16. června 2016 • 04:55

Šance pro Dočkala? Vrba slíbil, že s Chorvaty budou Češi víc útočit

Autor: , ,
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | Proti Španělům vsadili Češi na „zanďoura“, v pátek už hodlá trenér Pavel Vrba vytáhnout i ofenzivnější náboje. Proti Chorvatsku k tomu chce použít jiné hráče. „Určitě budeme chtít hrát víc dopředu,“ slíbil český kouč ve středu do kamer České televize. Pro druhý český duel na EURO ve Francii by mohl udělat hned tři změny.Vrba chce po prohře se Španělskem (0:1) na Chorvatsko vyrukovat s útočnějším stylem. „Jestliže jsme s Theem (Gebrem Selassiem) měli nějaký záměr, že jsme chtěli uhlídat úžasné španělské krajní obránce, tentokrát budeme chtít, abychom hráli ofenzivněji. I hráčů, kteří to mají v popisu práce, bude na hřišti víc než se Španělskem,“ prohlásil Pavel Vrba ve středu v rozhovoru pro Českou televizi.

720p 480p 360p 240p
Pozorovatel Chorvatů Plachý: Jak zastavit Modriče? Blbě

Tím pádem by se do sestavy mohl dostat Bořek Dočkal. Nejlepší český střelec evropské kvalifikace (4 góly) v zápase se Španělskem seděl jen na lavičce. „Takhle nad tím nepřemýšlím, je to trenérovo rozhodnutí, které maximálně můžu ovlivnit svým výkonem v tréninku, případně v zápase,“ zůstává sparťanský tvůrce hry nad věcí s tím, že ho pochopitelně sezení na lavičce mrzí.

Vrba na post ofenzivního krajního obránce může postavit i Jiřího Skaláka nebo Josefa Šurala, ten se ale potýká se slabší formou. Theo Gebre Selassie, který na pravé straně zálohy nastoupil proti Španělsku, by se mohl přesunout na levého beka místo Davida Limberského. Ten za svůj výkon v prvním zápase schytal kritiku.

Ke třetí změně může dojít na hrotu útoku, kde by Tomáše Necida mohl nahradit David Lafata. Ten svého parťáka v boji proti úřadujícím evropským šampionům střídal v 75. minutě. „Hráči se dozví sestavu před obědem v den zápasu, na Chorvatsko to bude úplně stejné,“ odmítl Vrba odhalit jakékoliv detaily složení svého týmu.

Vše o fotbalovém EURO 2016 ve Francii čtěte ZDE »

720p 480p 360p 240p
Lafata: Chorvati jsou kvalitativně v těsném závěsu za Španěly

Češi ve čtvrtek přelétají do Lyonu, odtud zamíří do St. Etienne, dějiště jejich druhého zápasu ve skupině D. Tam v pátek od 18 hodin před vyprodaným stadionem vyzvou silné Chorvaty.

„Čekají nás dva zápasy pravdy. Rozhodnou o tom, jestli postoupíme dál, Když postoupíme, už nenarazíme na Španělsko, což je obrovská výhoda,“ poznamenal Vrba. „Když vidím další zápasy v jiných skupinách, může se stát cokoliv. Věřím, že s Chorvatskem a Tureckem jsme schopní hrát mnohem atraktivněji a ukážeme to na hřišti.“

Možná sestava Česka na Chorvatsko:
ČechKadeřábek, Sivok, Hubník, Gebre Selassie – Darida, Plašil – Dočkal, Rosický, Krejčí – Lafata.

720p 480p 360p 240p
Vrba si zahrál na tréninku čáru s týmovými doktory

720p 480p 360p 240p
ANKETA mezi experty Sportu: Recept na Chorvaty? Uhlídat Modriče a Rakitiče

720p 480p 360p 240p
Pelta: Atmosféra v týmu je nebezpečně dobrá. Musíme vyvolat umělou aféru

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze