Pět fotbalistů Francie půjde před komisi | iSport.cz
6. srpna 2010 • 18:04

Pět fotbalistů Francie půjde před komisi

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Fotbalisté budou mít co vysvětlovat.
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pětice francouzských fotbalových reprezentantů bude před disciplinární komisí vysvětlovat své jednání na mistrovství světa v Jihoafrické republice. Kvůli stávce během šampionátu zahájila národní federace disciplinární řízení s Nicolasem Anelkou, Franckem Ribérym, Erikem Abidalem, Jeremym Toulalanem a také s kapitánem Patricem Evrou.Vedení francouzského fotbalu požádalo disciplinární komisi o přezkoumání zprávy vyšetřovací komise z minulého měsíce. Podle ní byla zmíněná pětice předvolána kvůli svému chování či "roli v mužstvu".

Francie pod vedením kouče Raymonda Domenecha na šampionátu uhrála jediný bod, vypadla již v základní skupině a zaujala nejen zcela bezkrevnými výkony, ale především rozbroji uvnitř týmu.

Disciplinární komise má zasedat nejpozději za dva týdny.Ostatní hráči již prý dále trestáni nebudou. Podle svazového vedení je odnětí bonusů, které měly být vyplaceny jako benefity z reklam, společně s jednozápasovým reprezentačním distancem dostatečným potrestáním.

Nový kouč Laurent Blanc totiž před dvěma týdny rozhodl, že v srpnovém přátelském utkání proti Norsku nenastoupí ani jeden z 23 hráčů, kteří byli v kádru pro mistrovství světa v JAR."Považuji to za vyvážené rozhodnutí," řekl agentuře AP jeden z představitelů tříčlenné vyšetřovací komise Laurent Davenas.

"Nebylo možné požádat disciplinární komisi o vyslechnutí všech 23 hráčů. Tak jsme se zaměřili jen na některé z nich. A máme pocit, že někteří hráči tomu všemu veleli," dodal Davenas.

Nesváry v týmu vyvstaly poté, co kouč Domenech po vzájemné roztržce v poločase druhého utkání Francie na turnaji proti Mexiku vyřadil z kádru Anelku, jenž mu údajně vulgárně nadával. Útočník Chelsea byl po incidentu poslán ze šampionátu domů. Zbytek týmu pak na protest vynechal trénink.

Témata:  sport, fotbal, Francie
Vstoupit do diskuse
0
Skupina 2
Články odjinud


Články odjinud