Pavel Janega
1. září 2009 • 18:39

Rosický si odbyl lehký trénink. A šlo mu to

Autor: Pavel Janega
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zraky zhruba třístovek fanoušků se dnes v Kunicích upínaly na jediného muže. Záložníka Tomáše Rosického, který se na místním hřišti připravoval s českou reprzentací na sobotní důležitý zápas proti Slovensku.Autobus pomaloučku zajíždí do tréninkového areálu v Kunicích, o pár metrů dál už nažhavují své přístroje fotografové. Za tmavým sklem zářivě svítí červená bunda, která patří Karlu Brücknerovi.

Z autobusu poté vystupuje mezi prvními. Za ním hráči, kteří se chystají na trénink pod vedením kouče Ivana Haška.

Natěšeni nejsou jen fotbalisté, ale i fanoušci. Těch do Kunic dorazily zhruba tři stovky. Jsou zvědavi na jediného hráče. Možná toho nejdůležitějšího – Tomáše Rosického. Po dvou letech si oblékl tréninkové reprezentační věci a vstoupil na hřiště. Trénink začal.

Koller: Já a mesiáš? To určitě ne! »

Je nutno zmínit, že nebyl těžký. Trenéři pro hráče nepřipravili nic, z čeho by hráči plivali krev. Zhruba dvacet minut se fotbalisté rozcvičovali ve středovém kruhu. Pak se rozdělili do dvou skupinek. Jedna si kopala a „hrála“ s hlavním trenérem Ivanem Haška, druhá nacvičovala hru po křídlech.

Provizorní sestava měla jediného protivníka – brankáře Drobného. Na toho ve většině případech střílel jediný hrotový útočník Necid. Z levé strany centroval Svěrkoš, z pravé Štajner. Do stran posílali míče středopolaři Plašil s Rosickým. Pouze na oko operoval na místě defenzivního záložníka Hübschman.

Hvězdný Hamšík: Slovensko - Česko? Zápas roku! »

Ve stoperské dvojici, kterou zblízka dirigoval Michal Bílek, spolupracovali Kadlec a Sivok. Levou stranu obsadil bez překvapení Jankulovski a tu pravou Kováč. Ale jen proto, že Grygera nemohl. Opodál se připravoval individuálně.

Míče létaly z jedné strany na druhou. Když se do zakončení nedostal Necid, nahradil ho i Rosický. Ten vypadal celkem v pořádku. S míčem si rozuměl pořád stejně. Uměl ho podržet, přihrát na krátko i vzduchem. Ani mu nedělalo problém najít spoluhráče efektním pasem.

Jankulovski: Ujfaluši chybí, nikdo lepší není »

Žádný jeho pohyb ale nebyl v rychlosti. Oblíbeného baga, který je plný osobních soubojů, se raději neúčastnil. Rychlé a opakované sprinty, přijdou na řadu až další den.

To už bude s týmem trénovat i útočník Milan Baroš, který musel v úterý odvést manželku do porodnice.

Úterní trénink mohl sice něco naznačovat. Trenér Ivan Hašek však chystá trénink za zavřenými dveřmi až na středu. Teprve v něm si ozkouší věci, s nimiž reprezentace vyběhne na Slováky.

Co připraví koučové dohromady s taktickým mágem Karlem Brücknerem slovenskému týmu za překvapení?

„Určitě na sobotu něco vymyslí,“ usmíval se šibalsky Marek Jankulovski.

Tomáš Rosický, Tomáš Sivok a Tomáš Hübschman
Tomáš Rosický, Tomáš Sivok a Tomáš Hübschman

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud