21. dubna 2012 • 18:48

Bayern zachránil gól v nastavení, Dortmund musí rozhodnout sám

Frank Ribéry se raduje z gólu
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka

Fotbalisté Bayernu vítězným gólem v nastavení duelu s Brémami nejméně do večera odložili Dortmundu oslavy bundesligového titulu. Po vítězství 2:1 ztrácejí na Borussii pět bodů, lídrovi tabulky stačí k celkovému triumfu bodovat ve večerním duelu s Mönchengladbachem.

Bayern se po nedávné porážce 0:1 v utkání s Dortmundem přeorientoval na Ligu mistrů, kde má vítězství 2:1 nad Realem nakročeno do finále, které se koná na jeho stadionu. Trenér Jupp Heynckes dal preference najevo i tím, že oproti duelu s madridským celkem změnil sestavu hned na osmi místech.

Bezbrankový stav zlomil až šest minut po přestávce obránce Werderu Naldo, jenže čtvrt hodiny před koncem Brazilec vstřelil i vlastní gól a vyrovnal na 1:1. Hru Bayernu výrazně oživila střídání Toniho Kroose a Francka Ribéryho a druhý jmenovaný v poslední minutě rozhodl o výhře.

Smolně skončil souboj českých reprezentantů v utkání Norimberku s Hamburkem. Gólman hostů Jaroslav Drobný se zranil ve vzdušném souboji s útočníkem Tomášem Pekhartem a musel už ve 23. minutě střídat. Jeho náhradník Sven Neuhaus si odbyl v 34 letech bundesligovou premiéru, která skončila remízou 1:1. Hamburk s Davidem Jarolímem v záloze šel v druhé půli do vedení, ale již pět minut po gólu Son Hung-mina vyrovnal Didavi.

Fotbalisté Kaiserslauternu sestupují, i když zvítězili 2:1 v Berlíně nad předposlední Herthou. Čtyřnásobný šampion opouští bundesligu potřetí v historii.

Obránce Michal Kadlec přihrál nad gól Andrému Schürrlemu, který v 79. minutě rozhodl o výhře Leverkusenu v Hoffenheimu 1:0.

Německá fotbalová liga - 32. kolo:
Brémy - Bayern Mnichov 1:2 (51. Naldo - 75. vlastní Naldo, 90. Ribéry), Hertha Berlín - Kaiserslautern 1:2 (60. Niemeyer - 27. Kirch, 38. Wooten), Hoffenheim - Leverkusen 0:1 (79. Schürrle), Kolín nad Rýnem - Stuttgart 1:1 (50. Peszko - 71. Cacau), Norimberk - Hamburk 1:1 (64. Didavi - 59. Son Hung-min),
18:30 Dortmund - Mönchengladbach.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

1.  Bayern 31 25 3 3 84:22 78
2.  Schalke 31 16 8 7 49:35 56
3.  Dortmund 31 15 9 7 61:41 54
4.  Leverkusen 31 14 9 8 56:41 51
5.  Hoffenheim 31 13 10 8 60:44 49
6.  Lipsko 31 13 8 10 47:47 47
7.  Frankfurt 31 13 7 11 41:40 46
8.  Mgladbach 31 12 7 12 42:48 43