6. června 2018 • 22:58

Belgie si v přípravě před MS poradila s Egyptem, Panama padla v Norsku

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Další přípravné zápasy před světovým šampionátem v Rusku se hrály ve středu. Kromě Nigérie, která prohrála s Českem, se do akce dostaly i tři další týmy, které se na turnaji objeví. V zajímavém utkání si v Bruselu poradila domácí Belgie s Egyptem hladce 3:0. Turnajový debutant z Panamy prohrál v Norsku 0:1.

Belgičané nastoupili v téměř nejsilnější základní jedenáctce, jakou mohou postavit. A bylo to znát. V prvním poločase si vytvořili několik slibných šancí, z nichž dvě dokázali využít. Nejdříve se v 27. minutě prosadil útočník Romelu Lukaku, který dorazil střelu Edena Hazarda. O deset minut později se trefil i sám belgický kapitán Hazard po perfektní akci Yannicka Carrasca.

Po prostřídání už Belgičané ve druhé půli tolik nehrozili. Tečku za zápasem dal v nastaveném čase Marouane Fellaini, který zužitkoval parádní individuální akce Michyho Batshuayiho.

Přípravná utkání před MS:

Brusel: Belgie - Egypt 3:0 (2:0)
Branky:
27. Lukaku, 38. E. Hazard, 90.+2 Fellaini.

Oslo: Norsko - Panama 1:0 (1:0)
Branka: 4. King.

Další přípravná utkání:

Brest: Bělorusko - Maďarsko 1:1 (1:1)
Branky: 25. Saroka - 26. R. Varga.

Belgičtí fotbalisté Eden Hazard a Romelu Lukaku se radují ze vstřelené branky v přípravném utkání proti Egyptu

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.