Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Skotsko : Kypr - 8. června 2019   20:45

Skotsko
Skotsko
61' Robertson (J. McGinn) • 89' Burke
2:1
(0:0)
Kypr
Kypr
87' Kousoulos  (Georgiou)
Skotsko
Marshall – O'Donnell, Mulgrew, McKenna, Robertson (C) – J. McGinn (79. McTominay), McLean, C. McGregor (87. Armstrong) – Forrest, Brophy (73. Burke), Fraser.
Nilsen – Grønevik, Isaksen (všichni Norsko)
Hampden Park, Glasgow
Kypr
Pardo – Kousoulos, Ioannou, Laifis, Margaca – M. Špoljarić (70. Costi), Artymatas, Makris (80. Pittas) – Efrem (C), Sotiriou, M. Ioannou (66. Georgiou).
Petrou, Michael – Vasiliou, Katelaris, Antoniou, Mitidis, Avraam, Antoniades, Costi, Georgiou, Pittas.

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:12.
Druhý poločas nabídl lepší fotbal a nakonec se po něm radují z vydřené a současně důležité výhry Skotové. Ti byli o něco aktivnější a měli více šancí, dlouho se jim ale nedařilo zlomit zápas na svou stranu. Kypřané dokázali odpovědět na krásný Robertsonův gól až v závěru zápasu, bod ale nezískali, protože prakticky hned poté inkasovali druhý a rozhodující gól Skotska. Skotsko se tak touto výhrou dotahuje na Rusko a je na třetím místě skupiny se ziskem šesti bodů. Kypr zůstává na třech bodech a je čtvrtý.
90+5'
90+5'
Efremovi se ale jeho rozehrávka vůbec nepovedla. Míč podkopl až příliš a místo jemného centru ho poslal na tribunu za Marshallovou brankou.
90+4'
Hosté ale nakonec ještě budou mít šanci. Mulgrew podrazil na vlastní polovině pronikajícího Costiho, Kypr tak získává přímý kop.
90+3'
Fraser ho rozehrál s Robertsonem na krátko a levý obrance Skotska pak míč zatáhl k rohovému praporku, kde získal cenné sekundy pro svůj tým.
90+2'
Skotsko hraje závěr zápasu velmi rozumně. Domácí drží míč na polovině soupeře a po faulu na Frasera na levém křídle navíc získávají přímý kop.
90'
Bude se hrát ještě pět minut.
89'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Domácí okamžitě odpovídají a v závěru zápasu se znovu dostávají do vedení! Fraserův centr zasáhl hlavou OLIVER BURKE a prudkou hlavičkou trefil levou tyč branky hostů. Od něj se pak míč odrazil zpátky k němu, a tak už neměl problém ho poslat do odkryté kyperské branky. Bez asistence.
87'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Callum McGregor, přichází Stuart Armstrong.
87'
Kypr právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají! Georgiouho centr z rohového kopu doletěl až na hlavu trestuhodně volného IOANNISE KOUSOULOSE, který míč poslal k levé tyči Marshallovy branky. Asistence: Anthony Georgiou.
85'
Na opačné straně vystřelil přes obránce zpoza pokutového území Fraser, Pardo ale zákrokem zápasu míč letící k jeho levé tyči vyrazil.
84'
Kypr se snaží v závěru zápasu o tlak, Skotové ale zatím brání výborně. Kypřané mají obrovský problém se vůbec dostat do pozic, odkud by mohli nebezpečně nacentrovat.
83'
Jako vítězové se vynořili Kypřané. Margacův centr odkopl Mulgrew ze své šestnáctky k Sotiriouvi, který však vystřelil jen do středu skotské branky. Tam stál připravený Marshall.
82'
Ani jede z týmů teď není schopen podržet míč delší dobu na svých kopačkách. Ve středu pole tak vidíme z obou stran velké množství nepřesností.
80'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Andreas Makris, přichází Ioannis Pittas.
79'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází John McGinn, přichází Scott McTominay.
77'
Fraser si skvěle naběhl na přihrávku McGregora a z levého křídla vletěl sám do pokutového území Kypru. Jemným obloučkem překonal vybíhajícího brankáře Parda, balon se ale dokutálel těsně mimo branku Kypru.
76'
McGinn ztratil míč na své polovině a hosté se okamžitě vrhli do protiútoku. Zakončoval ho střelou z cca 25 metrů Makris a jeho tečovanou ránu pod břevno musel vyrazit domácí brankář Marshall.
75'
Žlutou kartu za podražení McGregora dostává Kostakis Artymatas (Kypr).
74'
Střídající Burke se okamžitě zapojil do hry a individuálním průnikem po pravé straně se dostal na polovinu Kypru.
73'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Eamonn Brophy, přichází Oliver Burke.
72'
Po dlouhé době se s balonem na kopačkách dostali hosté na polovinu soupeře. Domácí jsou ale seřazeni v obranném postavení a nenechávají jim žádný prostor na průnik.
70'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Matija Špoljarić, přichází Ioannis Costi.
70'
Tím hráčem je Śpoljarić a vypadá to spíše na nějaké svalové zranění, lékař hostujícího týmu mu totiž kontroluje pravé stehno.
69'
Na zemi teď leží jeden z Kypřanů, kterému musí jeho spoluhráč pomoci od křeče.
68'
Skotsko je po vstřelené brance při chuti a má teď skutečně velký tlak. Kypřané se prakticky nemůžou dostat na balon a jen se snaží pokrýt díry v obraně.
66'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Michalis Ioannou, přichází Anthony Georgiou.
65'
Dlouho si ale kulatý nesmysl neužili a rychle se museli vracet dozadu. Forrest se dostal z pravé strany do jejich pokutového území a přihrávkou do druhé vlny našel McGregora, jehož slabá střela vypadla gólmanovi Pardovi. Naštěstí pro Kypřany se míč odrazil mimo jejich branku.
64'
Hostům nakonec pomohl trochu zbytečným faulem na levém křídle střelec skotského gólu Robertson. Bílí tak můžou konečně hrát s míčem.
63'
Kypřané jsou gólem zjevně trochu zaskočeni. Skotsko je teď drží na jejich polovině a bílí nejsou schopni vůbec ničeho.
61'
Skotsko otevírá skóre! McGinn posunul míč na levou stranu rozběhnutému ANDREWOVI ROBERTSONOVI a ten střelou ze střední vzdálenosti trefil přesně k levé tyči Pardovy branky. Gólman Kypru neměl šanci. Asistence: John McGinn.
60'
I s tímto centrem si ale skotská obrana poradila. Následně se v souboji o míč provinil faulem na Frasera Śpoljarić.
59'
Na opačné straně hledal Margaca kolmou přihrávkou Sotiriouho a Mulgrew musel odehrát hrací předmět na rohový kop Kypru.
58'
Do šestnáctky Kypru teď letí jeden centr za druhým. Ten poslední, Forrestův, posunul Laifis hrudí ke svému brankáři Pardovi.
57'
Další nákop čerstvého vítěze Ligy mistrů chytil brankář Pardo.
56'
Forrest získal míč pro Skotsko a zavezl ho na polovinu Kypru. Robertsonův následný centr odvrátila kyperská obrana.
54'
Centr od rohového praporku s jistotou chytil gólman domácích Marshall. Rozehrávka se mu ale nepovedla a opět můžou útočit hosté.
53'
Makrisův centr odkopl Mulgrew, míč se ale znovu vrátil na kopačky Kypřanů. O'Donnell pak musel skluzem odkopnout míč pronikajícímu Michalisovi Ioannouvi na rohový kop.
52'
Śpoljarić dostal výbornou přihrávku mezi obránce Skotska, netroufl si ale na samostatný únik, a tak zakončoval z hranice pokutového území. Střelu po zemi k levé tyči, při které Śpoljarić navíc podklouzl, Marshall chytil.
51'
Kypr vyrovnal hru a teď se na polovinu soupeře tlačí pro změnu on.
50'
Na tuto aktivitu se snaží Kypřané odpovědět svým útokem. Sotiriou posílal z pravé strany střílenou přihrávku na Efrema, těsně před ním ale míč odkopl z nebezpečného prostoru Mulgrew.
49'
Forrest pronikl do šestnáctky z pravého křídla a jeho centr do brankoviště musel odkopnout jeden z obránců na rohový kop. Skotové vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně.
48'
McGinnova přihrávka z levé strany byla zblokována přímo do běhu Robertsonovi, který tvrdou střelou z první přestřelil branku Kypru.
47'
Daleko se Kypřané nedostali. Velmi rychle o míč přišli a jen taktickým faulem zastavili Forresta, který se už-už dral za míčem na pravé straně.
46'
Výkop druhého poločasu měli hosté. Během přestávky nedošlo k žádným střídáním.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
První poločas nabídl fotbal velmi slabé úrovně a výsledek 0:0 je skutečně odpovídající. Aktivnější byli ze začátku Kypřané, pak se ale začali více tlačit do útoku Skotové. Ti si i vypracovali větší příležitosti, gól ale vstřelit nedokázali. Nezůstává nám tedy nic jiného, než doufat, že druhá půle nabídne lepší fotbal.
45+1'
45+1'
Michalis Ioannou je po předešlém zákroku McGregora ještě ošetřován. Rozhodčí zatím neukázali údaj o přidaném čase.
45'
Žlutou kartu za ostrý skluz do nohy Michalise Ioannoua dostává Callum McGregor (Skotsko).
44'
Kypřané drží míč na vlastní polovině a vypadá to tak, že jsou spokojeni s bezgólovým výsledkem.
42'
Margacovi se nepovedla malá domů a téměř dostal svůj tým do problémů. Míč totiž nasměřoval přesně do míst, kam si nabíhal Fraser, před skotským útočníkem ale nakonec dokázal míč odhlavičkovat Nicholas Ioannou.
40'
Sotiriou si převzal balon na levé straně pokutového území a střelou přes skotské obránce namířil na branku. Brankář Marshall byl připraven a tento pokus vyrazil.
38'
McKennovu střelu ze standardky zblokoval Laifis a podobně dopadla i následná střela Forresta.
37'
Po faulu u šestnáctky Kypru získávají Skotové přímý kop.
36'
Po dlouhé době zaútočili i Kypřané, jejich útok ale končí ofsajdem Efrema.
34'
Obraz hry je v těchto chvílích velmi monotónní. Skotsko se snaží o kombinaci na útočné polovině, Kypřané to ale soupeři nedovolují, a tak musí domácí začínat vždy znovu z vlastní půlky hřiště.
32'
Skotsko převzalo iniciativu a je v posledních minutách aktivnějším týmem, teď se ale nedokáže usadit na polovině soupeře. Obránci Skotska si posouvají míč na vlastní polovině.
30'
Aktivní Fraser si na levém křídle narazil míč s Robertsonem a znovu se snažil o nebezpečný centr, míč ale v pádu poslal za branku Kypru.
29'
Fraserův centr se dostal až na opačnou stranu k Forrestovi, který namísto střely začal kličkovat. Pak ale posunul míč zase zpátky na levou stranu, kde se snažil individuálně prosadit Robertson. Kousoulos posunul míč v pádu alespoň na rohový kop.
28'
Brophy si pak naběhl na centr z rohového kopu a dostal se i k hlavičce, tísněn obráncem ale jen posunul kulatý nesmysl těsně mimo Pardovu branku.
27'
Mulgrew výbornou střelou přes zeď poslal míč k levé tyči, brankář Pardo ale dokázal podobně skvělým zákrokem hrací předmět vyrazit.
26'
Žlutou kartu za držení pronikajícího McGinna dostává Nicholas Ioannou (Kypr). Přímý kop pro Skotsko ze zajímavé střelecké pozice.
24'
Obranná čtveřice Skotska si míč posouvá na vlastní polovině, protože spoluhráči jsou velmi statičtí. Robertson se tedy pokusil hru zrychlit, míč ale před Fraserem odkopl obránce hostů.
23'
McGinn zachytil rozehrávku Kypru a okamžitou kolmicí hledal nabíhajícího Frasera, před ním se ale k míči dostal brankář Kypru Pardo.
22'
Útok Skotska byl o poznání kratší a skončil nepřesnou přihrávkou na Robetsona, kterou obránce Liverpoolu neměl šanci zpracovat.
21'
Hostům se pořád nedaří usadit se na polovině Skotska a dlouhé držení míče vyvoláva obrovský pískot domácích tribun. Nakonec se po nepřesné kolmici Makrise dostal k míči brankář domácích Marshall, který ho rychle rozehrává.
20'
Zápas zatím ani zdaleka není strhující podívanou. Míč mají pod kontrolou Kypřané a domácí na ně čekají na vlastní polovině hřiště.
18'
Průnik Michalise Ioannoua zastavil obránce domácích, Ioannou ale dokázal i tak přihrát doprava na nabíhajícího Makrise. Jeho střela z první letěla do středu branky na připraveného gólmana Marshalla.
17'
Další Fraserův centr odhlavičkoval Laifis a tentokrát už se Kypřané k míči dostali. Hosté okamžitě otáčejí hru a usazují se na polovině domácích.
16'
Fraser zkusil překvapit obranu hostů přímou střelou po zemi, tu ale zablokoval Kypřan stojící za zdí. Domácí se však rychle dostali zpátky k míči a teď jsou to oni, kdo diktuje tempo utkání.
15'
Robertson dlouhým autovým vhazováním uvolnil za obranu Kypru Frasera, kterého nešetrným zákrokem fauloval Kousoulos. Přímý kop Skotska z levého křídla.
13'
Fraserův centr odhlavičkoval Laifis jen k McGregorovi, kterého střelu srazil rukou před vlastní šestnáctkou Artymatas. K nevůli domácích hráčů i fanoušků se pokračuje ve hře.
12'
Fraser hezkou průnikovou přihrávkou vysunul na levém křídle za obranu McGregora, jehož centr byl zblokován na rohový kop. Centr z něj pak bez větších problémů odvrátila obrana hostů.
11'
McLean získal míč ve středu pole, pak ho ale nepřesnou přihrávkou vrátil Kypřanům. Ti postupně přebírají iniciativu a zatím se zdá, že jsou kombinačně silnější.
10'
Držení míče: 40 % : 60 %
9'
Efrem dostal dobrou přihrávku na pravou stranu a centrem na zadní tyč hledal nabíhajícího spoluhráče, tomu však chybělo několik centimetrů výšky na to, aby vysoko letící balon zasáhl.
8'
Až teď se jim to na chvilku povedlo, domácí je ale rychlým přistupováním donutili k přihrávkám dozadu. Útok Kypru začíná znovu od obránců.
7'
Míč má teď pod kontrolou hostující tým. Kypřané si hrací předmět posouvají kolem středové čáry, nedokážou se ale usadit na delší dobu na útočné polovině.
6'
Zápas má zatím poměrně ospalé tempo. Pro oba týmy je dnešní výsledek hodně důležitý a nikdo nechce otevřít hru.
5'
Forrest posunul míč doleva Fraserovi, který mu ho pak vrátil na hranici šestnáctky. Forrest si ho posunul na pravačku a pak tvrdou střelou přestřelil branku Kypru.
4'
Kypr se usadil na polovině domácích, kde se snaží postupnou kombinací najít prostor pro průnik k brance Skotska. Nákop na Makrise na pravé křídlo skončil mimo hřiště.
3'
Po nepřesné přihrávce na Efrema se ale po malé domů dostal k míči brankář domácích Marshall. Podobně ale dopadl i protiútok Skotska, který domácí brankář svým odkopem založil.
2'
Kypr se svou první rozehrávkou zatím nikam nespěchá. Obránci hostů si přihrávají před vlastní šestnáctkou a protože je domácí neatakují, tak mají dostatek času i prostoru.
1'
Výkop zápasu měl domácí tým, první nákop z obrany na hrot útoku ale skončil za postranní čárou.
1'
Skotsko bude hrát v modrých dresech, Kypr v bílých.
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu a po hymnách se zápas o malou chvíli začne.

Skotsko: Marshall – O'Donnell, Mulgrew, McKenna, Robertson (C) – J. McGinn, McLean, C. McGregor – Forrest, Brophy, Fraser.
Náhradníci: Bain, McLaughlin – Palmer, Souttar, Findlay, McTominay, Russell, Armstrong, McNulty, Cairney, Burke, Taylor.

Kypr: Pardo – Kousoulos, N. Ioannou, Laifis, Margaca – M. Špoljarić, Artymatas, Makris – Efrem (C), Sotiriou, M. Ioannou.
Náhradníci: Petrou, Michael – Vasiliou, Katelaris, Antoniou, Mytidis, Avraam, Antoniades, Costi, Georgiou, Pittas.

Rozhodčí: Nilsen – Grønevik, Isaksen (všichni Norsko).
Situace ve skupině I

Skupinu I po dvou odehraných kolech vede Belgie, která vyhrála oba úvodní zápasy. Po třech bodech za jednu výhru mají na kontě Rusko, Kazachstán, Kypr a Skotsko. Poslední San Marino je bez bodu a bez vstřeleného gólu. Kromě tohoto zápasu, který budeme sledovat, se ještě dnes budou hrát zápasy Belgie – Kazachstán a Rusko – San Marino.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se doteď utkaly pětkrát a všechny vzájemné zápasy vyhrálo Skotsko. V kvalifikaci MS 1970 si Skotsko připsalo dvě jasné výhry – venku 5:0 a doma 8:0. V kvalifikaci MS 1990 už byly výsledky vyrovnanější – Skotsko vyhrálo venku 3:2 a pak i doma 2:1. Poslední vzájemné utkání se odehrálo v listopadu 2011 a Skotsko v něm zvítězilo na Kypru 2:1.
Kypr

Kypr se už delší dobu výsledkově i herně trápí a zatím se nezdá, že by se na tom něco mělo změnit. Od srpna 2017 vyhrál Kypr z 15 zápasů jen dva – v Lize národů doma proti Slovinsku (2:1) a první utkání této kvalifikace proti San Marinu (5:0). Ani loňská Liga národů nebyla lepší a Kypr jako nejhorší tým z třetích míst Ligy C vypadl do nižší ligy. Co se týče aktuální kvalifikace, tak Kypr po výhře nad San Marinem ještě následně doma prohrál s Belgií 0:2. Dnes bude v Hampden Parku jasným outsiderem a zisk alespoň jednoho bodu bude asi považován za velký úspěch.
Skotsko

Domácím se povedla loňská Liga národů, ve které dokázali vybojovat postup do vyšší ligy. Podobně ale nezačala kvalifikace EURO 2020, ve které hned na začátek prohrálo Skotsko po katastrofálním výkonu v Kazachstánu 0:3. Ani další zápas nepřinesl nijak oslnivý výkon, Skotsko ale vyhrálo v San Marinu 2:0. Po tomto startu došlo ke změně trenéra, kterým se stal dosavadní kouč Kilmarnocku Steve Clarke. Toho čeká při jeho reprezentační premiéře soupeř, který patří mezi nejoblíbenější skotské soupeře a proti kterému je Skotsko favoritem.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu kvaliikační skupiny I mezi Skotskem a Kyprem. Utkání začíná v 20:45.