Úspěšná tipérská kariéra chobotnice Paula nečekaně skončila. Místo toho, aby se hlavonožec žijící v Německu pokusil svému akváriu vydělat balík peněz, se pečovatelé rozhodli Paula dalšími tipy na fotbalové zápasy nestresovat.
Uhádl všech osm zápasů. Španěly označil za vítěze světového šampionátu. Ani jednou se nespletl. „Nikdy nevíte, jaké může mít schopnosti. Každá chobotnice má devět mozků,“ pyšnil se pečovatel.
Vždyť i podle bookmakerů britské sázkové kanceláře William Hill si několik sázkařů na základě Paulových tipů vydělalo zhruba půl milionů liber.
![]() |
Přesto se akvárium v německém Oberhausenu rozhodlo nerozvíjet Paulovy většící schopnosti, kterými se proslavil po celém světě.
„Nyní bude odpočívat a dělat to, co ho nejvíc baví. Hrát si se svými chovateli a přinášet radost dětem, které ho navštíví,“ řekla tisková mluvčí Tanja Munzigová.
Paul přitom nebyl nijak vytížen. Při věštění vítěze jednotlivého zápasu měl v akváriu dvě vlajkami označené misky s potravou. Do které si vlezl, ten tým vždycky vyhrál.
Společnost Mořský svět chce spíše Paula stáhnout z očí veřejnosti, neboť se o něj začali zajímat i škodolibí fanoušci, kteří by ho nejraději ugrilovali k obědu. A to jen kvůli tomu, že v semifinále předpověděl porážku Německa.