26. července 2015 • 05:00

Němci oslavují los: Češi jsou za vrcholem, chybí vysoké překážky

Autor: ,
Dobře to vylosoval. V Německu chválí reprezentačního manažera Olivera Bierhoffa.
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Německu si nejdřív oddechli, že se při losu kvalifikace MS 2018 vyhnuli Francii a Itálii. Pak tamní média okomentovala náročnost skupiny C, kde by úřadujícím šampionům měli nejvíc zatápět čeští fotbalisté. Soudě podle prvních reakcí, příliš náročnou cestu na šampionát neočekávají.Nejčtenější německý deník Bild oznámil, že tým trenéra Joachima Löwa za sebou má „šťastný los.“ Záhy připomněl unikátní statistiku, která musí soupeře strašit. V historii prohráli Němci v kvalifikaci MS pouze dva zápasy – s Portugalskem (0:1 v roce 1985) a Anglií (1:5 v roce 2001).

Jako snadnou vidí německé vyhlídky fotbalový magazín Kicker. „V cestě na šampionát neleží žádné příliš vysoké překážky. Reprezentační manažer Oliver Bierhoff, který los provedl, mohl Konstatinovský palác v Petrohradu opouštět s úsměvem,“ pochválil Kicker bývalého útočníka národního týmu, který do české sítě vstřelil vítězný gól ve finále EURO 1996.

Sám Bierhoff nepřipouštěl, že by Německo mělo zaváhat. „Češi vypadají na papíře z našich soupeřů jako nejsilnější. Ve skupině jsme ale jasným favoritem a budeme to chtít potvrdit,“ řekl televizi ARD.

Při hodnocení soupeřů ve skupině zařadila internetová verze časopisu Spiegel Česko nejvýš. Současně však podotkla: "Vrcholné období českého fotbalu je pryč. Na posledních dvou MS chyběl."

Ve stejném tónu hodnotí los také list Die Welt. „Němci nemají ve skupině rivala těžkého kalibru,“ napsal a zkritizoval systém nasazování do jednotlivých košů, který poslal mezi elitu například Wales.

Los kvalifikace MS 2018

Skupina A: Nizozemsko, Francie, Švédsko, Bulharsko, Bělorusko, Lucembursko
Skupina B: Portugalsko, Švýcarsko, Maďarsko, Faerské ostrovy, Lotyšsko, Andorra.
Skupina C: Německo, ČESKO, Severní Irsko, Norsko, Ázerbájdžán, San Marino
Skupina D: Wales, Rakousko, Srbsko, Irsko, Moldavsko, Gruzie
Skupina E: Rumunsko, Dánsko, Polsko, Černá Hora, Arménie, Kazachstán
Skupina F: Anglie, Slovensko, Skotsko, Slovinsko, Litva, Malta
Skupina G: Španělsko, Itálie, Albánie, Izrael, Makedonie, Lichtenštejnsko
Skupina H: Belgie, Bosna a Hercegovina, Řecko, Estonsko, Kypr
Skupina I: Chorvatsko, Island, Ukrajina, Turecko, Finsko

Vítězové skupin postoupí přímo na MS, 8 nejlepších týmů na druhých místech si zahraje evropskou baráž o světový šampionát.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze