26. července 2015 • 15:30

Soupeři o MS 2018? Němci z nás budou mít respekt, věří Kadlec

Autor: ,
Obránce Michal Kadlec věří, že Češi uspějí v kvalifikaci o MS 2018
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští fotbaloví reprezentanti se shodli, že jim sobotní petrohradský los kvalifikace mistrovství světa v roce 2018 v Rusku přisoudil poměrně hratelnou skupinu. V silách národního týmu je podle nich určitě postoupit a předem se nevzdávají ani proti obhájci titulu Německu, které je favoritem skupiny. Dalšími soupeři budou Severní Irsko, Norsko, Ázerbájdžán a San Marino, na turnaj přímo projdou jen vítězové devíti skupin a osm nejlepších celků z druhých míst čeká baráž."S (obráncem) Tomášem Sivokem jsme se shodli, že jsme dostali hratelnou skupinu. Myslím, že los je dobrý, já osobně jsem docela spokojený. Samozřejmě těžší soupeři tam jsou, to si nevyberete, ale myslím, že můžeme pomýšlet na nejvyšší příčky," řekl ČTK útočník Tomáš Necid.

Podobně vidí los i obránce Michal Kadlec. "Myslím, že to mohlo být horší i lepší. Pochopitelně to mohlo vypadat daleko hůř, ten celek z třetího koše mohl být papírově silnější. Uvidíme, jaká bude forma. Pokud se dostaneme na mistrovství Evropy, mohlo by nám to pomoci k dobrému rozjezdu kvalifikace mistrovství světa," řekl Kadlec.

"Bylo jasné, že tam jeden těžký soupeř bude. Víceméně to dopadlo ještě poměrně dobře. Favorit je samozřejmě jasný, bude to asi boj o druhé místo," doplnil obránce Theodor Gebre Selassie.

Za jasného favorita je považováno Německo. Pro Kadlece bude souboj s mistry světa o to zajímavější, že v letech 2008 až 2013 hrával za Leverkusen. "Na zápas s Němci se osobně moc těším. Já jsem napůl Němec, znám celý ten národ, jak to tam funguje. Oni vystupují vždy takhle sebevědomě, jako že je to pro ně šťastný los, ale myslím, že respekt z nás mít budou," podotkl obránce Fenerbahce Istanbul.

Češi v posledním vzájemném měření sil v kvalifikaci mistrovství Evropy 2008 zvítězili v Mnichově 3:0 a vyhráli díky tomu skupinu. "Oni vždy kvalifikací nějak proplují a jsou spíš turnajové mužstvo. Zatím ještě nemají formu z minulého roku. Myslím, že v našich silách je Němce potrápit, a proč bychom je nemohli i porazit? Naše jednadvacítka ukázala, že se s Němci dá hrát. Předem flintu do žita neházíme, abychom říkali, že hrajeme jen o druhé místo. Chceme se poprat i o první," řekl Kadlec.

Ani Necid boj o první místo předem nevzdává. "Němci jsou asi favoritem, ale určitě máme šanci. Musíme pomýšlet na nejvyšší příčku, ne na to, že budeme hrát jen o druhé místo. Věřím, že když budeme mít dobrou formu a všichni budeme zdraví, zvládneme to. Ale celá ta skupina je až za dlouho, důležité je, abychom teď postoupili na mistrovství Evropy," uvedla letní posila tureckého Bursasporu.

"Německo je favorit, ale my moc dobře víme, že se dá hrát s každým. Přesvědčili jsme se o tom na začátku kvalifikace mistrovství Evropy, kdy jsme porazili Nizozemsko (2:1). I Němci mohou klopýtnout. Koukal jsem, že začínáme se Severním Irskem a Německem, tak kéž by to bylo jako na začátku kvalifikace ME," přál si útočník Matěj Vydra.

Také pro Gebre Selassieho budou souboje s Německem prestižní, protože působí v Brémách. "Němci jsou s losem absolutně spokojení. Oni jsou sebevědomí, což je po právu. Neberou nic jiného než vítězství ve skupině, nevidí žádnou větší překážku," řekl Gebre Selassie s úsměvem.

"Když jim vyjde den, jsou hodně nebezpeční. Třeba Brazilci jsou taky obrovsky silní, ale někdy mají problémy s disciplínou. Němci prostě nic nevypustí, dokážou táhnout za jeden provaz," dodal.

S dalšími soupeři ve skupině mají Češi poměrně čerstvé zkušenosti. "Norové jsou nepříjemní, hráli jsme s nimi nedávno přátelák (2:2) a v roce 2011 jsme u nich prohráli 0:3. Ázerbájdžán bude nepříjemný dlouhou cestou, Severní Irsko zase hraje takový tvrdý fotbal. I se San Marinem jsme hráli, víme, co nás čeká," podotkl Kadlec.

Reprezentace by se podle papírových odhadů měla poprat o druhé místo s Norskem a Severním Irskem. "Pokud chceme v kvalifikaci uspět, měli bychom nad nimi vyhrát. Myslím, že to budou vyrovnané zápasy. Bude záležet, kdo bude mít lepší formu. Snad my," dodal Gebre Selassie.

"Jelikož mám ve Watfordu spoluhráče ze Severního Irska, tak jsme se trochu pošťuchovali, když jsme zjistili, že hrajeme proti sobě. Severní Irové hrají ostrovní fotbal, nepříjemní jsou i Norové," řekl Vydra. "Když koukám na ty ostatní soupeře, o to druhé místo bychom se měli poprat. Nejdřív ale musíme úspěšně dokončit rozjetou kvalifikaci ME," dodal útočník Watfordu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze