29. března 2018 • 13:11

Petrohradská ostuda. Pogbu a spol. rasisticky uráželi ruští fanoušci

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH Premier League: West Bromwich - Liverpool 2:2 SESTŘIH Premier League: West Bromwich - Liverpool 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Mezinárodní federace FIFA začala vyšetřovat údajné urážky francouzských fotbalistů od ruských fanoušků během úterního přípravného zápasu v Petrohradu. Necelé tři měsíce před začátkem světového šampionátu v Rusku tak pořadatelům hrozí postih.Federaci FIFA vyzvala k akci organizace zabývající se rasismem ve fotbale. Podle agentury AP se pokaždé, když se některý z francouzských hráčů tmavé pleti dotkl míče, ozývaly z hlediště opičí skřeky. Urážlivé zvuky byly slyšitelné dokonce i v televizním přenosu poté, co Paul Pogba vstřelil druhý gól Francouzů, kteří v Petrohradu vyhráli 3:1.

"FIFA by měla mít dost podnětů k tomu, aby zahájila vyšetřování," uvedla organizace Fotbal proti rasismu v Evropě (FARE). "Shromažďujeme různé zprávy o utkání a možné důkazy diskriminace, o níž psala média, včetně zprávy od pozorovatele FARE," informovala následně federace.

Část petrohradských fanoušků je rasistickým chováním nechvalně známá. Místní klub Zenit dostal za rasismus svých příznivců v Evropské lize už dvakrát trest od UEFA.

VIDEO: Francie porazila v přípravném zápase Rusko 3:1 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze