Recept na Čecha našel Torres - dvakrát!

0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

NOVĚ AKTUALIZOVÁNO - Fotbalisté Liverpoolu ve šlágru 24. kola anglické ligy udolali oslabenou Chelsea 2:0, obě branky dal v závěru utkání španělský útočník Fernando Torres. Chelsea hrála půl hodiny v deseti bez přísně vyloučeného Franka Lamparda.

Liverpool snížil náskok vedoucího Manchesteru United na dva body a třetí Chelsea utekl na rozdíl tří bodů.

Utkání jsme sledovali online >>>

Liverpool od začátku ukazoval Chelsea, kdo je na hřišti pánem, a téměř nepouštěl soupeře do zakončení. Naopak sám se tlačil do koncovky a v 11. minutě musel Čech vyrazit střelu Xabiho Alonsa nad branku. Do poločasu pak ještě zasáhl proti dalším třem nebezpečným střelám, naopak jeho protějšek Pepe Reina si za celou první půli nepřipsal jediný zásah.

Podobný průběh měl zápas i po změně stran, Chelsea jen bránila a v útoku si nedokázala přesně přihrát. Po hodině hry navíc rozhodčí přísně vyloučil záložníka Lamparda za nebezpečný skluz a tlak Liverpoolu ještě zesílil. Domácí se na dlouhé minuty usadili před brankou Chelsea a Čech musel řešit jeden závar za druhým. Po tečované střele Alonsa ho zachránilo až břevno, poté si sám poradil s nebezpečnou střelou Benajuna.

Dvě minuty před koncem však přece jen inkasoval, když si na centr zleva naběhl Torres a hlavičkou na bližší tyč zajistil Liverpoolu vítězství. V nastavení je ještě střelou do odkryté branky potvrdil. Pro Torrese přitom šlo o první gól na vlastním stadionu od května minulého roku.

"Torres ukázal, že umí dávat důležité branky. Je skvělé vidět ho zase v plné síle a věřím, že do konce sezony přidá ještě mnoho takových gólů," uvedl po zápase trenér Liverpoolu Rafael Benítez.

To jeho kolega Luiz Felipe Scolari lamentoval nad červenou kartou pro Lamparda. "Kdyby se rozhodčí mohl podívat na opakovaný záznam, musel by rozhodnutí změnit. Viděl by totiž, že to nebyl Lampardův faul, ale že fauloval hráč soupeře. Přitom Lampardovo vyloučení zápas ovlivnilo o tisíc procent. Poté Liverpool hru ovládl, měl více ze hry, více šancí a více kvality. Do té doby však ne," prohlásil kouč Chelsea.

Liverpool - Chelsea 2:0 (89. a 90.+4 Torres)