10. listopadu 2017 • 21:15

Neymar kopal dvě penalty za Brazílii, Štetina se trefil za Slovensko

Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Fotbalisté Brazílie porazili v přípravném utkání ve francouzském Villeneuve-D'Ascq Japonsko 3:1, přestože hvězdný útočník Neymar neproměnil jednu ze dvou penalt, které v úvodu zahrával. "Kanárci" potvrdili současnou formu, z posledních 16 zápasů prohráli jediný.

Neymar otevřel skóre po deseti minutách z pokutového kopu, který nařídil francouzský sudí Bastien po poradě s videorozhodčím a zhlédnutí opakovaného záběru. Za sedm minut kopala Brazílie penaltu znovu, ale letní posilu Paris St. Germain tentokrát vychytal japonský brankář Kawašima.

Z následného rohu dělovkou zvýšil Marcelo a ještě do pauzy přidal třetí gól Gabriel Jesus. Japoncům se po změně stran povedlo aspoň snížit, když se v 63. minutě po rohu hlavou prosadil Tomoaki Makino.

Obránce pražské Sparty Lukáš Štetina zaznamenal v desáté minutě zápasu na Ukrajině dorážkou při svém druhém startu za reprezentační A-tým premiérový gól, Slováci ale vedení neudrželi a po brankách Andrije Jarmolenka a Evgena Konopljanky prohráli ve Lvově 1:2.

V 68. minutě měl na noze vyrovnání plzeňský Patrik Hrošovský, ale radost z prvního reprezentačního gólu mu pokazilo břevno. Za Slováky odchytal poločas sparťanský gólman Martin Dúbravka, za Ukrajinu odehráli celé utkání slávisté Eduard Sobol a Ruslan Rotaň.

Souboj odvěkých rivalů Anglie s Německem skončil poprvé od roku 1982 bezbrankovou remízou. Úspěšnou premiéru v reprezentačním A-týmu má za sebou brankář Albionu Jordan Pickford, který si připsal v prvním poločase několik skvělých zákroků. V nastavení neproměnil obrovskou šanci domácí Lingard.

Belgie v divokém utkání remizovala 3:3 s Mexikem. V druhé půli dali dva góly domácí Romelu Lukaku i hostující Hirving Lozano. Lukaku zaokrouhlil svou reprezentační bilanci na 30 branek a dotáhl se na belgické rekordmany Paula Van Himsta a Bernarda Voorhoofa. Francie zdolala Wales 2:0.

Výsledky:

Čína - Srbsko 0:2 (0:1)
Branky: 20. Ljajič, 69. Mitrovič.

Japonsko - Brazílie 1:3 (0:3)
Branky: 63. Makino - 10. Neymar z pen., 17. Marcelo, 36. Gabriel Jesus.

Korea - Kolumbie 2:1 (1:0)
Branky: 11. a 61. Son Hung-min - 76. Zapata.

Gruzie - Kypr 1:0 (1:0)
Branka: 24. Kvilitaja.

Ukrajina - Slovensko 2:1 (1:1)
Branky: 39. Jarmolenko, 54. Konopljanka - 10. Štetina.

Belgie - Mexiko 3:3 (1:1)
Branky: 55. a 70. R. Lukaku, 17. E. Hazard - 56. a 60. Lozano, 38. Guardado z pen.

Polsko - Uruguay 0:0

Anglie - Německo 0:0

St. Denis: Francie - Wales 2:0 (1:0)
Branky: 18. Griezmann, 71. Giroud.

21:45 (Viseu) Portugalsko - Saúdská Arábie.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H