Van Gaal odepsal český tým... A my je porazili, potěšilo Peltu | iSport.cz
19. listopadu 2014 • 16:05

Van Gaal odepsal český tým... A my je porazili, potěšilo Peltu

Autor: ČTK, pta
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová reprezentace předčila stoprocentním bodovým ziskem v podzimní části evropské kvalifikace očekávání předsedy Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty. Toho těší, že se nepotvrdila slova bývalého kouče Nizozemska Louise van Gaala, který nyní působí v Manchesteru United, po únovorém losu v Nice."Férově přiznám, že jsem si říkal, že když z prvních čtyř zápasů budeme mít sedm bodů, tak to bude dobré. Z duelů s Nizozemskem a Tureckem jsem počítal s bodem, pak jsem chtěl porazit Kazachstán a Island doma, ale to jsem si ještě neuvědomoval jeho sílu. Kdyby mi před startem kvalifikace někdo řekl, že my i Slováci budeme mít plný počet bodů, tak bych ho považoval za blázna," řekl Pelta na setkání s novináři. "Očekávání jsme rozhodně předčili," dodal.

Cenní si i toho, že tým vyhrál klíčové zápasy kvalifikace. "Dneska jsme v situaci, kdy máme všechny trumfy v rukou, protože jsme zvládli ty nejdůležitější zápasy. Potřebovali jsme doma zvládnout zápasy s Nizozemskem i Islandem a s Tureckem je to vždy nejtěžší na jejich půdě, a to za jakékoli situace. Vše tedy mluví v náš prospěch," dodal.

Pelta cítí, že český fotbal je díky tomu na vzestupu a získává větší respekt i na mezinárodní scéně. "Jsem rád, že se nepotvrdilo očekávání bývalého trenéra Nizozemska Louise Van Gaala, který si po losu liboval, že mají ve skupině Česko. No a my je porazili a vedeme skupinu. V tom je ten fotbal krásný. I při setkání se šéfem UEFA Michelem Platinim a dalšími činovníky vnímám, že náš vzestup registrují," vyprávěl Pelta.

Van Gaal po losu sílu českého týmu ohodnotil velmi střídmě. „Řekl bych, že český tým jde v poslední době spíš dolů než nahoru,“ řekl kouč, který nakonec Nizozemce dovedl na letošním MS k bronzovým medailím (VÍCE O REAKCÍCH ZDE>>>). Pak odešel do Manchesteru United, který se mu zatím příliš nedaří vrátit do anglické špičky.

A také Nizozemcům se vstup do nové kvalifikace nepodařil. Kromě zápasu s Českem prohráli i na Islandu a ve skupině jim zatím patří až třetí místo.

Záložník Česka Jaroslav Plašil slaví se spoluhráči vítězství proti Islandu
Záložník Česka Jaroslav Plašil slaví se spoluhráči vítězství proti Islandu

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud