11. října 2017 • 23:50

Tvrdík se zlobí na FAČR. Nedůstojné, Slavia nebude pouštět hráče, hrozí

Autor:
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dění kolem reprezentačního trenéra namíchlo předsedu představenstva Slavie Jaroslava Tvrdíka. Do FAČR se pustil na Twitteru poté, co server Seznam Zprávy zveřejnil platy reprezentačních trenérů a manažera Jaromíra Šeterleho. „Jestli FAČR nezajistí důstojnost reprezentace, nebudeme (Slavia) tam posílat hráče. Tohle si ČR, Karel Jarolím ani hráči nezaslouží,“ uvedl šéf Slavie.Po tiskové konferenci, na které Roman Berbr ostře zkritizoval vedení reprezentace s Karlem Jarolímem a manažerem Jaromírem Šeterlem v čele, se neudržel a do místopředsedy za Čechy se opřel s tím, že by měl Berbr podobnou analýzu provést i v asociaci.

Den poté se však serveru Seznam Zprávy podařilo dostat k citlivým materiálům ohledně platů členů realizačních týmů reprezentací od mládeže až po A tým. To šéfa Slavie obrovsky namíchlo.

Jarolím u reprezentace zůstal, Berbr ale přednesl ostrou kritiku

„Nestačí sportovní neúspěch, ostuda ještě musí pokračovat. Nechutné. Jestli má jít Jarolím, ať se vedení FAČR přidá,“ napsal Tvrdík na svůj Twitter. „Chci slyšet, co uděláme s českým fotbalem, chci diskuzi expertů, vizi budoucnosti. Odmítám hru na závist k platu reprezentačního trenéra. Dost!“ dodal.

Vedení FAČR se ohradilo, že by údaje o Jarolímově platu pocházelo z jeho zdrojů. "Fotbalovou asociaci celá situace značně znepokojuje. V tomto duchu tak chce jasně deklarovat, že z její strany rozhodně nedošlo k žádnému systémovému úniku citlivých údajů. Zveřejnění platů reprezentačních trenérů je čistě individuální novinářskou aktivitou, jejímž výsledkem jsou navíc nepřesné údaje o výši výplatních částek," uvádí se v prohlášení. 

Vůči ostré Berbrově kritice se ohradil i reprezentační kouč Karel Jarolím. Vadily mu především zmínky o tom, že na jeho nominace mají vliv hráčští agenti. „Je to nesmysl, který mě poškozuje po lidské i profesní stránce,“ uvedl ve svém prohlášení. Odmítl také, že by po krachu v kvalifikaci MS 2018 nešlo ukončit jeho smlouvu před červencem 2018.

 

Jaroslav Tvrdík pohrozil FAČR po bojkotem reprezentace
Jaroslav Tvrdík pohrozil FAČR po bojkotem reprezentace

14 zápasů, 6 výher, 4 remízy, 4 prohry. Podívejte se na bilanci Karla Jarolíma u reprezentace
ANKETA mezi redaktory Sportu: Je správné, že Jarolím zůstává u reprezentace?

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze