kvalifikační skupině o EURO a na březen s nimi má naplánovaný přátelský zápas.

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vstoupí do šampionátu 13. června v Toulouse soubojem se Španělskem. Poté se 17. června utkají v St. Étienne s Chorvatskem a skupinu uzavřou 21. června v Lens proti Turecku.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze