8. září 2008 • 20:10

Vacek před klíčovou bitvou stihne i maturitu

Autor:
Reklama
Kladno - Sparta
TOP VIDEA
Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty
Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí Česko - Švýcarsko 2:4. Medaile z MS nevyšla, Češi doma končí čtvrtí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úterý nabité velkými událostmi zažije fotbalista Kamil Vacek. Dopoledne na olomouckém sportovním gymnáziu nejprve bude skládat maturitní zkoušku, odpoledne se bleskově přesune do Uherského Hradiště.Zde bude reprezentaci do jednadvaceti let pomáhat v klíčovém zápasem kvalifikace mistrovství Evropy proti Ukrajině. Sparťanský záložník věří, že den zakončí dvěma velkými triumfy.

"To, že se to sešlo takhle najednou, není nic příjemného, ale bohužel maturitu jsem už dál odkládat nemohl. Kdybych na ni nešel v úterý, musel bych čekat další rok, což by byla další komplikace," řekl Vacek v dnešním rozhovoru s ČTK v Uherském Hradišti.

Po dnešním tréninku ještě se spoluhráči odjel do hotelu, ale od úterního rozbřesku bude mít pořádně napilno.

V šest hodin ráno vyrazí do Olomouce, kde by za další dvě hodiny, kdy se mladí reprezentanti teprve budou pomalu probouzet, už měl sedět před maturitní komisí a skládat první zkoušku z českého jazyka.

Pak jej ještě čekají angličtina, němčina a zeměpis. "Jsem z toho už pěkně dlouho nervózní, určitě víc než před zápasem," uvedl Vacek. Asi nejvíce ho straší zkouška z českého jazyka.

"Když jsem chodil do školy pravidelně, tak mi všechno docela šlo, ale jak jsem přešel na individuální plán a přibyly mi fotbalové povinnosti, tak se to logicky začalo horšit."

Individuální plán dostal před dvěma lety poté, co odešel na zahraniční angažmá do německého Bielefeldu. V létě dokončil čtvrtý ročník a nyní chce středoškolské studium uzavřít. I když není nadšený z toho, že mu maturita koliduje s důležitým utkáním.

"Dlouho dopředu jsem věděl, že to vyjde na zápas reprezentace proti Ukrajině. Hned jsem to volal i trenéru Kotrbovi. Ale přeložit to opravdu nešlo," řekl Vacek, který velkou část dovolené a také přípravu před úvodními zápasy sezony na soustředěních strávil mezi studijními materiály.

"Už to chci mít hlavně za sebou. Je pro mě důležité tu školu konečně dodělat," prohlásil.

Trenéra jednadvacítky Jiřího Kotrbu ani na okamžik nenapadlo, že by se proti Vackově cestě do Olomouce postavil. Naopak za hráčem stojí a na dálku mu bude držet palce.

"Vždycky jsem byl vychován tak, že škola a vzdělání je za všech okolností na prvním místě. Takhle jsem vedl i své děti, a když na to přijde, tak i své svěřence. Mít maturitu je důležité, nikdy bych to Kamilovi nemohl zakázat," uvedl Kotrba pro ČTK.

Vacek je smířený i s tím, že v úterý zřejmě přijde o šanci nastoupit v základní sestavě. I když se hodně těšil na to, že proti Ukrajině vyběhne v základní jedenáctce. Sám připouští, že hektický program by jeho přípravě na zápas nijak nepomohl.

"Té maturity budu mít plnou hlavu, navíc budu čtyři hodiny na cestě do Olomouce a zpátky. Těžko říct, jestli by se to na mně třeba nepodepsalo," uvažoval Vacek.

"Ale pořád doufám, že mi vyjde škola a večer také vyhrajeme. Když to takhle klapne, bude to paráda," dodal.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze