29. března 2018 • 13:11

Petrohradská ostuda. Pogbu a spol. rasisticky uráželi ruští fanoušci

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara
SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky? SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky?
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Mezinárodní federace FIFA začala vyšetřovat údajné urážky francouzských fotbalistů od ruských fanoušků během úterního přípravného zápasu v Petrohradu. Necelé tři měsíce před začátkem světového šampionátu v Rusku tak pořadatelům hrozí postih.Federaci FIFA vyzvala k akci organizace zabývající se rasismem ve fotbale. Podle agentury AP se pokaždé, když se některý z francouzských hráčů tmavé pleti dotkl míče, ozývaly z hlediště opičí skřeky. Urážlivé zvuky byly slyšitelné dokonce i v televizním přenosu poté, co Paul Pogba vstřelil druhý gól Francouzů, kteří v Petrohradu vyhráli 3:1.

"FIFA by měla mít dost podnětů k tomu, aby zahájila vyšetřování," uvedla organizace Fotbal proti rasismu v Evropě (FARE). "Shromažďujeme různé zprávy o utkání a možné důkazy diskriminace, o níž psala média, včetně zprávy od pozorovatele FARE," informovala následně federace.

Část petrohradských fanoušků je rasistickým chováním nechvalně známá. Místní klub Zenit dostal za rasismus svých příznivců v Evropské lize už dvakrát trest od UEFA.

VIDEO: Francie porazila v přípravném zápase Rusko 3:1 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze