Lachna, kachna, góóól! Čeští mladíci bojovali ve finále jak lvi

Autor: iSport.cz
1
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel

VIDEO - Favorizované Španělsko? Na to čeští fotbalisté do 19 let nebrali ohled. Soupeře neúnavně napadali od prvotního hvizdu, což v 55. minutě přineslo svoje první ovoce. Bohužel pak měli Španělé štěstí, podařilo se jim dvakrát vyrovnat a nakonec skóre v prodloužení zcela otočit...

Už už to vypadalo, že Ladislav Krejčí akci nezakončí. To když si balon hodil na levačku a vyšel ze solidní střelecké pozice do úhlu.

Nakonec se ale ukázalo, že udělal to nejlepší, co mohl.

"Výborně zakončil střelou na dlouhou tyč. To bylo pro brankáře neřešitelné," rozplýval se v online přenosu iSport.cz hradecký trenér Václav Kotal.

Sparťanský záložník skutečně nedal španělskému gólmanovi sebemenší šanci a po dokonalé ráně vstřelil první gól zápasu!

Podívejte se na fantastický Krejčího gól:

Takhle Ladislav Krejčí poslal český tým do vedení.

Pár minut před koncem ale Španělé srovnali a vynutili si prodloužení. To bylo infarktové, ale pro český tým začalo skvěle.

Zklamaní čeští fotbalisté

Krejčí naservíroval míč přímo pro Láchu, který poslal devatenáctku podruhé do vedení! V tu chvíli celé Česko ožilo. Chtělo zlato, ale nepovedlo se.

Láchův gól přinesl zlaté očekávání, marně:

Střídající Patrik Lácha si naběhl na famózní přihrávku Krejčího a v prodloužení poslal Čechy opět do vedení. Bohužel ne na dlouho...

V závěru druhého dějství prodloužení se totiž Španělům podařilo vyrovnat a následně skóre otočit na 3:2.

"Je to strašné. Když si představím, že bychom mohli mít na krku to, co mají teď vedle kluci ve španělské kabině, radši na to ani nemyslím," hlesl střelec druhého českého gólu po utkání.

"Proklouzlo nám to mezi prsty. Dvakrát jsme pohár drželi, ale dvakrát jsme ho pustili," litoval Lácha.