Česko - Skotsko: vzájemná bilance zápasů české fotbalové reprezentace | iSport.cz
14. června 2021 • 09:42

Česko - Skotsko: vzájemná bilance zápasů české reprezentace před EURO

Autor: iSport.cz
0
Paráda, Lukáši! Famózní judista Krpálek získal pro Česko už třetí zlato z Tokia!
Fantazie! Češi mají druhé zlato, z tokijských peřejí ho vylovil kajakář Prskavec

Houževnatého ostrovního soupeře potkal český národní tým ve skupině Ligy národů i v úspěšných kvalifikacích na EURO 2000 a 2012. Bilance z posledních zápasů však není pro český výběr příliš lichotivá, snad se českým fotbalistům podaří v úvodním střetnutí obou mužstev na EURO 2020 bilanci vylepšit.

Češi v samostatné éře od roku 1993 sehráli se Skotskem devět zápasů, ze kterých vzešla naprosto vyrovnaná bilance - čtyři vítězství na každé straně a jedna remíza. Dalších deset utkání se Skoty odehrála československá reprezentace s velmi podobnou statistikou, jen Skotové mají o jednu výhru navrch.

22. března 2019, Anglie - Česko 5:0
Čeští fotbalisté v úvodním utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2020 utrpěli v Anglii debakl 0:5 a zaznamenali nejvyšší porážku v samostatné historii. Pod úvodní čtyři góly čtvrtého týmu loňského světového šampionátu se ve Wembley podepsal Raheem Sterling.

7. června 2019, Česko - Bulharsko 2:1
Česká fotbalová reprezentace porazila v kvalifikaci o EURO 2020 Bulharsko 2:1. Soupeř se na Letné brzy dostal do vedení, obrat ale dvěma góly zařídil Patrik Schick.

10. června 2019, Česko - Černá Hora 3:0
Skóre otevřel povedeným volejem Jakub Jankto, po změně stran si hostující obránce Kopitovič dal vlastní gól a triumf národního týmu potvrdil proměněnou penaltou Patrik Schick.

7. září 2019, Kosovo - Česko 2:1
Čeští fotbalisté prohráli ve čtvrtém z osmi utkání kvalifikace mistrovství Evropy v přímém souboji o druhé místo ve skupině v Kosovu 1:2 a zkomplikovali si boj o postup na šampionát. Reprezentanty v Prištině poslal v 16. minutě do vedení Patrik Schick, ale za čtyři minuty srovnal Vedat Muriqi a v 66. minutě otočil stav Mërgim Vojvoda.

10. září 2019, Černá Hora - Česko 0:3
Brzy po přestávce se po centrech Jakuba Jankta trefili slávisté Tomáš Souček s Lukášem Masopustem a v závěru nastavení proměnil penaltu Vladimír Darida. Český celek zopakoval výhru 3:0 z červnového vzájemného duelu v Olomouci.

11. října 2019, Česko - Anglie 2:1
Česká reprezentace porazila v kvalifikaci o EURO silnou Anglii 2:1 a upevnila si druhé místo ve skupině A. Hosté hned v páté minutě skórovali z penalty, na trefu Harryho Kanea však brzy odpověděl Jakub Brabec. Zápas v závěru rozhodl střídající Zdeněk Ondrášek, který za národní tým hrál vůbec poprvé v kariéře.

14. listopadu 2019, Česko - Kosovo 2:1
Česká fotbalová reprezentace otočila duel s Kosovem a po výhře 2:1 si zajistila postup na EURO 2020. Hosté vedli po přesné hlavičce Atdheho Nuhia, ale pak srovnal parádní ranou za tyč Alex Král. Ten sehrál důležitou roli i u druhé české trefy, když jeho hlavičku tečoval do sítě Ondřej Čelůstka.

17. listopadu 2019, Bulharsko - Česko 1:0
Čeští fotbalisté v závěrečném osmém utkání kvalifikace mistrovství Evropy prohráli v Bulharsku 0:1. V 56. minutě rozhodl Vasil Božikov.

Skotsko v kvalifikace na EURO 2020

Skotové si účast na EURO vybojovali až v baráži Ligy národů, v hlavní části kvalifikace neuspěli, když skončili ve skupině I na 3. místě za Belgií a Ruskem.

Baráž Ligy národů
8. října 2020, Skotsko - Izrael 0:0 (5:3 na penalty)
13. listopadu 2020, Srbsko - Skotsko 1:1 (4:5 na penalty)

0

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Program a rozpis zápasů Pavouk EURO 2021 Play off Soupiska Skupiny Stadiony a města Rozhodčí Tabulka střelců Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července v 11 zemích a 11 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.