Autor: spo
0
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány
Dvacet let od titulu Baníku. Získali jsme ho díky fanouškům, vzpomíná Laštůvka

Anglii v úvodním utkání světového šampionátu připravila o výhru nad USA děsuplná minela gólmana Roberta Greena. Nebyl však prvním, a možná ani posledním, kdo školáckou chybou připravil Albion o body či postup. Podívejte se na největší chyby anglických brankářů.

Gólman Green prožil hodně smolný moment.Foto Reu

ROBERT GREEN,
stupeň minely: 9/10
Pro pokus Američana zpoza vápna už měl nastaveny rukavice, jenže od pravé ruky se odrazil míč za něj a snaha o dodatečné zkrocení balonu vyšla naprázdno. Kandidát na šéfa Klubu nešťastníků.

Neuvěřitelná chyba Roberta Greena

Paul RobinsonFoto Jan Hrouda (Sport)

PAUL ROBINSON,
Pozor, drn! Gary Neville zahrál malou domů, zkušený brankář se chystal k odkopu. Ooops, míč přeskočil napřaženou nohu a letěl do sítě. Chorvatsko zvýšilo v kvalifikaci EURO 2008 na 2:0.

Nešťastný zákrok Paula Robinsona z kvalifikačního duelu Chorvatsko - Anglie

573863:title:true:true

DAVID JAMES,
stupeň minely: 8/10
V kvalifikačním střetnutí v Rakousku (2004) směřovala Anglie k vítězství, jenže v 73. minutě napřáhl z dálky Ivanschitz, James šel k zemi, ovšem balon mu neuvěřitelně projel pod tělem.

Davidu Jamesovi prošel míč záhadně pod tělem

SCOTT CARSON,
A znovu Chorvatsko. V posledním utkání kvalifikace o všechno prohrávala Anglie už od 8. minuty, protože debutantu Carsonovi sice mířila střela zdálky do náruče, jenže gólman si hodil balon za záda.

Scott Carson předvedl v klíčovém kvalifikačním duelu o EURO 2008 bláznivý kiks

David SeamanFoto Reuters

DAVID SEAMAN,
stupeň minely: 6/10

Ve čtvrtfinále MS 2002 namířil Brazilec Ronaldinho trestný kop na Seamanovu branku. Gólman spíše čekal centr, a tak zareagoval pozdě.
Balon zapadl za něj. Ale té střele prý pomáhal do sítě sám ďábel.

Zákrok Davida Seamana po přímém kopu Ronaldinha ve čtvrtfinále MS 2002

579330:title:true:true

PETER BONETTI,
stupeň minely: 5/10

Slavný gólman Chelsea 60. a 70. let nahradil ve čtvrtfinále MS 1970 Gordona Bankse. Anglie vedla nad SRN 2:0, jenže Bonetti pustil lehkou Beckenbauerovu střelu za záda. Němci vyhráli 3:2...

Legendární Bonneti duel s Německem nezvládl nejlépe

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.