7. září 2008 • 12:37

Brazilský prezident pochválil Messiho

Autor:
Reklama
lula da silva
TOP VIDEA
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brazilský prezident Lula da Silva si dovolil nemyslitelné: při veřejném proslovu pochválil argentinského útočníka Lionela Messiho.A fotbalová Brazílie, které se navíc v kvalifikaci MS 2010 zrovna příliš nedaří, zuří.

Prezident, proslulý svým až fanatickým zájmem o fotbal, jednoduše prohlásil, že Messi je nejlepší hráč světa. „Je to bojovník, který se nikdy nevzdá. Když ztratí míč, udělá všechno, aby ho zase získal zpátky. Kdežto brazilští fotbalisté nad tím mávnou rukou a se založenýma rukama koukají, co se stane,“ citovaly jeho slova všechny významné listy a televizní stanice.

„Po světě běhá tolik brazilských hráčů, kteří nic nedokázali a mají smlouvu jen proto, že jsou Brazilci,“ přisadil si da Silva.

Rivalita mezi Brazílii a Argentinou nezná mezí a hlava státu ťala do živého. Hlasitě se ozval Julio Cesar, reprezentační gólman z Interu Milán.

„Možná by nebylo špatné, aby pan prezident, který je zřejmě expert na všechno, zajel do Argentiny a dal jim to tam trochu do pořádku,“ tvrdě se obul do hlavy státu i sousední země, která prochází složitou ekonomickou situací.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze