Autor: ČTK, apr
0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Fotbalisté Evertonu prohráli na hřišti Newcastlu 1:2 a v 7. kole anglické ligy přišli o vedení v tabulce. Novým lídrem je díky sobotní výhře nad West Hamem (2:1) městský rival Liverpool. Na druhé místo se po ztrátě „Karamelek“ dostal Tottenham, který zdolal doma Brighton 2:1. Na aktuálně třetí Everton se bodově dotáhl Southampton, když zvítězil v přestřelce na stadionu Aston Villy 4:3. Arsenal vyhrál poprvé od září 2006 na stadionu Old Trafford, kde porazil Manchester United 1:0.

Everton nastoupil bez zraněné letní posily Jamese Rodrígueze a také bez vykartovaných opor Richarlisona a Lucase Digneho. Vedení „Strakám“ zajistil z penalty Callum Wilson a v závěru se anglický útočník prosadil podruhé. Po příchodu z Bournemouthu, s nímž loni z Premier League sestoupil, se trefil pošesté.

Snížení zařídil až v nastavení Dominic Calvert-Lewin, který se osmou brankou v ročníku dotáhl v čele tabulky střelců na Son Hung-mina z Tottenhamu.

Southampton v úvodních sedmi kolech získal 13 bodů a vyrovnal historicky nejlepší vstup do sezony. Nad Aston Villou hosté v 58. minutě vedli i díky dvěma gólům Jamese Warda-Prowse už 4:0, ale nakonec si připsali jen nejtěsnější výhru. Domácí se dvěma brankami v nastavení přiblížili na rozdíl jedné trefy, na vyrovnání ale už neměli čas. „Svatí“ vyhráli ve čtvrtém z posledních pěti kol, Aston Villa po čtyřech výhrách na úvod sezony podruhé za sebou prohrála.

Souboj týmů takzvané „Top 6“, kterým se v úvodu Premier League příliš nedařilo, byl v Manchesteru dlouho vyrovnaný. Dlouhé čekání na výhru na stadionu United pomohl „Kanonýrům“ ukončit v 69. minutě Pierre-Emerick Aubameyang, který proměnil penaltu vybojovanou Héctorem Bellerínem. Druhý nejlepší střelec minulého ročníku se gólově prosadil v nové sezoně poprvé.

Tottenham uhrál první domácí vítězství v ligovém ročníku. V zápase dvakrát zaúřadoval videorozhodčí: nejprve ve 13. minutě přiřkl „Kohoutům“ penaltu, kterou proměnil v šestý gól v sezoně Harry Kane, po změně stran pak uznal vyrovnávací gól Tariqa Lampteyho, pro něhož to byl zároveň premiérový zásah v Premier League. Utkání rozhodl střídající Gareth Bale, který dal první gól po letním návratu do Anglie z Realu Madrid.

Výsledky 7. kola anglické fotbalové ligy

Aston Villa - Southampton 3:4
Branky: 62. Mings, 90.+3 Watkins z pen., 90.+7 Grealish - 33. a 45. Ward-Prowse, 20. Vestergaard, 58. Ings

Newcastle - Everton 2:1
Branky: 56. z pen. a 84. Wilson - 90.+1 Calvert-Lewin

Manchester United - Arsenal 0:1
Branka: 69. Aubameyang z pen.

Tottenham - Brighton 2:1
Branky: 13. Kane z pen., 73. Bale - 56. Lamptey

1. Manchester City 38 27 5 6 83:32 86
2. Manchester Utd. 38 21 11 6 73:44 74