13. června 2016 • 14:10

Boateng předvedl SUPER zákrok. Löw ho chválil a vysmál se aféře

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Královec o derby: Popírám, že bych se schovával za video. Štetina je frajer Královec o derby: Popírám, že bych se schovával za video. Štetina je frajer
SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 5:0. Indiáni postupují do semifinále, dvakrát se trefil Indrák SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 5:0. Indiáni postupují do semifinále, dvakrát se trefil Indrák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už se Ukrajinci v prvním zápase na EURO radovali z vyrovnávacího gólu proti Německu. Mnozí z nich s rukama nad hlavou. Jenže to by soupeř nesměl mít v týmu Jerome Boatenga. Zkušený soupeř předvedl neuvěřitelný zákrok a míč vykopl z čáry. „No goal,“ ukázala jasně gólová technologie. Trenér Německa Joachim Löw po utkání Boatenga chválil. A poukázal na nedávnou aféru.Německem ta aféra před EURO pořádně hýbala. O čem je řeč? Místopředseda politické strany Alternativy pro Německo (AfD) Alexander Gauland totiž měl před šampionátem kritizovat zařazení Jerome Boatenga do nominace.

„Lidé mají Boatenga rádi jako fotbalistu, ale za souseda by ho nechtěli,“ tvrdil údajně. Toto vyjádření bylo mnohými chápáno jako rasistické, ale Gauland popřel, že by něco takové řekl. „Boatenga ani neznám,“ hájil se. A nejspíš právem, protože novináři nedokázali předložit důkaz.

Přesto si na aféru vzpomněl trenér Löw po prvním zápase Německa na EURO. Jeho svěřenci porazili Ukrajinu 2:0 a velkou zásluhu na tom měl právě Boateng. „Je dobré mít za souseda v obraně Jéroma,“ usmál se zkušený kouč.

Fanoušky nejvíce nadchl Boatengův akrobatický zákrok, který zachránil Německo od inkasovaného gólu. Míč se právě od zkušeného stopera odrazil a už to vypadalo, že skončí za brankovou čárou. Jenže Boateng svůj boj nevzdal a v pádu míč odkopl.

Protože gólová technologie jasně ukázala, že balon brankovou čáru nepřešel, v síti skončil pouze obětavý Boateng. Toho tak mají fanoušci zase o něco raději. A podle Löwa nejen jako fotbalistu.

VIDEO | Akrobatický Boatengův zákrok proti Ukrajině

Ukrajinci už se radovali, ale německý obránce Jerome Boateng svůj tým zachránil
Ukrajinci už se radovali, ale německý obránce Jerome Boateng svůj tým zachránil

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze