7. června 2016 • 10:25

Smutný hrdina! Di Maríovi umřela babička, gól dal pro ni, pak brečel

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ráno ho potkala tragédie v rodině, když mu zemřela milovaná babička. Večer však čekal argentinského záložníka Angela di Maríu úvodní zápas na turnaji Copa América. Hvězdný fotbalista Argentiny neváhal. Do utkání nastoupil a stal se jedním ze strůjců vítězství nad Chile (2:1), když jednu branku vstřelil a na druhou přihrál. „Babička by se zbláznila, kdybych nehrál,“ řekl poté dojatý fotbalista Paris Saint-Germain.Když jej vyhlásili Mužem utkání, fanoušci na stadionu v kalifornské Santa Claře vyvolávali jméno Lionela Messiho, který seděl zraněný mezi náhradníky.

Hrdinou utkání byl však jiný Argentinec. Záložník Angel di María nastoupil do zápasu s Chile i přes to, že mu ráno zemřela milovaná babička.

"Když jsem se to ráno dozvěděl, věděl jsem, že dnes dám gól. A povedlo se to, bylo to pro ni," řekl hráč francouzského Paris Saint-Germain, jenž po vstřelení branky ukázal pod dresem triko s nápisem "Babi, moc mi chybíš." Ten navíc také přihrál na vítěznou trefu Évera Banegy.

O tom, že by v tomto citovém rozpoložení nenastoupil, vicemistr světa z roku 2014 ani neuvažoval. "Babička by se zbláznila, kdybych nehrál," řekl Di María se slzami v očích.

Argentina vítězstvím 2:1 vrátila soupeři porážku z loňského finále, kdy Chile na domácí půdě vyhrálo v penaltovém rozstřelu.

Zraněná hvězda Argentina Lionel Messi se zdraví s bývalým spoluhráčem z Barcelony Alexisem Sánchezem
Zraněná hvězda Argentina Lionel Messi se zdraví s bývalým spoluhráčem z Barcelony Alexisem Sánchezem

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze