Messiho nepovedená rozlučka: kolaps a smutek. PSG má titul, ale neslaví

Autor: ČTK, iSport.cz, inf
1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Mistři francouzské fotbalové ligy Paris Saint-Germain v posledním ligovém kole doma prohráli s Clermontem 2:3. Utkání bylo rozlučkou v dresu Pařížanů pro Lionela Messiho a Sergia Ramose, kteří v klubu strávili dva roky. Podle spekulací médií by pětatřicetiletý argentinský mistr světa Messi mohl odejít za lukrativním angažmá do Saúdské Arábie, vyloučen není ani návrat do Barcelony, kde před příchodem do Francie působil 21 let.

Ve svém posledním představení před fanoušky PSG se v 16. minutě prosadil Ramos a o pět minut později zdvojnásobil vedení kanonýr Mbappé. Francouzský reprezentant tak završil sezonu s 29 brankami a stal se popáté nejlepším střelcem Ligue 1, čímž vyrovnal rekord Jean-Pierrea Papina.

Clermont ještě do poločasu vyrovnal po brankách Gastiena a Zeffanea. Hostující Kyei navíc ještě neproměnil penaltu. Stejný hráč však svoje zaváhání napravil v druhém poločase, když vstřelil vítězný gól na 3:2.

PSG i přes zisk titulu nebude slavit. Den po obhajobě prvenství náhradní brankář Pařížanů Sergio Rico po pádu z koně, který ho navíc ještě kopl do krku, skončil ve vážném stavu v nemocnici.

někdo jiný

„Nebudeme slavit. Byl to hodně náročný týden. Všech se nás to dotklo. Snažíme se od toho na tréninku odpoutat. Sergiovi, jeho matce a ženě posíláme spoustu pozitivní energie,“ prohlásil trenér PSG Christophe Galtier.

Fotbalisté Auxerre prohráli doma s Lens 1:3, a jelikož Nantes zároveň porazilo poslední Angers 1:0, vracejí se po roce zpět do druhé nejvyšší soutěže. Dalšími sestupujícími kluby jsou Ajaccio, Troyes a Angers. V příští sezoně francouzské nejvyšší soutěže se počet klubů sníží z 20 na 18.

Výsledky 38. kola francouzské fotbalové ligy:

Ajaccio - Marseille 1:0
Branka:
88. Vidal.

Auxerre - Lens 1:3
Branky: 71. Niang - 19. a 48. Claude-Maurice, 78. Openda.

Brest - Rennes 1:2
Branky:
36. Belkebla z pen. - 13. a 45.+3 z pen. Bourigeaud.

Lorient - Štrasburk 2:1
Branky:
 10. a 36. Faivre - 57. Bellegarde.

Monako - Toulouse 1:2
Branky:
 79. Ben Yedder - 71. Abuchlál, 90.+4 Healey.

Nantes - Angers 1:0
Branka: 16. Ganago.

Nice - Lyon 3:1
Branky:
5. vlastní Boateng, 28. Laborde, 33. Moffi - 41. Jeffinho.

Paris St. Germain - Clermont 2:3
Branky:
16. Ramos, 21. Mbappé - 24. Gastien, 45.+1 Zeffane, 63. Kyei.

Remeš - Montpellier 1:3
Branky:
 28. Balogun - 54. a 76. Wahi, 59. Nordin.

1

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.