3. července 2010 • 22:02

Blázinec! Tři penalty, jeden gól, stav 0:0

Autor: spo
1
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:1p. Bruins slaví postup! Pastrňák rozhodl v prodloužení
Jarolím: Překlenovací kouč, to lišák Koubek nemyslel vážně. Šádek je pojistka

Fotbal nemá logiku, říká se. Ale vážně. Fotbal skutečně nemá logiku. To, co se během pár minut přihodilo ve čtvrtfinálové bitvě Paraguaye se Španělskem, je něco neuvěřitelného. Kopaly se tři penalty, ovšem stav zůstal bezbrankový.

Paraguayec Oscar Cardozo neproměnil proti Ikeru Casillasovi penaltuFoto ČTK/AP
Zákrok Antolina Alcaraze na Davida Villu, po kterém se kopala penaltaFoto Reuters
Paraguajský brankář Villar likviduje druhý penaltový pokus Xabi AlonsaFoto Reuters

Z nudného utkání bez větších šancí se z ničeho nic rozpoutal kolotoč obrovských šancí na obou stranách.

Kopaly se tři pokutové kopy. Padl jeden gól. Ale skóre zůstalo stejné – 0:0.

Naprostý fotbalový blázinec...

Jak je to možné? Paraguay nejprve neproměnila penaltu, o minutu později sice na druhé straně uspěl Španěl Xabi Alonso, ovšem pokutový kop se musel opakovat.

A jako na potvoru již při druhém pokusu poslal balon do brankářových rukavic.

Popišme si celou záhadu minutu po minutě.

57. minuta: Španělský obránce Pique drží ve vlastním vápně soupeře Cardozu. Sudí okamžitě píská faul a ukazuje na značku pokutového kopu. Španělé se chytají za hlavy. Inkasovat v tomto čase je hodně zlé.

59. minuta: Postižený Cardozo si staví míč na značku pokutového kopu. Vypadá nervózně. Jakoby si nevěřil, špitají si fanoušci. A mají pravdu. Paraguayec selhává, Iker Casillas balon chytá!

60. minuta: Villa proniká do vápna Paraguaye, po souboji s Alcarazem ochotně padá k zemi. A sudí srovnává účty – penalta.

61. minuta: Nakopnuté Španěly může poslat do vedení Xabi Alonso. Penaltu s přehledem proměňuje, raduje se. Ale rozhodčí ji nechává opakovat, protože několik hráčů předčasně vniklo do šestnáctky!

62. minuta: Xabi Alonso si staví míč znovu. Věří si, že uspěje i na podruhé. Jenže selhává! Tak suverénně jako při prvním pokusu si nepočíná a gólman Villar jeho tentokrát přízemní střelu vyráží. Pak se rychle vrhá pod nohy Fabregasovi, kterého nejspíš fauluje, ale píšťalka sudího se tentokrát neozvala.

Nakonec se ale štěstí přeci jen obrátilo ke Španělům - v 83. minutě sice nejdříve Pedro napálil tyč, ale míč se dostal k Villovi, který - přes obě tyče - rozhoduje o osudu utkání.