Cesta na trénink za milion? Hvězda Bayernu porušila smlouvu, čeká ji pokuta | iSport.cz
18. dubna 2020 • 12:24

Cesta na trénink za milion? Hvězda Bayernu porušila smlouvu, čeká ji pokuta

Autor: ČTK, pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Bohemians: Ljovinova minela! Ruský zadák daroval gól Budínskému, 2:0
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jízda McLarenem na trénink přijde francouzského fotbalistu Kingsleyho Comana z Bayernu Mnichov hodně draho. Za porušení sponzorské smlouvy, podle níž všichni hráči německého mistra mají na tréninky jezdit vozy Audi, by měl zaplatit pokutu 50.000 eur, tedy 1,3 milionu korun.Sponzor Bayernu poskytuje každému hráči vlastní vůz, přesto Comanův prohřešek není první tohoto druhu. Podle listu Bild nedávno v jiných značkách dorazili i další hráči, například Niklas Süle ve ferrari či Brazilec Philippe Coutinho v mercedesu.

Již v lednu proto sportovní ředitel Bayernu Hasan Salihamidžič varoval hráče, že zaplatí pokutu 50.000 eur, pokud sponzorskou smlouvu poruší. Třiadvacetiletý reprezentační záložník Coman, jenž přijel ukázat svůj McLaren 570S Spider, chybu uznal.

„Omlouvám se klubu i Audi, že jsem nepřijel na trénink služebním autem. Důvodem bylo to, že na mém audi mám rozbité zrcátko. I tak to byla chyba,“ řekl. A slíbil, že až budou zrušena omezení kvůli koronaviru, vypraví se do automobilky za zaměstnanci. „Dojedu do sídla v Ingolstadtu, přivezu jim dárky a udělám autogramiádu,“ dodal.

Bayern a další německé kluby se jako první v západní Evropě začaly postupně vracet do společné přípravy, i když kvůli koronaviru zatím v omezeném režimu. Bundesliga by podle optimistických předpovědí mohla znovu začít 9. května.

Kingsleyho Comana z Bayernu čeká mastná pokuta
Kingsleyho Comana z Bayernu čeká mastná pokuta

Vstoupit do diskuse
0
34. kolo
Články odjinud


Články odjinud