11. června 2024 • 15:19

Friis je schopný zvládnout Spartu. Jsou Češi připraveni na EURO?

Autor: TV iSport
Vstoupit do diskuse
6
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
V zóně s TK27! Fotbal a móda? Krejčího už by dokázali ochránit. Mě to zlomilo, říká Vácha
S Priskem hořel trávník. Podívejte se na TOP emoce odcházejícího kouče Sparty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští fotbalisté v generálce na EURO i počtvrté vyhráli pod novým trenérem Ivanem Haškem, ani tentokrát ale vítězství nebylo nejpřesvědčivější. Rozhodly dva góly z pochybných penalt, z toho jedna až v závěru utkání. Co ukázal poslední zápas před mistrovstvím Evropy v Hradci Králové proti Makedonii? Jak je ready český tým na ME? Jak bude vypadat základní sestava na první zápas s Portugalci, kdo - pokud vůbec někdo - nahradí Michala Sadílka? A jak Sparta vyřeší odchod Briana Priskeho, který by měl být oznámen dnes?Z generálky na EURO bolely oči, přesto redaktor deníku Sport Jonáš Bartoš zůstává pozitivní. „Přípravné zápasy jsou ošemetné, první vážné a ostré hodnocení si řekneme po Portugalsku. Vemte si, že Anglie v přípravě prohrála s Islandem, Turecko se trápilo s Polskem.“

Jak moc se bude lišit základní jedenáctka při startu na ME s Portugalci oproti poslední generálce?

„Myslím si, že až tolik ne, vidím to maximálně na tři změny. Otazník visí nad Adamem Hložkem, který toho zase ukázal málo. O něco výš se může posunout Lukáš Provod, na levé straně začne David Jurásek. Možná se váhá nad Davidem Zimou a je otázkou, koho dát k Tomáši Součkovi doprostřed," přemýšlí Bartoš.

"Volil bych Lukáše Červa, ale ten to nebude, proti Makedoncům neodehrál ani minutu. Je možné, že tam zůstane Provod a nahoru se posune Pavel Šulc jako rychlostní typ. A osobně bych upřednostnil Mojmíra Chytila před Kuchtou,“ vypočítává fotbalový redaktor. 

Kromě reprezentačního tématu se probíral očekávaný odchod Briana Priskeho. Zásadní otázkou je, koho ze svého realizačního týmu Dán vezme sebou do Feyenoordu.

„Nástupcem Priskeho by měl být Lars Friis a určitě Letenští budou chtít udržet kondičního trenéra Christiana Clarupa. Byl motorem toho, že Sparta přestala mít hordy zraněných hráčů,“ popisuje Jiří Fejgl.

Z Friise paradoxně není nadšený Fejgův redakční kolega Jonáš Bartoš. „Stoprocentní náhradou za Priskeho by nebyl. Vůbec se mi navíc nelíbí jeho chování na lavičce. Bude se muset chovat trochu jinak a bude na něj mnohem větší tlak, pokud bude v pozici hlavního kouče.“

„Na druhou stranu si cením jeho otevřenosti, kterou jsem poznal při mém výjezdu do Brentfordu, kde tehdy působil. Ukázal nám tam všechno a z jeho práce by si české prostředí mělo vzít příklad,“ kontruje Fejgl.

  •  Hodnocení české generálky proti Severní Makedonii
  •  Jaký měl zápas s Makedonci smysl?
  •  Standardky jako tajný trumf
  •  Očekávaná sestava proti Portugalsku a rozestavení
  •  Pozice Patrika Schicka
  •  Sparta bez Briana Priskeho
  •  Byl by Lars Friis adekvátní náhradou a co jeho chování u laviček?
  •  Spustí Priskeho odchod útěk dalších sparťanských opor?

Vstoupit do diskuse
6

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Skupina F
Články odjinud