13. listopadu 2015 • 23:43

Vrba: V první půli nás Srbsko předčilo, pomohl i Plašilův příchod

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má za sebou další překonaný milník. Česká reprezentace pod jeho vedením vyhrála svůj první přípravný duel, když porazila v Ostravě Srbsko 4:1. Až dosud se z vítězství pod nynějším koučem radovala jen v těch opravdu důležitých, ostrých zápasech. Pavel Vrba tomuto faktu zásadní význam nedává.První poločas se českému týmu tolik nevydařil, ve druhé půli byla jeho hra podstatně lepší. Čím to bylo? „V prvním poločase jsme měli štěstí, že jsme dali gól. Ztráceli jsme moc míčů, Srbsko prokazovalo svou obrovskou kvalitu, předčilo nás i v soubojích,“ přiznal po utkání trenér Vrba. Jeho tým měl štěstí, že Srbové často akce překombinovali.

Od 55. minuty se naše hra výrazně zlepšila. Mnohem lépe jsme kombinovali, drželi jsme míč, přecházeli jsme do rychlejších protiútoků. Naše hra byla výrazně aktivnější. Výsledkem to, že jsme dali víc gólů. Pomohl nám také příchod Jardy Plašila,“ pochvaloval si naopak zkušený kouč.

V dobrém se předvedla také „nová“ obranná čtveřice, která hrála ve složení Kadeřábek, Sivok, Kadlec a Pudil. „Čtveřice obránců to zvládla velice dobře, ukazuje se, že všichni působí v zahraničí. I když jsem byl trochu nervózní z toho, že ne všichni nastupují pravidelně, tak v utkání podali kvalitní výkony,“ tvrdil Vrba. „Podržel nás i Tomáš Vaclík při té první střele, která mohla skončit gólem,“ dodával.

Ač v kvalifikaci zaznamenal se svým týmem Vrba hned sedm výher, v přípravném duelu šlo o jeho první. „Beru přípravný zápas v klubu i v reprezentaci jako příležitost zkoušet a dát prostor většímu počtu hráčů. Horší výsledky mě mrzely, ale nedávám jim takovou váhu jako vy novináři. Mám radost z výsledků kvalifikačních zápasů, které se nám vydařily víc, než ty přípravné duely,“ zakončil Vrba.

Vaclík si návrat domů užil. Ale trenéra kvůli tomu nepřemlouval

Sivok nastartoval Česko gólem: Pudil to krásně kopnul a já měl štěstí

480p 360p 240p
Nováček Zahustel: Doufal jsem v nějakou minutku, gól je splněný sen

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze