8. června 2018 • 18:30

Jarolím a reprezentace? Zůstává, ale svaz má kandidáty v záloze

Reklama
TOP VIDEA
Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu Bolavá prsa, malé platy i hraní v sukních. Fotbalistky Sparty prolomily tabu
O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs! O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Až česká reprezentace vstoupí 6. září do Ligy národů proti Ukrajině, bude na její lavičce i nadále stát Karel Jarolím. Jednašedesátiletý trenér po výhře 1:0 nad Nigérií ustál úvahy o změně na lavičce národního týmu, ale v klidu není. „To já nejsem nikdy,“ přijímá tlak. Co by na podzim mohlo stát Jarolíma místo? Koho by svaz oslovil jako nového kandidáta? A co měření sil s Austrálií a Nigérií týmu přineslo?Platí, že pokud by Fotbalová asociace (FAČR) chtěla, mohla by v létě s Karlem Jarolímem rozvázat smlouvu. 31. července totiž vyprší platnost části kontraktu, která je v tuto chvíli stěží vypověditelná. Strahovská vláda nicméně upřednostňuje řešení bez kotrmelců. Tedy dopřát současnému trenérovi prostor nachystat reprezentaci pro Ligu národů, v níž bude bojovat o účast na EURO 2020.

Změnu logicky nemůžete nikdy vyloučit stoprocentně. Během minulých dní se objevily spekulace o Jarolímově možném přesunu k egyptskému mistrovi Al Ahlí, který nenabízí zrovna malý plat. Tamější tisk psal o 70 tisících dolarů měsíčně. „Mě to ale překvapilo, já žádnou nabídku neviděl,“ popíral zkušený trenér jakýkoli kontakt s Egyptem.

Co ale není, může být. Co kdyby se vedení Al Ahlí teprve ozvalo? Šel by do toho? Po výhře s Nigérií Jarolím přiznal velkou úlevu. A dodal: „Zkoušel jsem všechno možné. Kdyby to hráči neměli pochopit a nezareagovali, tak by bylo všechno zbytečné.“

Co přesně tím myslel, už nerozvedl. Že by snad skončil sám? Jen můžeme spekulovat…

V sídle FAČR každopádně pro všechny případy již zazněla jména případných nástupců. Jak deník Sport informoval, jsou tři. 

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze