Nepustit hráče do reprezentace? Slavii by hrozily nejen kontumace | iSport.cz
12. října 2017 • 12:18

Nepustit hráče do reprezentace? Slavii by hrozily nejen kontumace

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kolem fotbalové reprezentace to vře. Nejnověji šéf Slavie Jaroslav Tvrdík pohrozil, že jeho klub nebude uvolňovat hráče pro národní tým, jestli „FAČR nezajistí důstojnost reprezentace ČR.“ Co by následovalo, kdyby takto opravdu postupoval? Slavii by pak hrozily sankce včetně kontumací zápasu.Pokud by Slavia skutečně přistoupila k radikálnímu řešení, musela by se připravit na disciplinární řízení. Porušila by tím soutěžní řád. Jaké důsledky by to pro úřadujícího mistra mělo důsledky?

Povolaní hráči, kteří by se k národnímu týmu připojili, by nesměli nastoupit ještě pět dní po konci reprezentační akce, na kterou byli povoláni. V regulích mimo jiné stojí, že "pokud členský klub odmítne uvolnit hráče, Komise FIFA pro status hráčů bude vyžadovat po FAČR, aby veškerá utkání, kterých se tento hráč účastnil v období, na které byl povolán, kontumovala ve prospěch soupeře".

Na to upozornila také fotbalová asociace ve své reakci na prohlášení slávistického bosse. "Cítíme potřebu upozornit na to, že účast hráče na utkání reprezentace je na vůli klubu nezávislé. Respektovat účast hráče na reprezentačním srazu je povinností klubu, nikoli jeho právem. V opačném případě by se klub dopustil porušení řady ustanovení vnitrostátních, jakož i mezinárodních předpisů a vystavil se tak případným sankcím," uvedla FAČR.

Tvrdíkova ostrá reakce přišla po úterním zasedání výkonného výboru FAČR. Jarolím po předložení analýzy neúspěšné kvalifikace MS 2018 zůstal ve funkci, Berbr ho však následně na tiskové konferenci tvrdě kritizoval. Navíc ho obvinil z toho, že je pod vlivem hráčských agentů a naznačil, že jediný důvod, proč Jarolím pokračuje, je smlouva, která se dá nyní obtížně vypovědět.

"Nestačí sportovní neúspěch, ostuda ještě musí pokračovat. Nechutné. Jestli má jít Jarolím, ať se vedení FAČR přidá. Škoda , že Roman Berbr takhle brutálně neudělá i celkovou analýzu problémů FAČR. Mělo by se všem včetně Karla Jarolíma měřit stejným metrem," reagoval Tvrdík. 

Připomněl, že kromě neúspěchu národního týmu v kvalifikaci o mistrovství světa se nedaří ani mládežnickým výběrům. Jednadvacítka prohrála 1:5 v Chorvatsku, dvacítka 0:4 v Anglii. "Za to může kdo? Jarolím? Ostuda všude, kam se člověk podívá. Chce to celé nové kredibilní vedení. Chci slyšet, co uděláme s celým českým fotbalem. Diskuzi expertů. Vizi budoucnosti. Odmítám hru na závist k platu trenéra," dodal Tvrdík. 

Šéf Slavie už delší dobu bojuje proti proti Berbrovi, který se po květnové aféře a odchodu Miroslava Pelty z pozice předsedy stal hlavní postavou Fotbalové asociace. Už před červnovou valnou hromadou FAČR požadoval Tvrdík, aby Berbr zmizel z vedení asociace. Volby však nakonec skončily patem a nové proběhnou v prosinci.

Jaroslav Tvrdík pohrozil FAČR po bojkotem reprezentace
Jaroslav Tvrdík pohrozil FAČR po bojkotem reprezentace

Jarolím u reprezentace zůstal, Berbr ale přednesl ostrou kritiku

ANKETA mezi redaktory Sportu: Je správné, že Jarolím zůstává u reprezentace?

14 zápasů, 6 výher, 4 remízy, 4 prohry. Podívejte se na bilanci Karla Jarolíma u reprezentace

 

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud