9. listopadu 2017 • 13:50

Messi jako Forrest Gump? Slíbil pěší pouť, když Argentina vyhraje MS

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
FAKTA MS: Ronaldo znovu zářil. Ve skupině končí Egypt, S. Arábie a Maroko FAKTA MS: Ronaldo znovu zářil. Ve skupině končí Egypt, S. Arábie a Maroko
Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to poslední dílek skládačky. Lionel Messi ve své zářivé kariéře čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů, hned osmkrát španělskou La Ligu, doma má i pět Zlatých míčů a jednu zlatou medaili z olympiády. Chybí mu jen s Argentinou pozvednout trofej pro mistry světa. Lídr jihoamerického mužstva několik měsíců před šampionátem oznámil, že se rozhodl uzavřít zajímavou sázku - když Argentina zvítězí, půjde pěšky z rodného Rosaria do města San Nicolás. Ujde tak 65 kilomentrů.V roce 2014 to ještě nevyšlo, Argentina skončila pod vrcholem, ve finále nestačila na Německo. Messi mezitím stačil vyhrát Zlatý míč, Ligu mistrů, dvakrát La Ligu, v reprezentaci skončil a zase se do ní vrátil... Teď, po čtyřech letech, zase soustředí svou pozornost na světový šampionát. 

"Když vyhrajeme mistrovství světa, slibuji, že půjdu pěšky z Rosaria až do San Nicolás," slíbil míčový kouzelník novinářům v rodné zemi. Cesta z jeho rodného města do provincie Buenos Aires je dlouhá přes šedesát kilometrů. Neobvyklý slib motivované hvězdy fanoušky zaujal, argentinská stanice TyC Sports Messiho ve vtipné koláži přirovnala k Forrestu Gumpovi.

Argentinci přitom dlouho neměli účast v Rusku jistou, kvalifikaci nechali doslova na poslední chvíli. Díky Messiho hattricku v závěrečném zápase porazili Ekvádor a zajistili si tak místo v Rusku.

"Doufal jsem, že se kvalifikujeme dřív," přiznal kapitán nároďáku. "Myslel jsem si, že proti Venezuele a Peru vyhrajeme, ale to se nestalo. Ekvádor dal v rozhodujícím zápase první gól, ale naštěstí jsme se z toho nezbláznili a otočili," vzpomněl na poslední kvalifikační utkání.

Stříbrný tým z posledního MS nebude tentokrát patřit mezi favority, a to Messi dobře ví. Vybral čtyři týmy, kterým by se rád vyhnul. "Španělsko, Brazílie, Německo a Francie jsou teď nejlepší, myslím, že oni jsou favority," řekl argentinským médiím.

Družinu Jorgeho Sampaoliho se na podmínky v Rusku začne brzy připravovat. V sobotu 11. listopadu nastoupí na moskevském stadionu v Lužnikách proti domácímu výběru, tři dny nato v Krasnodaru poměří síly s Nigérií.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze