Sotva se přiznal k nevěře manželce Coleen, má Wayne Rooney další problém. Vedle rozpadu rodiny mu hrozí i konec v Manchesteru! Britská média tvrdí, že se komplikují jednání o prodloužení kontraktu s United, který mu vyprší v létě 2012. "Pojď k nám do Realu," láká útočníka jeho bývalý spoluhráč Cristiano Ronaldo.
Výbuch s reprezentací. Divoké mejdany. Nevěra těhotné manželce. Sex s prostitutkou. Na Wayna Rooneyho se řítí problémy ze všech stran. Jako obrovské balvany, které člověka pomalu zavalí.
"Můj život je v troskách. Udělám cokoliv, aby mé manželství přežilo. A tím myslím opravdu všechno," kál se Rooney poté, co prostřednictvím sms přiznal nevěru své manželce Coleen. Provalil se totiž jeho románek s prostitutkou Jennifer Thompson (21), se kterou si Rooney užíval během těhotenství své ženy.
Hlavní hvězda anglické reprezentace dokonce zvažovala, že vynechá úterní kvalifikaci se Švýcarskem. Chtěl se vrátit k manželce a pokusit se napravit další úlet. "Nechci tě ani vidět. Jen běž a jdi hrát fotbal," vzákazala mu Coleen, která nyní hledá útěchu u svých rodičů. I z toho důvodu Rooney do utkání nastoupil. A prvním gólem pomohl Anglii k výhře 3:1.
Ryšavý útočník však může mít brzy těžkosti i na hřišti. Rooney byl s Alexem Fergusonem předběžně dohodnutý na nové smlouvě, která by mu zajišťovala 140 000 liber týdně. Zbýval jen formální podpis. Jenže ve světle nových skandálů se jednání povážlivě zadrhla.
Osmnáct měsíců před vypršením stávajícího kontraktu vedení "rudých ďáblů" s prodloužením smlouvy klíčového útočníka váhá. A budoucnost Rooneyho na Old Trafford začíná být nejistá.
"Pokud Rooney do příštího léta nepodepíše novou smlouvu, jeho cena rapidně klesne. A bude moc odejít do kteréhokoliv klubu na světě," říká zdroj unitř klubu. Zároveň vzrůstají obavy, že po sérii skandálů Rooney raději opustí Premier League a uklidí se od tlaku médií do zahraničí.
Rooney měl se šéfem exekutivy Davidem Gillem jednat o novém kontraktu už před čtrnácti dny. Ke slibované schůzce však zatím nedošlo. Prý zejména na popud klubu, kterému se nelíbí současné chování čtyřiadvacetileté hvězdy.
Ještě před startem mistrovství světa přitom bylo téměř jisté, že Rooney novou pětiletou smlouvu podepíše a zůstane nejlépe placeným hráčem United. Kvůli skandálům z posledních týdnů však jeho image hodně klesla, od Rooneyho se odklánějí sponzoři. "Rooneyho záletnictví ho může stát miliony," cituje deník Sun finančního experta Adama Johnse.
A povážlivě vratká začíná být i důvěra Alexe Fergusona, který útočníkovi skandály zatím (alespoň před veřejností) toleroval. Všemocný boss však na Old Trafford dlouhodobě nestrpí výstřelky ani u největších hvězd. Stačí si vzpomenout, jak před lety vypoklonkoval Davida Beckhama.
Podaří se Rooneymu vyžehlit všechny úlety, nebo se ocitne ve spirále skandálů podobně jako golfista Tiger Woods?