Hvězda City: návrat z MS s nadváhou! Nemůže ani trénovat, říká Guardiola

Autor: adl, jp
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Restart Premier League už se zase blíží, Manchester City hraje ve středu v Leedsu, ovšem je jasné, že jednoho hráče bude favorit z docela bizarních příčin postrádat. Kouč Pep Guardiola se totiž rozčiluje nad tím, že záložník Kalvin Phillips (27) má nadváhu. Zvláštní, když ještě před sedmnácti dny byl na lavičce Anglie při čtvrtfinále mistrovství světa proti Francii…

Od svého letního přestupu z Leedsu do Manchesteru City stihl odehrát za nový tým pouze čtyři soutěžní zápasy, a to ještě dohromady jen 57 minut. Ve středu by třeba svou kapitolu pod Pepem Guardiolou mohl konečně pořádně nakopnout, zrovna když proti sobě budou stát dva osudové týmy Kalvina Phillipse.

Ale zase ne.

Zraněné rameno, s nímž musel během podzimu na operaci, už je zahojené, u záložníka, který se zúčastnil i nedávného mistrovství světa, se ovšem objevil jiný problém.

„Není zraněný, ale vrátil se s nadváhou. Nevím, jak se mu to povedlo, ale v takovém stavu nemůže hrát ani trénovat,“ řekl Guardiola přísně.

„Až bude v odpovídající kondici, bude hrát. Protože ho opravdu hodně potřebujeme,“ přidal španělský kouč.

Myslím, že Southgate u Anglie skončí. Pokračování by bylo na sílu, soudí Podaný

Vedení reprezentace ani Phillipsovi zástupci se ke Guardiolovu prohlášení nevyjádřili, přitom Phillips na šampionátu nastoupil do dvou utkání. 33 minut odehrál v posledním utkání skupiny proti Walesu, devět minut v osmifinále proti Senegalu, obě utkání Anglie vyhrála suverénně 3:0.

Po návratu z Kataru do Anglie dostali hráči pár dní volno, dva dny před Vánoci už ale Manchester City hrál Ligový pohár proti Liverpoolu, velký šlágr. Už pro toto utkání Phillipse Guardiola úplně vynechal z nominace a vysvětloval to právě hráčovou nadváhou. City šlágr zvládly 3:2, v jejich sestavě do něj zasáhlo celkem deset reprezentantů, kteří ještě před pár týdny měli šichtu se svými národními týmy v Kataru. Včetně Kevina De Bruyneho, který asistoval u dvou branek, dalšího nahrávače Rodriho a střelce vítězného gólu Nathana Akého.

Stejný verdikt u záložníka bude platit i pro nejbližší utkání nejvyšší soutěže.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.